STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Kapverdské ostrovy - Boa Vista

Třetí největší z Kapverdských ostrovů se může pyšnit nejkrásnějšími plážemi celého souostroví. Turistický ruch zde není ještě tak rozvinutý jako na sousedním ostrově Sal, který je vzdálen pouhých 15 minut letu.

Boa Vista tak láká především milovníky nedotčených míst, kteří chtějí trávit čas na osamocených plážích s jemným pískem a azurovým mořem. Rezortů a hotelových komplexů tu najdete pouze několik, o to víc si tu však budete užívat nádhernou přírodu.

Naplánujte si dovolenou na Kapverdské ostrovy!

Perfektní dovolenou na Kapverdských ostrovech můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou v místě ještě tolik nedotčeném civilizací.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na ostrov Boa Vista

  Na ostrově Boa Vista vás ohromí nádherné pláže, na kterých strávíte krásné chvíle plné opalování, koupání a relaxu. Mezi nejznámější pláže patří Santa Monica, Ponta Varadinha nebo Praia de Chave.

  Milovníci šnorchlování a potápění si jistě užijí i pohled na pestrý podmořský život a hejna barevných ryb, vyskytují se tu také mořské želvy. Turisty jistě potěší široká nabídka vodních sportů, možnost rybaření nebo turistiky.

  Boa Vista má co nabídnout i těm nejnáročnějším, proto nemá cenu váhat, raději se po svém zájezdu na Kapverdy poohlédněte ještě dnes.

  Dovolená Boa Vista Kapverdy | STUDENT AGENCY

  Počasí na Boa Vista

  Na ostrově Boa Vista si budete během celého roku užívat slunečné počasí s příjemnými teplotami.

  Nejteplejší měsíce jsou od června do listopadu, kdy teploty stoupají i nad 30 °C. V tyto měsíce zároveň musíte počítat s občasnými přeháňkami, které bývají sice vydatně, ale netrvají dlouho.

  Měsíce leden až duben jsou o něco chladnější, teploty se většinou pohybují okolo 25 stupňů. I v tuto dobu si tu ale užijete krásnou dovolenou u moře.

  Teploty vody se pohybují v zimě okolo 24 stupňů a postupně stoupají až na podzimních sedmadvacet.

  Dovolená Boa Vista Kapverdy | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Město Sal Rei

  V hlavním městě ostrova Boa Vista - Sal Rei, budete obdivovat nejenom hlavní náměstí s krásně barevnými květinami, ale také starobylý přístav táhnoucí se podél pobřeží. Směrem na jih od města najdete dlouhou písečnou pláž Praia do Estoril patřící mezi nejkrásnější na Kapverdách.

  Pláž Praia de Chaves

  Nejoblíbenější pláží na ostrově Boa Vista je Praia de Chaves. Na této pláži se můžete klasicky opalovat a relaxovat na lehátku. Zažijete tu ale také adrenalin, na mnoha místech pláže jsou totiž vysoké písečné duny, po kterých se můžete prohánět na čtyřkolkách.

  Přírodní rezervace Ilheu de Curral

  Ostrov Boa Vista oplývá nádhernou přírodou, která je chráněna například přírodní rezervací Ilheu de Curral Velho. V oblasti na jihu ostrova se to jenom hemží rozmanitými zástupci rostlinné i živočišné říše. Těmi nejzajímavějšími jsou ohrožené mořské želvy.

  Ostrov Santiago

  Na nedalekém ostrově Santiago, který je největším ostrovem souostroví, leží také hlavní město celých Kapverd – Praia. Rušné město, kde na vás čeká mnoho restaurací, barů i kaváren je ideálním místem pro milovníky hudby a živých koncertů i dobrého jídla.

  Dovolená Boa Vista Kapverdy | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Kapverdy
  Hlavní město: Praia
  Jazyk: portugalština
  Orientační délka letu z ČR: 6,5 hodiny
  Používané jazyky: portugalská kreolština
  Mezinárodní předvolba: + 238
  Měna: CVE
  Napětí el. proudu: 220 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC-1 (-2h oproti ČR)
  Dovolená Kapverdy

  Další oblíbené lokality na Kapverdách