STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Elba 2023/24

Elba je krásný ostrov, nacházející se v Tyrhénském moři u západního pobřeží Itálie. Je to oblíbená turistická destinace, která nabízí nádherné pláže, malebné vesnice a kulturní památky. Elba je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a pohodu, ale také pro ty, kteří chtějí poznat nová místa a zážitky.

Nejlepší dovolená na Elbě je pro ty, kteří hledají relaxaci a pobyt u moře. Ostrov má mnoho písečných pláží a skalnatých zátok, které jsou obklopeny krásnou přírodou. Největší pláží je Marina di Campo, která je oblíbená mezi turisty kvůli svému jemnému písku a čistému moři. Dalšími populárními plážemi jsou Biodola, Procchio a Sansone.

Pro ty, kteří chtějí poznat ostrov více, je vhodný poznávací zájezd na Elbu. Navštívíte mnoho kulturních památek, například Muzeum Napoleona Bonaparte, které se nachází v bývalém Napoleonově sídle. Kromě toho můžete navštívit i malebné vesnice, jako je Marciana Marina, Capoliveri a Portoferraio.

Existuje mnoho zájezdů na Elbu, které vám umožní prozkoumat ostrov a objevit jeho krásy. Vyberte si z naší nabídky třeba zájezd na Elbu last minute a ušetřete peníze na ještě více zážitků!

  Pro koho je vhodná dovolená na Elbě?

  Milovníky pláží a moře

  Elba má krásné pláže s azurovou vodou a ideální podmínky pro surfování, kitesurfing, potápění a další vodní sporty.

  Rodiny s dětmi

  Díky klidnému moři a množství aktivit pro děti, je Elba ideální pro rodinnou dovolenou. Kromě pláží a je tu možnost navštívit akvapark nebo muzeum.

  Milovníky přírody a historie

  Elba je známá svou přírodní krásou a historickými památkami. Pro milovníky turistiky je tu množství tras a stezek vedoucích přes krásné scenérie.

  Zájezdy na Elbu

  Stahuji data

  Na Elbu letecky

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Elbu

  Ostrov Elba je krásné místo pro dovolenou, které nabízí spoustu aktivit a zážitků pro turisty. Pokud se chystáte na dovolenou a ještě váháte, proč jet na ostrov Elba, zde jsou důvody, proč byste měli tuto destinaci zvážit.

  Ostrov Elba má mnoho krásných pláží s tyrkysovou vodou a bílým pískem. Můžete si zde užít sluneční koupání, vodní sporty nebo jen relaxovat na pláži.

  Ostrov Elba má mnoho historických památek, včetně Napoleonova domu, pevností a kostelů. Tyto památky vám nabídnou pohled do minulosti ostrova.

  Národní park Toskánského souostroví, kterého je Elba součástí, nabízí spoustu možností pro turisty, jako například turistiku, potápění a pozorování zvířat. Pokud máte rádi vodní sporty, jako jsou například windsurfing, kajak nebo potápění, ostrov Elba je pro vás tou správnou destinací.

  Ostrov Elba nabízí mnoho krásných výhledů na moře a přírodu. Můžete se projít v horách, navštívit skály a jeskyně nebo si užít krásné výhledy na zátoky a ostrovy. Gastronomie na ostrově nabízí mnoho tradičních toskánských jídel, jako jsou těstoviny s mořskými plody, čerstvé ryby a místní víno.

  Zájezdy do na Elbu na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Nejlepší lokality Elby

  Ostrov Elba je krásné místo s úchvatnými plážemi a historickými památkami. Pokud plánujete návštěvu na ostrově Elba, zde je několik nejlepších míst, která byste měli zvážit.

  Porto Azzurro je malebné přístavní město s překrásnými plážemi, kamennými domy a úzkými uličkami. Marciana Marina je přímořské městečko s bílými domy a úzkými uličkami, které vás zavedou na krásné pláže. Capoliveri je město v horách s krásnými výhledy na moře a okolní ostrovy. Má mnoho historických památek a úzkých uliček.

  Vynechat byste neměli historický dům, kde Napoleon Bonaparte žil během svého exilu na ostrově Elba.

  Na ostrově Elba je mnoho krásných pláží, jako například Spiaggia di Sansone, Spiaggia di Fetovaia nebo Spiaggia di Cavoli. Na ostrově najdete také muzeum mincí, kde se nachází sbírka mincí z období římského císařství až po moderní éru, včetně mincí ražených na ostrově Elba.

  Zájezdy do na Elbu na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Elbě

  Počasí na ostrově Elba je typické pro středomořskou oblast. Léta jsou horká a suchá, zatímco zimy jsou mírné a vlhké. Teploty na ostrově Elba se liší v závislosti na ročním období.

  V letních měsících (červenec a srpen) mohou teploty dosáhnout až 30 °C. Den je obvykle slunečný a suchý, ale mohou se vyskytnout krátkodobé bouřky. V zimě jsou teploty mírné a obvykle se pohybují kolem 10 °C. Období od listopadu do února bývá nejvlhčí, ale i v této době může být slunečno a teplé.

  Přestože léto je nejteplejším obdobím na ostrově, může být v této době velmi větrno. Silné větry ze severozápadu (Mistral) jsou obvyklé, zejména na jihozápadním pobřeží ostrova.

  Tyto povětrnostní podmíny jsou ideální pro vodní sporty, jako je windsurfing a kitesurfing.

  Nejlepší čas pro návštěvu ostrova Elba je od května do října, kdy jsou teploty příjemné a slunečné dny převažují. Avšak i mimo tuto sezónu je ostrov krásný a nabízí návštěvníkům mnoho možností pro prozkoumání.

  Zájezdy do na Elbu na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  leden

  11 °C

  únor

  12 °C

  březen

  14 °C

  duben

  17 °C

  květen

  20 °C

  červen

  24 °C

  červenec

  28 °C

  srpen

  29 °C

  září

  26 °C

  říjen

  20 °C

  listopad

  15 °C

  prosinec

  14 °C

  Základní informace

  Stát: Elba
  Hlavní město: Portoferraio
  Jazyk: italština
  Orientační délka letu z ČR: cca 4 hodiny
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 565
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky, ve starších budovách 3 kolíky nad sebou
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Zájezdy do na Elbu na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Elba

  Elba je italský ostrov ležící v Ligurském moři a patří do skupiny ostrovů známých jako Toskánské souostroví. S rozlohou přes 220 km² a s populací okolo 30 000 obyvatel je ostrov Elba třetím největším ostrovem v Itálii. Ostrov je obklopen krásnými plážemi s tyrkysovou vodou a nabízí návštěvníkům mnoho možností pro aktivní dovolenou, jako je potápění, plachtění, turistika a cyklistika. Hlavním městem ostrova je Portoferraio, které je také největším městem na ostrově.

  Ostrov Elba je známý pro svou historii, zejména za napoleonských válek, kdy byl Napoleon Bonaparte na ostrově exilován a strávil zde více než rok. Návštěvníci mohou navštívit mnoho historických památek, jako jsou pevnosti, zámky a muzea, které připomínají tuto dobu.

  Ostrov Elba je také známý pro svou přírodu a národní park Arcipelago Toscano, který zahrnuje nejen ostrov Elba, ale také další ostrovy v Toskánském souostroví. Návštěvníci mohou vychutnat krásné výhledy, chodit po turistických stezkách a prozkoumávat přírodní krásy ostrova.

  Ostrov Elba je snadno dostupný trajektem z italské pevniny a je oblíbeným místem pro dovolenou pro rodiny, páry i jednotlivce, kteří hledají kombinaci krásného pobřeží, historie a přírody.

  Kuchyně na Elbě

  Kuchyně ostrova Elba je jedinečná směsice italských a toskánských kulinářských tradic. Hlavními ingrediencemi místní kuchyně jsou čerstvé ryby a mořské plody, které jsou připravovány různými způsoby.

  • Cacciucco
   • tradiční toskánské jídlo se skládá z různých druhů mořských plodů, jako jsou krevety, mušle, chobotnice a ryb, vařených v silné rajčatové omáčce s česnekem, paprikou a olivovým olejem.
  • Torta di ceci - cizrnový zákusek je tradičním pokrmem ostrova Elba a Toskánska. Obsahuje cizrnu, olivový olej, česnek, rozmarýn a soli a servíruje se s masovou omáčkou nebo sýrem.
  • Linguine con i ricci di mare
   • linguine s mořskými ježky jsou také velmi populární. Tento pokrm se připravuje z čerstvých linguine, mořských ježků, česneku, olivového oleje a šťávy z citronu.
  • Galletto alla cacciatora
   • tradiční italský pokrm z kuřete, vařeného v rajčatové omáčce s olivovým olejem, cibulí, česnekem, paprikou a červeným vínem.
  • Pappardelle al sugo di lepre
   • pokrm připravovaný z čerstvých pappardelle s omáčkou z králičího masa, rajčat, cibule, mrkve, celeru, olivového oleje a koření.

  Ceny na Elbě

  V Itálii jsou ceny o dost vyšší než v České republice, ať už jde o potraviny, služby nebo zábavu. Nejvíce to pocítíte v restauracích, kde za srovnatelné jídlo zaplatíte běžně třikrát více než u nás. Není divu, Italové si v kuchyni potrpí na dokonalost. V supermarketech najdete potraviny průměrně o polovinu dražší. Pokud už chcete nákupy spojit se zážitkem, poohlédněte se po malých lokálních bistrech, abyste ochutnali skutečné domácí speciality a získali tak ze svých peněz co nejvíce zážitků.

  Víza na Elbu

  Pro pobyty do 90 dní není vízum potřeba.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Carabinieri: 112
  • Policie: 113
  • Hasiči: 115
  • První pomoc: 118

  Státní svátky na Elbě:

   1. leden – Nový rok
   1. leden – Tři králové
  • Velikonoce (pohyblivý svátek)
   1. duben – Den osvobození
   1. květen – Svátek práce
   1. červen – Založení Italské republiky
   1. srpen – Nanebevstoupení
   1. listopad – Svátek Všech svatých
   1. prosinec – Neposkvrněné početí Panny Marie
   1. a 26. prosinec – vánoční svátky