STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Side 2024

Vítejte v Side, historickém městě na jižním pobřeží Turecka.

Město je známé pro svou krásnou přírodu, dokonalé písečné pláže a dávnné římské památky. Dovolená v Side je ideální volbou pro ty, kteří chtějí kombinaci relaxace a poznávání historických památek. Milovníci historie ocení poznávací zájezdy do Side, město je plné římských ruin, například starověkého amfiteátru nebo monumentálního Apollónova chrámu.

Kdo hledá odpočinek, slunce a moře, pro toho jsou ideální pobytové zájezdy do Side. Pláže jsou dostatečně široké, písečné a nabízí nemalou škálu sportovního vyžití. Moře je čisté a teplé, plavání a šnorchlování je tak skvělou zábavou pro celou rodinu. Side je ideálním místem pro nakupování. V centru města najdete mnoho obchodů, tržišť a bazarů plné místních ručně vyráběných suvenýrů z kůže, textilu a keramiky.

Dovolená v tureckém Side je jedinečným zážitkem. Pro komfortní a skutečně bezstarostnou dovolenou zvolte Side all inclusive. Zájezdy do Turecka do města Side za nejpříznivější ceny hledejte v akčních nábídkách zájezdů Side first minute a Side last minute.

Vyberte si svoji dovolenou v nejširší nabídce českých a německých CK na jednom místě a rezervujte si svůj pobyt včas.

  Pro koho je vhodná dovolená v tureckém Side?

  Pro ty, kteří chtějí vše v jednom

  V Side se v dokonalé harmonii snoubí nádherné pláže, průzračné moře, horké slunce, historické památky a nádherná příroda. Jednoduše vše v jednom.

  Pro obdivovatele krás antiky

  Historické centrum Side vás ohromí monumentálním antickým amfiteátrem, pozůstatky starořeckých chrámů a zachovalými městskými stavbami.

  Pro romantické chvíle ve dvou

  Side bylo tajným útočištěm Kleopatry a Marca Antonia. Poznejte se svou milovanou polovičkou, jak romantický výhled na západ slunce měli.

  Zájezdy Side

  Stahuji data

  Zájezdy Side all inclusive

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy Side

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Side?

  Side nabízí pno aktivit a vyžití. Široké pláže s bílým pískem a průzračné moře. Pláže jsou vybaveny lehátky a slunečník, jsou prostorné, nemusíte se bát, že se nevejdete. Milovnící vodních sportů se mohou věnovat windsurfingu, potápění, kitesurfingu, šnorchlování, jízdě na skútrech či vodních lyžích.

  Side má výtečnou gastronomii. Naleznete zde restaurace s tradičním tureckým jídlem, jako jsou kebaby, mezze a sladká baklava. Pokud máte rádi ryby, budete nadšení. Pobřežní restaurace nabízejí čerstvé mořské plody a ryby právě vylovené z moře.

  Side nabízí mnoho příležitostí k nakupování. V tradičních obchodech nakoupíte keramiku, koberce, kůže a mnoho dalšího. Potěší vás i moderní nákupní centra, kde najdete značkové oblečení a elektroniku a docela dobré ceny. A pokud si chcete vyzkoušet smlouvání, zavítejte na místní bazar.

  Side je výchozím bodem pro výlety do okolních oblastí. Můžete navštívit starobylé město Antalya, které se nachází asi 75 km od Side, případně mnoho malebných vesnic, antických památek a přírodních parků v blízkém okolí.

  Side má celoročně velmi příjemné klima, což znamená, že můžete tuto destinaci navštívit v podstatě kdykoliv. Město je velmi přátelské a bezpečné místo, takže můžete bez obav relaxovat a užívat si svou dovolenou bez stresu. Side je ideální destinací pro ty, kteří hledají krásné pláže, bohatou historii a kulturní zážitky.

  Side_tipy_570x300.jpeg

  Tipy na výlety Side

  Místem, které rozhodně stojí za návštěvu, jsou vodopády Manavgat, které se nacházejí asi 5 km od centra Side. Vodopády se skládají ze tří částí a vydat se k nim můžete lodí nebo autem. Vychutnáte si tu krásný výhled na okolní krajinu a když budete chtít, můžete se vydat na procházku kolem vodopádů.

  Super pláže jsou také důležitou součástí Side. Nejznámější je pláž Cleopatra na východní straně města, pojmenována (překvapivě) po slavné královně. Pláž je písčitá a čistá, s naprosto průzračnou vodou. Dalšími populárními plážemi jsou Titreyengöl a Sorgun, které občas bývají nepříliš přeplněné turisty.

  Pro ty, kteří se chtějí vydat na výlet kousek za Side, doporučujeme navštívit Pamukkale, což je asi 3 hodiny jízdy autem od města. Pamukkale je známý svými přírodními termálními prameny a bílými kaskádami vápencových teras. Je to jedno z nejkrásnějších míst v Turecku, které si nesmíte nechat ujít.

  Side je fantastickým místem pro dovolenou, které nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě a aktivit k vyžití. Nezáleží na tom, zda hledáte historii, krásné pláže nebo přírodní krásy, Side vám nabídne všechno!

  Side_výlety_570x300.jpeg

  Počasí a podnebí Side

  Side se nachází na jižním pobřeží Turecka a má středomořské klima s horkými léty a mírnými zimami. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 30 °C a v zimě kolem 15 °C.

  Největší množství srážek připadá na podzim a na jaře je to mírně nižší. V létě je možné očekávat minimální srážky.

  Je však důležité poznamenat, že klima se může výrazně lišit v závislosti na konkrétních podmínkách a ročním období, a doporučuji se obrátit na aktuální meteorologické služby pro nejaktuálnější informace o počasí v Side.

  Side_počasí_570x300.jpeg

  leden

  15 °C

  únor

  16 °C

  březen

  18 °C

  duben

  21 °C

  květen

  26 °C

  červen

  30 °C

  červenec

  35 °C

  srpen

  33 °C

  září

  31 °C

  říjen

  27 °C

  listopad

  22 °C

  prosinec

  17 °C

  Základní informace

  Stát: Turecko
  Hlavní město: Ankara
  Jazyk: turečtina
  Orientační délka letu z ČR: 3 hodiny
  Používané jazyky: kurdština, angličtina, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 90
  Měna: YTL
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Turecko | STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Side

  Side je malebné pobřežní město na jižním pobřeží Turecka, nacházející se v provincii Antalya. Město má bohatou historii, sahající až do antických dob, kdy bylo významným přístavem a obchodním centrem. V dnešní době je Side oblíbeným turistickým cílem díky svému krásnému středomořskému klimatu, nádherným plážím, historickým památkám a bohaté nabídce turistických aktivit. Mezi nejvýznamnější památky patří antické ruiny, jako například Apollónův chrám, antické divadlo nebo Hadriánova brána.

  Turecká republika se rozkládá na ploše více než 780 500 km², a to jak v Asii, tak i z menší části v Evropě. Oba kontinenty od sebe odděluje úžina Bospor. Hlavním městem země, která poskytuje domov více než osmdesáti milionům lidí, je Ankara, svůj nepopiratelný význam, má taktéž Istanbul, původně známý jako Konstantinopol. Současné Turecko leží na pobřeží čtyř moří, a to konkrétně Egejského, Středozemního, Marmarského a Černého.

  Turecko se sice řadí mezi přímořské státy, kde k návštěvě zve Egejská i Turecká riviéra, nicméně charakteristické je taktéž svým hornatým povrchem. Turisty tak láká třeba i k výstupu na vrchol Arrarat, nejvyšší horu Turecka, celoročně pokrytou sněhem. Za zmínku stojí i krásná příroda, o které svědčí celkem 35 národních parků. Ať už tedy návštěvníci touží po relaxu na pláži, sportu nebo výletech po památkách, Turecko jim má pokaždé co nabídnout.

  Turecká kuchyně

  Vynikající turecká kuchyně se podobně jako ta indická, mexická či čínská vyznačuje velkou pestrostí surovin, chutí i vůní. Většina původních receptur pochází ještě z dob Osmanské říše a hlavní roli v nich většinou hraje maso – kuřecí, hovězí či jehněčí. Přestože se turecké pokrmy od sebe podle jednotlivých regionů značně liší, jednu věc mají společnou – silně aromatické turecké koření. Nejvíce se používá především tymián, máta, paprika, a šalvěj. Stejně tak vaše chuťové buňky poškádlí oblíbený turecký pokrm zvaný börek, tedy listové těsto plněné sýrem a zeleninou. Mezi nejtypičtější jídla, která vám může tradiční turecká kuchyně nabídnout, patří bezesporu kebab připravovaný z telecího masa.

  K pití se hodí třeba ayran, lehce osolený jogurtový nápoj se špetkou pepře. Pokud vás lákají turecké dezerty, jako sladkou tečku nakonec si vychutnejte třeba baklavu.

  Ceny v Turecku

  V porovnání s jinými, jsou v této oblíbené destinaci náklady na život velmi nízké, a proto si v Turecku přijdou na své i ti, které láká levná dovolená. Zatímco kvalita služeb je srovnatelná se západem, ceny jsou zhruba o polovinu nižší. Také z toho důvodu by byla škoda nevyrazit do Turecka nakupovat. Podobně jako v ostatních arabských státech na vás čeká proslulé smlouvání, díky němuž dárky pohodlně pořídíte až o polovinu levněji.

  Vízum a očkování

  Občané České republiky mohou od roku 2005 cestovat do Turecka za turistickým účelem bez víza, ke vstupu postačí pouze platný cestovní pas. Návštěvníci by nicméně měli mít na paměti, že tento doklad totožnosti musí mít nově vystaven i jejich nezletilé děti, neboť pouhé zapsání v cestovním pase svých rodičů již nestačí. Více informací o vstupních formalitách pro cesty do Turecka.

  Zdravotní systém a očkování v Turecku

  V současné době můžete do Turecka cestovat bez povinného očkování. Další informace o zdravotní péči v Turecku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  Předvolba: +90

  • Policie: 155
  • První pomoc: 112
  • Hasiči: 110
  • Jandarma (četníci): 156
  • Plyn: 187
  • Voda: 185
  • Elektřina: 186

  Státní svátky v Turecku:

   1. leden - Nový rok
   1. duben - Den národní svrchovanosti a Den dětí
   1. květen - vzpomínka na zakladatele tureckého státu Atatürka a Den mládeže a sportu
   1. srpen - Den vítězství
   1. říjen - výročí vzniku republiky
   1. listopad - výročí Atatürkovy smrti

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Technické soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.