STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Sicílie 2024

Dovolená na Sicílii je ta nejlepší volba pro strávení dokonalého odpočinku u moře. Vyhřátý zlatý písek, horké slunce a nádherně osvěžující průzračné moře si zamilujete tak, že už se nikdy nebudete chtít vrátit.

Zájezd na Sicílii vřele doporučujeme všem, kteří hledají klid. Také nadšencům do historie a milovníkům dobrého jídla. To je na Sicílii vynikající, a když k němu ochutnáte skvělé lokální víno, budete v tom pravém dovolenkové rozpoložení. Poznávací zájezd na Sicílii pak potěší ty, kteří se chtějí něco dozvědět o antice a zajímavé minulosti ostrova. Setkávalo se tu mnoho kultur, a tato skutečnost se tím nejlepším způsobem promítla do sicilského každodenního života.

Pokud nechcete plánovat a raději byste co nejrychleji k moři za sluncem, zvolte dovolenou v Sicílii all inclusive,choďte za hlavu starosti s ubytováním a stravováním a užijte si skutečně komfortní dovolenou. Pokud hledáte finančně příznové pobyty, doporučujeme hlídat si first a last minute zájezdy do Sicílie.

Vyberte si v naší nejširší nabídce zájezdů od českých a němecjkých CK na trhu ten svůj zájezd na Sicílii a užijte si čas strávený na nádherném italském ostrově.

  Pro koho je vhodná dovolená na Sicílii?

  Pro ty, kteří mají rádi Itálii

  Pokud jste už navštívili pevninskou Itálii, objevte i její ostrovní část. Sicílie je největší z italských ostrovů a dovolená u moře je tu velmi oblíbená.

  Pro milovníky rozmanitosti

  Sicílie je velmi specifický ostrov, na kterém se mísí mnoho různých kulturních vlivů. Samotná kultura ostrova je naprosto ojedinělá a zajímavá.

  Pro fanoušky dobrého jídla

  Vliv různých kultur se podepsal i na sicilské kuchyni. V té naleznete kromě italských vlivů i orientální chutě a vůně, které dotvářejí jedinečnost Sicílie.

  Nejoblíbenější místa Sicílie

  Taormina je krásné historické městečko ležící na východním pobřeží Sicílie. Nachází se na úpatí sopky Etna a nabízí úchvatný výhled na Tyrhénské moře. Město je populárním turistickým cílem pro svou architekturu, umění, kulturu a historii. Jednou z hlavních atrakcí v Taormině je antické divadlo, které bylo postaveno v řeckém stylu a nabízí skvělý výhled na moře. Další zajímavost je Katedrála sv. Mikuláše ze 13. století a Palazzo Corvaja ze 14. století. Prohlídku zakončete návštěvou ruin Taorminského hradu.

  Další zastávkou je Palermo, hlavní město Sicílie. Jednou z nejvýznamnějších atrakcí je zde Normanský palác ze 12. století, známý svými krásnými mozaikami. Další zajímavé památky jsou Katedrála v Palermu, Kostel svatého Jana z Lázní a Palazzo Abatellis. Město nabízí řadu trhů a restaurací, kde si můžete vychutnat místní speciality, a rovněž krásné pláže, například Mondello je velmi oblíbená pro své bílé písky a tyrkysovou vodu. Další oblíbené sicilské pláže jsou Spiaggia dei Conigli na ostrůvku Lampedusa, který je součástí Sicílie. Je to jedna z nejkrásnějších pláží v Evropě s jemným bílým pískem a tyrkysovou vodou. Dále pláž San Vito Lo Capo, nacházející se na severozápadním pobřeží Sicílie. Má písek jemný jako prach a průzračnou vodu, což ji činí ideálním místem pro potápění.

  Zájezdy na Sicílii

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Sicílii

  Stahuji data

  All inclusive dovolená na Sicílii

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Sicílii?

  Dovolená na Sicílii může být velmi různorodá a záleží na vašich zájmech a preferencích. Sicílie je největší ostrov v Středozemním moři a nabízí krásné pláže, historická města, úchvatné scenérie, skvělé jídlo a mnoho dalšího. Pokud hledáte pláže, můžete se vydat na severovýchodní pobřeží, které nabízí bílý i zlatý písek a tyrkysovou vodu, nebo na jihovýchodní pobřeží, kde najdete spíše útesy, avšak stále křišťálově čisté moře. Více turisticky vyhledávané pláže najdete na západě ostrova, jako například v San Vito Lo Capo. Pokud se zajímáte o historii, můžete navštívit města Palermo, Siracusa nebo Agrigento, které mají mnoho historických památek z řeckého, římského a arabského období. Na jihovýchodě ostrova doporučujeme prozkoumat údolí chrámů, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Kromě toho můžete ochutnat neuvěřitelně chutné jídlo, jako je tradiční místní pizza, tradiční sicilské arancini, caponata nebo vyhlášené cukroví cannoli.

  Základní informace

  Stát: Sicílie
  Hlavní město: Palermo
  Jazyk: Italština, Sicilština
  Orientační délka letu z ČR: cca 2,5 hodiny
  Mezinárodní předvolba: +39
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky evropského typu (v nových budovách), ve většině hotelů i apartmánů staré italské zásuvky - tři kolíky nad sebou
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Zájezdy na Sicílii na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Sicílii

  Sicílie má středomořské podnebí s mírnými zimami a horkými léty. Počasí na Sicílii se může lišit v závislosti na ročním období a na geografické poloze dané oblasti. V červenci a srpnu jsou teploty velmi vysoké, průměrné denní teploty se pohybují mezi 30 a 35 stupni Celsia. V této době roku také může být hodně slunečno a sucho, takže je důležité si přinést dostatek vody a sluneční ochrany. V zimě jsou teploty na Sicílii mírnější a průměrná teplota bývá kolem 15 stupňů Celsia. V noci mohou teploty klesat až k 5 stupňům. Jaro a podzim jsou nejlepšími obdobími pro návštěvu Sicílie, protože jsou méně horké a méně rušné. Průměrné teploty se pohybují od 18 do 25 stupňů Celsia. V této době sice bývá více srážek, ale obvykle nejsou prudké a trvají jen chvíli.

  leden

  15 °C

  únor

  16 °C

  březen

  18 °C

  duben

  20 °C

  květen

  24 °C

  červen

  27 °C

  červenec

  30 °C

  srpen

  30 °C

  září

  28 °C

  říjen

  25 °C

  listopad

  21 °C

  prosinec

  17 °C

  Informace o destinaci Sicílie

  Sicílie je největší ostrov ve Středozemním moři a součást Itálie . Má rozlohu přibližně 25 700 km². Ostrov je známý svou historií, kulturou, přírodou a gastronomií. Sicílie má bohatou historii, kterou ovlivnily různé kultury, včetně Řeků, Římanů, Byzantinců, Arabů a Normanů. Tyto kultury zanechaly významné stopy na ostrově, jako jsou chrámy, amfiteátry, hradby, zahrady a paláce. Nejznámějšími památkami jsou Katedrála v Palermu, řecké divadlo v Taormině a údolí chrámů v Agrigentu.

  Sicílie je také známá svou krásnou přírodou, kterou tvoří sopky, pláže, zátoky, jezera a národní parky. Nejvyšší horou je Etna, nejaktivnější sopka v Evropě. Zátoky San Vito Lo Capo a Cefalù jsou populárními plážemi, zatímco jezera Pantelleria a Marinello jsou známá svými termálními prameny.

  Kuchyně Sicílie

  Sicilská kuchyně je ovlivněna různými kulturami, které na Sicílii v minulosti žily, včetně Řeků, Arabů, Španělů a Normanů. Jedním z hlavních znaků této kuchyně je používání sezónních a místních ingrediencí. Na Sicílii se pěstuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, především rajčata, broskve, citrony, fíky a mandle. Také se tu chovají ovce, prasata a drůbež, což znamená, že maso a sýry jsou velmi populární.

  Tradičním sicilským jídlem jsou bezpochyby arancini, kuličky z rýže plněné masem, sýrem a rajčaty, obalené v trojobalu a smažené dozlatova. Dále je populární caponata z lilku, rajčat, cibule, cuketu, kapari a oliv se sladkokyselou omáčkou. Těstoviny na sicilský způsob se nazývají pasta alla norma s rajčaty, lilkem, ricottou a bazalkou. Jedná se o oblíbenou specialitu z města Catania, ale dostanete je na celé Sicílii.

  Ceny na Sicílii

  Náklady na ubytování závisí na tom, zda si vyberete luxusní hotel nebo levnější hostel nebo Airbnb. Výši ceny může také ovlivnit to, zda zvolíte ubytování v turistických oblastech nebo mimo ně. Ceny jídel jsou všeobecně považovány za poměrně dostupné z hlediska stravování. Ceny v restauracích se pohybují od levných pizzerií až po dražší restaurace s místními specialitami. Ceny dopravy jsou v závislosti na typu dopravy různé. Ceny za taxi jsou většinou vyšší než ceny veřejné dopravy, ale veřejná doprava na Sicílii je velmi rozvinutá a relativně levná. Nicméně, většinou je lepší si předem stanovit rozpočet, abyste mohli při plánování svého výletu lépe plánovat a užít si ho bez finančních starostí.

  Víza na Sicílii

  Pro vstup na Sicílii není vízum potřeba, pokud váš pobyt nepřesáhne 90 dnů. Více informací o vstupních formalitách na Sicílii

  Zdravotní informace / očkování

  Na Sicílii není potřeba žádné zvláštní očkování.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Carabinieri: 112
  • Policie: 113
  • Hasiči: 115
  • První pomoc: 118

  Státní svátky na Sicílii:

   1. Leden – Nový rok
   1. leden – Tři králové
  • Velikonoce (pohyblivý svátek)
   1. duben – Den osvobození
   1. květen – Svátek práce
   1. červen - Založení Italské republiky
   1. srpen – Nanebevstoupení
   1. listopad – Svátek Všech svatých
   1. prosinec – Neposkvrněné početí Panny Marie
   1. a 26. prosinec – vánoční svátky