STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Toskánsko 2023/24

Vítejte v Toskánsku, jednom z nejkrásnějších regionů v Itálii!

Na dovolené v Toskánsku vás čekají ohromující přírodní krásy, bohatá kultura a historie, vynikající kuchyně a exkluzivní víno. Památek tu naleznete opravdu hodně a k jejich poznání se skvěle hodí poznávací zájezd do Toskánska.

Přírodní scenérie v Toskánsku je nádherná. Zajděte na procházku v horách Casentino nebo na pobřeží Versilia, kde se nachází nádherné pláže a luxusní letoviska.

Vydejte se do Toskánska all inclusive pro komfortní bezstarostnou dovolenou. Pro nejvýhodnější cenové nabídky vybírejte z akčních nabídek Toskánsko first minute či Toskánsko last minute.

Vyberte si svoji dovolenou v nejširší nabídce českých a německých CK na jednom místě. Rezervujte si svůj pobyt včas.

  Pro koho je vhodná dovolená v Toskánsku?

  Pro milovníky vína

  Toskánsko je svými víny proslulé po celém světě a při návštěvě byste rozhodně měli navštívit místní vinice. In vino veritas!

  Pro gurmány

  Co by to bylo za návštěvu Itálie bez ochutnání pravé pizzy Margherity nebo domácích těstovin. V Toskánsku navíc objevíte lokální chutě.

  Pro obdivovatele umění

  V toskánské Florencii dlouho působil Leonardo da Vinci a místní architektura se nijak zvlášť nezměnila. Užijte si esenci tamní historie.

  Zajímavá místa Toskánska

  Jedním z nejvýznamnějších měst v Toskánsku je Florencie, která je považována za kolébku renesance. Nachází se tu nejvýznamnější umělecká díla na světě, jako je socha Davida od Michelangela nebo Botticelliho Zrození Venuše. Zajímavosti ve Florencii zahrnují nádhernou katedrálu Santa Maria del Fiore a také Ponte Vecchio, nejstarší most ve Florencii.

  Dalším významným městem v Toskánsku je Siena, kde si můžete prohlédnout slavní náměstí Piazza del Campo obklopené kavárnami a obchody, a katedrálu Siena, která je jedním z nejlepších příkladů gotické architektury v Itálii. Dovolenou v Toskánsku tak můžete pojmout jako nahlédnutí do každodenního městského života toskánců a užít si vynikající kávu, výborné jídlo a pohled na nádherné budovy.

  V Pise, kde najdete mimo jiné i slavnou šikmou věž, je také fascinujícím místem k návštěvě. Navštivte zdejší piazza dei Miracoli, kde se nachází katedrála, baptisterium a Camposanto.

  Dovolená v Toskánsku

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Toskánska?

  Toskánsko je ideálním místem pro romantickou dovolenou. Můžete si pronajmout útulný apartmán v historickém centru Florencie nebo se ubytovat v okouzlujícím venkovském domě v srdci Toskánska. Je to místo plné kulturních pokladů včetně mnoha památek z dob renesance. Můžete navštívit některá z nejlepších muzeí a galerií na světě, jako je například Galerie Uffizi ve Florencii, a obdivovat umělecká díla od největších mistrů.

  Toskánsko je také známé svou vynikající kuchyní, která zahrnuje čerstvé ingredience, jako jsou rajčata, bazalka a olivový olej. Můžete ochutnat speciality jako je bistecca alla fiorentina (toustová plátek s masem), ribollita (zelná polévka) nebo cantucci (suché sušenky s mandlovým nádechem).

  Vydejte se na vinařskou cestu, navštivte některé z nejlepších vinařství v Toskánsku a ochutnat některé z nejlepších italských vín. Toskánsko nabízí nádhernou krajinu, kterou si můžete užít při turistice nebo jízdě na kole. Můžete si také užít slunce a pláže na pobřeží Tyrhénského moře nebo se vydat na procházku v národním parku.

  Itálie, Toskánsko

  Tipy na výlety Toskánsko

  Chianti je toskánský region, který je známý svými kopci, vinicemi a skvělými víny, nabízí mnoho možností pro turisty, kteří chtějí ochutnat tradiční toskánskou kuchyni. Val d'Orcia je údolí s nádhernou krajinou, která se stala světově proslulou díky svým polím slunečnic a cypřišům.

  San Gimignano je malebné město se slavnou siluetou svých věží, které jsou připomínkou dávné prosperity města. Arezzo je historické město s řadou starověkých římských a etruských památek včetně amfiteátru a akvaduktu. Volterra je malé středověké město, které se nachází na vrcholu kopce s krásným výhledem na okolní krajinu. Nabízí mnoho památek jako amfiteátr a etruské hrobky.

  Montepulciano je malebné středověké město s krásným historickým centrem a slavnými víny. Cortona je malebné město s úzkými uličkami a nádhernými výhledy na okolní krajinu, které se stalo populárním turistickým místem po úspěchu knihy Pod toskánským sluncem.

  Toskánsko_výlety.jpeg

  Počasí a podnebí v Toskánsku

  Toskánsko má převážně středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými lety. Průměrná teplota v létě (červenec a srpen) se pohybuje mezi 30-35°C, ale může být i horko až 40°C.

  V zimě jsou průměrné teploty kolem 10-15°C, ale v horských oblastech může být chladněji a může sněžit.

  Deště jsou běžné v zimě a na jaře, kdy se také může vyskytnout bouře. V létě jsou srážky méně časté, ale mohou být velmi intenzivní a způsobit povodně. V oblastech na pobřeží Tyrhénského moře se také může objevit silný vítr.

  Toskánsko_počasí.jpeg

  leden

  11 °C

  únor

  8 °C

  březen

  12 °C

  duben

  17 °C

  květen

  21 °C

  červen

  25 °C

  červenec

  27 °C

  srpen

  27 °C

  září

  24 °C

  říjen

  19 °C

  listopad

  12 °C

  prosinec

  8 °C

  Informace o destinaci Toskánsko

  Toskánsko je region v centrální Itálii, který se nachází na pobřeží Tyrhénského moře. Hlavním městem regionu je Florencie, která je jedním z nejvýznamnějších kulturních center Itálie. Toskánsko je známé svým bohatým kulturním dědictvím, jako je umění renesance, architektura, literatura a kulinářské speciality.

  Známé památky zahrnují katedrálu Santa Maria del Fiore a Galerii Uffizi ve Florencii, náměstí Piazza del Campo v Sieně, skleněnou věž v Pise a mnoho dalších. Kromě toho je Toskánsko také známé pro své víno, jako je například Chianti, a pro své olivové háje, které produkují jedno z nejlepších olivových olejů na světě.

  Toskánská Kuchyně

  Toskánská kuchyně patří k nejznámějším kuchyním Itálie a je charakteristická pro své jednoduché a chutné ingredience a recepty. Mezi nejtypičtější ingredience patří kvalitní olivový olej, česnek, rajčata, sýry jako pecorino a parmezán, a samozřejmě také kvalitní toskánské víno, jako je například Chianti.

  Mezi nejznámější pokrmy toskánské kuchyně patří například ribollita, což je hustá zeleninová polévka s fazolemi a chlebem, nebo pappardelle sulla lepre, což jsou široké nudle s králíkem. Další oblíbené pokrmy jsou bruschetta (opečený chléb s rajčaty a česnekem), bistecca alla fiorentina (velká řízek z hovězího masa), crostini (malé chlebové kousky s různými náplněmi), nebo zuppa di farro (zeleninová polévka s pšeničnými zrny).

  Toskánská kuchyně je také známá svými dezerty, jako jsou cantuccini (sušenky s mandlemi) a panna cotta (krémový dezert). V Toskánsku se také vyrábí mnoho druhů vína, jako je například Chianti, Brunello di Montalcino, nebo Vino Nobile di Montepulciano, která jsou velmi oblíbená nejen v Itálii, ale po celém světě.

  Ceny v Itálii

  V Itálii jsou ceny o dost vyšší než v České republice, ať už jde o potraviny, služby nebo zábavu. Nejvíce to pocítíte v restauracích, kde za srovnatelné jídlo zaplatíte běžně třikrát více než u nás. Není divu, Italové si v kuchyni potrpí na dokonalost. V supermarketech najdete potraviny průměrně o polovinu dražší. Pokud už chcete nákupy spojit se zážitkem, poohlédněte se po malých lokálních bistrech, abyste ochutnali skutečné domácí speciality a získali tak ze svých peněz co nejvíce zážitků.

  Vízum do Itálie

  Občané České republiky nepotřebují pro vstup do Itálie víza. Od 1. 5.2004 platí možnost volného pohybu osob při cestě do Itálie. K vycestování do země postačí občanům ČR občanský průkaz vydaný po roce 2000.

  Více informací o vstupních formalitách do Itálie

  Zdravotní informace / očkování

  Pro cesty do Itálie není vyžadováno žádné speciální očkování. Další informace o zdravotní péči v Itálii naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  Předvolba: +39

  • Karabiníci: 112
  • Policie: 113
  • Hasiči: 115
  • Pomoc motoristům – autoklub: 116
  • První pomoc: 118

  Státní svátky v Itálii:

   1. leden – Nový rok
   1. leden – Tři králové
  • Velikonoce (pohyblivý svátek)
   1. duben – Den osvobození
   1. květen – Svátek práce
   1. červen – Založení Italské republiky
   1. srpen – Nanebevstoupení
   1. listopad – Svátek Všech svatých
   1. prosinec – Neposkvrněné početí Panny Marie
   1. a 26. prosinec – vánoční svátky

  Základní informace

  Stát: Itálie
  Hlavní město: Řím
  Jazyk: italština
  Orientační délka letu z ČR: 1,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, němčina, franouzština
  Mezinárodní předvolba: + 39
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Itálie | STUDENT AGENCY