STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Kalábrie 2024

Vaše dovolená v Kalábrii vás stoprocentně nezklame. Užijete si ty nejkrásnější pláže jihu Itálie a vykoupejte se v křišťálově čistých vlnách Tyrhénského a Jónského moře. Kalábrie nabízí nejen ten nejlepší odpočinek a relax u moře, ale také spoustu zážitků a zábavy, poznávání antické historie, vynikající kuchyni a přátelské místní obyvatele.

Zájezd do Kalábrie je vždy zážitek. Tento italský region leží na samém jihu země, přímo na špičce italské “holínky”. Turisté z celého světa sem míří za prosluněnými plážemi s palmami a jemným pískem. Populární jsou také poznávací zájezdy do Kalábrie, protože v celém regionu se nachází nespočet historických památek z dob starověkého Říma, od jednoduchých chrámů po pozůstatky dávných vesnic a měst.

Jednoduše se dopravíte na dovolenou do Kalábrie letecky, ale pokud jste dobrodružné povahy, můžete pojmout výlet jako road trip a vyrazit s rodinou či partou přátel autem.

Vyberte si z nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na trhu třeba Kalábrii all inclusive a užijte si skutečně komfortní dovolenou. Pro nejnižší ceny zájezdů hledejte Kalábrie first minute a last minute. Na dovolena.cz si každý vybere.

  Pro koho je vhodná dovolená v Kalábrii?

  Pro ty, kteří milují pobyty u moře

  Pobřeží v Kalábrii je jednoduše fantastické a místní pláže patří mezi ty nejlepší v celé Itálii. Pokud milujete moře, musíte Kalábrii navštívit.

  Pro nadšené požitkáře a gurmány

  Celá Itálie je vyhlášená svou kuchyní a tak je to i v Kalábrii. Místní regionální kuchyně používá lokální suroviny a vylepšuje tak italskou klasiku.

  Pro ty, kteří chtějí poznat Itálii

  Začněte svůj výlet po Itálii v zasněžených Alpách na severu, poznejte italské regiony a cestu zakončete v prosluněné Kalábrii na jihu.

  Populární místa Kalábrie

  Tropea malebné městečko na pobřeží Tyrhénského moře s bílými plážemi a krásnými výhledy na moře. Nádherný přírodní park plný lesů, hor a horských potoků ideální pro turistiku, pěší túry a výlety na kole, to je Národní park Aspromonte. Reggio Calabria, hlavní město Kalábrie, se nachází na pobřeží. Má mnoho muzeí a galerií, ale také krásné parky a mnoho restaurací a kaváren.

  Pentedattilo je historická vesnice s kamennými domy, která se nachází v horách a nabízí nádherné výhledy na pobřeží. Capo Vaticano je poloostrov s vysokými útesy a krásnými plážemi, které jsou ideální pro koupání a potápění. Serra San Bruno je malebná vesnice obklopená horami s klášterem sv. Bruna a krásnými lesy. Stilo, to je historická vesnice s katedrálou Cattolica na kopci s úchvatným výhledem na okolní krajinu.

  Gerace je středověká vesnice, která se nachází na vrcholu kopce a nabízí krásné výhledy na pobřeží a okolní krajinu. Castrovillari je malebné městečko obklopené horami, s mnoha kostely a muzei, které reflektují bohatou historii a kulturu Kalábrie.

  Zájezdy do Kalábrie

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Kalábrie

  Stahuji data

  Kalábrie bez dopravy

  Stahuji data

  Kalábrie letecky

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Kalábrie

  Kalábrie je známá svými nádhernými plážemi, které nabízejí křišťálově čistou vodu a písečné pláže obklopené úchvatnou přírodou. Kalábrie má bohatou historii a kulturní dědicv, které zahrnuje starověké římské a řecké památky, středověká města, katedrály a kláštery. Kalábrie je proslulá svou vynikající kuchyní, která nabízí širokou škálu tradičních jídel a místních specialit, včetně čerstvého rybího grilu, přírodních sýrů a ovocných dezertů.

  Kalábrie nabízí řadu aktivit pro cestovatele, jako jsou turistika v národním parku Sila, windsurfing, potápění, vodní lyžování a golf. Kalábrie má rovněž nádhernou přírodu, včetně skalnatých pobřeží, horských masivů a řek, což nabízí mnoho možností pro turistiku a outdoorové aktivity.

  Počasí a podnebí v Kalábrii

  Počasí v Kalábrii je typicky středomořské, což znamená, že má mírné zimy a horká léta. V zimě jsou teploty obvykle mezi 10 a 15 stupni Celsia, s občasným deštivým obdobím. Na jaře a na podzim jsou teploty mírné, průměrně kolem 20 stupňů Celsia. V letních měsících může být v Kalábrii velmi horko, s teplotami dosahujícími až 35 stupňů Celsia. V této době mohou být také silné vedra, zejména v oblastech dál od moře. Nicméně, díky tomu, že je Kalábrie obklopena mořem, jsou letní noci obvykle velmi příjemné.

  V Kalábrii je také důležité zmínit sezónu dešťů, která probíhá v říjnu a listopadu. Tyto měsíce jsou obvykle nejdeštivější v roce a mohou přinést bouřlivé počasí a povodně. Celkově lze však říci, že Kalábrie je oblastí s příjemným počasím po většinu roku, což ji činí ideálním místem k návštěvě pro ty, kteří hledají slunce, moře a krásnou přírodu.

  leden

  13 °C

  únor

  13 °C

  březen

  15 °C

  duben

  19 °C

  květen

  23 °C

  červen

  29 °C

  červenec

  32 °C

  srpen

  32 °C

  září

  28 °C

  říjen

  22 °C

  listopad

  17 °C

  prosinec

  13 °C

  Základní informace

  Stát: Kalábrie
  Hlavní město: Catanzaro
  Jazyk: italština
  Orientační délka letu z ČR: cca 2,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 39
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Zájezdy do Kalábrie na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Kalábrie

  Kalábrie (italsky Calabria) je region v jižní Itálii, který se nachází na špičce italského "přezky" obklopený Jónským a Tyrhénským mořem. Je to jedna z nejjižnějších oblastí Itálie a zahrnuje poloostrov s mnoha překrásnými plážemi, skalnatými útesy a malými rybářskými vesničkami. Kalábrie má bohatou historii a kulturní dědictví, včetně římských a řeckých vlivů, které se odrážejí v architektuře, umění a kuchyni. Mnoho měst a vesnic v Kalábrii si stále zachovává svou autentičnost a tradice.

  Region je známý pro svou gastronomii, zejména pro své rybí speciality, jako jsou sarde vrostita (sardinky pečené s citrony a olivovým olejem) a pesce spada alla ghiotta (dušený mečoun s olivami, rajčaty a kapary).

  Kalábrie má mnoho pláží, které jsou oblíbené u turistů z celého světa. Mezi nejznámější patří Tropea, Pizzo Calabro a Capo Vaticano. V Kalábrii najdete mnoho dalších zajímavých míst k návštěvě, jako jsou například města Reggio Calabria, Cosenza a Catanzaro, ale také malebné vesnice jako je Scilla a Gerace

  Kuchyně v Kalábrii

  Kalábrie je region známý svou bohatou kuchyní, která využívá místní suroviny a tradiční recepty. Mezi nejznámější jídla z Kalábrie patří Nduja, pikantní a kořeněná šunková pasta, která se používá jako pomazánka na chléb nebo jako ingredience do různých jídel. Pesto alla Calabrese, to je kalábrijská verze pesta z bazalky, česneku, papriky a sýra pecorino. Sardella je kořeněná omáčka z paprik, olivového oleje, slaniny a dalších koření. Capocollo je uzená kořeněná vepřová šunka, Cipolla di Tropea je sladká červená cibule z města Tropea, která se používá v různých jídlech, jako jsou například saláty nebo pizzy. Struncatura jsou těstoviny vyrobené z mouky a vody, které se používají v různých pokrmech, jako jsou například těstoviny se sardelami a cibulí.

  Kalábrie je také známá svými rybími pokrmy, například espada alla ghiotta, což je tkaničnice (místní ryba) připravená s cibulí, rajčaty, olivami a kapary. Kromě toho jsou v Kalábrii populární také dezerty, například tartufo di Pizzo, což jsou koule z čokolády s krémem a posypkou z kakaového prášku.

  Ceny v Kalábrii

  Ceny v Kalábrii jsou obecně nižší než v jiných turistických oblastech Itálie, ale samozřejmě se mohou lišit v závislosti na konkrétní lokalitě, sezóně a typu služby.

  V restauracích lze očekávat, že průměrná cena za hlavní jídlo bude kolem 10-15 eur. V oblastech s vyšší turistickou poptávkou, jako je Tropea nebo Capo Vaticano, jsou ceny obecně vyšší.

  Ceny ubytování v Kalábrii závisí na mnoha faktorech, jako je poloha, kvalita a sezóna. V letních měsících jsou ceny obvykle vyšší, zejména u hotelů a apartmánů poblíž pláží. V oblastech mimo hlavní turistické trasy lze najít levnější ubytování, včetně levných pokojů v soukromých domech. Host families jsou ostatně na jihu Itálie poměrně rozšířené.

  Veřejná doprava v Kalábrii je poměrně levná, s průměrnou cenou jízdenky v autobusu nebo vlaku kolem 1-2 eur. Vstupné do muzeí a historických památek se obvykle pohybuje kolem 5-10 eur.

  Celkově lze říci, že Kalábrie je cenově dostupnou turistickou destinací v Itálii, což ji dělá atraktivní pro cestovatele s menším rozpočtem.

  Víza do Kalábrie

  Pro pobyty do 90 dní není vízum potřeba.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Carabinieri: 112
  • Policie: 113
  • Hasiči: 115
  • První pomoc: 118

  Státní svátky v Kalábrii:

  • Nový rok - 1. ledna
  • Epifanie - 6. ledna
  • Den osvobození Itálie - 25. dubna
  • Svátek práce - 1. května
  • Den Republiky - 2. června
  • Nanebevstoupení Páně - vždy čtyřicátý den po Velikonocích
  • Den národní jednoty - 17. března
  • Vánoce - 25. prosince
  • Svatý Štěpán - 26. prosince