STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Španělsko - Costa del Sol

Oblíbená turistická oblast se může pyšnit dlouhými plážemi omývanými průzračnou vodou, ale i luxusními hotely, v nichž si vychutnáte all inclusive dovolenou s dokonalým jídlem.

Naplánujte si dovolenou do Španělska!

Na své si tu přijdou také sportovci, především golfisté a aktivní turisté, kteří se nezaleknou výletů do přírody nebo výšlapů na hory vyčnívající nad pobřežím.

Costa del Sol, neboli Pobřeží slunce, si svoji přezdívku rozhodně zaslouží, slunce zde totiž svítí i více než tři sta dní v roce.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Costa del Sol

  Pobřeží Costa del Sol se rozkládá v jižním Španělsku na území Andalusie. Jeho metropolí je město Sevilla, která je kolébkou národního tance flamenco i tradičních býčích zápasů.

  Nejoblíbenějším letoviskem v oblasti je Marbella, kde si kromě tradičního dovolenkového povalování na pláži užijete také bohatý noční život. Najdete tu však i klidnější letoviska s typickou andaluskou architekturou nebo taková, ze kterých je to jenom kousek do nespoutané španělské přírody.

  Z široké nabídky levných first minute i last minute zájezdů na Costa del Sol si jistě vyberete i vy.

  Dovolená Costa del Sol Španělsko | STUDENT AGENCY

  Počasí na Costa del Sol

  Costa del Sol je velice teplou oblastí, kde si po většinu roku užívají slunečních dnů. Středomořské klima předurčuje k horkým suchým létům, kdy teplota běžně vystupuje nad 30 °C, srážky jsou v tuto dobu spíše výjimečné a moře se ohřívá i na teplotu přes 25 stupňů.

  Zimy jsou mírné s větším množstvím srážek, v horách se dokonce i objevuje sníh.

  Dovolená Costa del Sol Španělsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Pohoří Sierra Nevada

  Pohoří Sierra Nevada se rozkládá v jižní části oblasti ve vzdálenosti několika desítek kilometrů od pobřeží Středozemního moře. Na vrchol Pico del Veleta se můžete dostat lanovkou, která je součástí zimního resortu Pradollano. V létě si tu užijete nádherný výhled, v zimě sem můžete vyrazit i na lyže.

  Stezka Caminito del Rey

  Nenechte se odradit přezdívkou „chodník smrti“, protože výhled, kterého se vám za vaši odvahu dostane, bere dech. Zhruba 3 kilometry dlouhá stezka se táhne po skalních stěnách nad hlubinami kaňonu El Chorro. V dnešní době už je díky zábradlí a ochranným sítím pro turisty bezpečná.

  Gibraltar

  Na svých cestách po Španělsku můžete zavítat i do Spojeného království, protože Gibraltar je jeho územím. Většinu této oblasti o rozloze asi 6,5 kilometru čtverečních zabírá Gibraltarská skála – nejvyšší bod Gibraltaru. Na tomto místě můžete spatřit jediné volně žijící opice v Evropě.

  Vesnice Las Tricias

  Malebná vesnička na ostrově La Palma zaujme příjemnou atmosférou i architekturou, pro kterou jsou typické dřevěné balkony, kamenné zdi a taškové střechy. Objevíte tu také tradiční mlýn, který byl proměněný na muzeum tradičních řemesel.

  Město Cádiz

  Cádiz je s velkou pravděpodobností nejstarším dochovaným evropským městem. Založili jej Féničané už v 11. století před naším letopočtem. Nejzajímavější památkou ve městě je dominantní katedrála Catedral de Santa Cruz de Cádiz, jejíž zlatou kopuli spatříte na zdejším širokém náměstí.

  Dovolená Costa del Sol Španělsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Španělsko
  Hlavní město: Madrid
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  Používané jazyky: katalánština, baskičtina, galicijština, valencijština
  Mezinárodní předvolba: + 34
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Španělsko | STUDENT AGENCY

  Další oblíbená střediska ve Španělsku