STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Turecko - Antalya

Antalya, třetí nejnavštěvovanější město světa, se pyšní jedinečnou atmosférou orientu a svým půvabem dostane každého, kdo se na dovolenou do Turecka vydá. Slavné orientální památky, nádherné pláže a řada atrakcí pro rodiny s dětmi, to vše čeká na ty, které přiláká Turecká riviéra natolik, že si sem najdou cestu.

Chcete si užít parádní jízdu u moře, na kterou prostě nezapomenete? Pak nechte temperamentní turecké město, aby očarovalo i vás. Turecká Antalya je kulturním centrem turecké riviéry a najdete zde mnoho obchodů, restaurací, kaváren a barů. Najdete zde širokou nabídku hotelů s all inclusive službami, které jsou ideálním místem pro pohodovou rodinnou dovolenou. Děti se mohou vyřádit v hotelových aquaparcích, které jsou v místních hotelích téměř samozřejmostí.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do letoviska Antalya

  Turecká riviéra nabízí jedinečnou kombinaci nádherných památek, svěží přírody a také skvělých dovolenkových aktivit. Toužíte poznat pravé Turecko se vším, co k němu patří? Neváhejte a vydejte se do slavné historické čtvrti Kaelici, kde si během kouřového rituálu najdete přátele na celý život. Vyzkoušejte tradiční pokrmy z turecké kuchyně nebo odhoďte stud a dopřejte si relax v turecké lázni hammam. Jedinečným dobrodružstvím bude také vyhlídkový let, během něhož vám krajina plná divokých lesů a ostrých skalisek doslova vyrazí dech.

  Jakmile vás aktivní dovolená v Turecku unaví, uděláte nejlépe, když se vydáte dolů k moři, kde se rozkládají proslulé hotelové resorty obklopené parky a bazény. Samozřejmostí jsou i písčité pláže Lara a Konyaalti lemované slunečníky. Tím ale dokonalý zážitek, jež si pro vás tato oblíbená turecká destinace připravila, rozhodně nekončí, přijeďte se o tom přesvědčit sami.

  Dovolená Antalya Turecko | STUDENT AGENCY

  Počasí ve městě Antalya

  Na dovolenou do letoviska Antalya můžete cestovat od jara do podzimu. Nejvyšších teplot dosahují měsíce červenec a srpen, kdy je také Turecká riviéra obklopena turisty.

  Slunná Antalya je známá svým příjemným středomořským klimatem, takže kdo se chce nechat hřát slunečními paprsky, měl by sem zamířit především v srpnu. V tomto měsíci totiž nabízí Turecká riviéra to nejlepší počasí, ideální pro milovníky vodních radovánek.

  Dovolená Antalya Turecko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Jeskyně Karain

  Více než 2000 let stará Jeskyně Karain je magickým místem, kde si odpočinete od slunečných paprsků, ale také se dozvíte mnoho zajímavého o fauně v Turecku. Nenechte si ujít rozsáhlé sbírky nálezů kostí prastarých zvířat nalezených na tomto tajemném místě.

  Vodopády Düden

  Zajímavou přírodní atrakcí jsou také vodopády Düden ležící asi 13 km od města Antalya. Řeka na tomto místě padá ze skály ve výšce asi patnácti metrů, menší říčky tu navíc tvoří ještě menší vodopády. Tento jedinečný pohled byste si neměli nechat ujít.

  Město Side

  Historické město Side vám nabídne nejen krásné pláže, ale také historické skvosty. Dopřejte si procházku od přístavu až k chrámu boha Apollona zakončenou relaxem v zahradách. Uvidíte, že Side si hned při první návštěvě zamilujete.

  Dim River National Park

  Více než moře vás láká nádherná turecká příroda? V tom případě vám zajisté udělá radost výlet do parku Dim River. Těšit se můžete na pozorování zvířat v jejich přirozeném prostředí, stejně jako na sjíždění divokých peřejí. Zkrátka aktivní dovolená v Turecku jako vyšitá.

  Dovolená Antalya Turecko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Turecko
  Hlavní město: Ankara
  Jazyk: turečtina
  Orientační délka letu z ČR: 3 hodiny
  Používané jazyky: kurdština, angličtina, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 90
  Měna: YTL
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Turecko | STUDENT AGENCY

  Dále v Turecku doporučujeme