STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Kapverdské ostrovy 2024

Nechejte se okouzlit krásou Kapverd, ostrovů Zeleného mysu vulkanického původu.

Pohostinnost a srdečnost místních obyvatel, překrásné pláže, vynikající kuchyně, kulturní památky i dechberoucí příroda, to je jen malý výčet důvodů, proč jako cílovou destinaci vaší dovolené zvolit právě Kapverdy.

Dovolená na Kapverdských ostrovech je ideální volbou pro všechny, kdo vyhledávají relax v exotickém prostředí, nekonečné bílé pláže a azurově modrý oceán. Zkrátka pro ty, kteří hledají dovolenou v tropickém ráji. Souostroví deseti větších a několika malých ostrůvků v Atlantickém oceánu nabízí obrovskou rozmanitost. Jedinečnou přírodu, dlouhé písčité pláže, širokou nabídku vodních sportů a celoročně slunečné počasí. Velmi oblíbené jsou ostrovy Sal, Boa Vista.

Perfektní dovolenou na Kapverdských ostrovech můžete pořídit také levně, pokud využijete našich first minute nebo last minute akčních nabídek.

Vybírejte ze široké nabídky zájezdů českých a německých CK a rezervujte si dovolenou snů za nejvýhodnější ceny.

  Pro koho je vhodná dovolená na Kapverdách?

  Pro milovníky dovolené u moře

  Kapverdy jsou ostrovy se vším všudy, takže se těšte na jemný písek, palmy, vyhřáté moře a teplo. To je ten správný mix ideální dovolené u moře.

  Pro ty, kteří milují mořské plody

  Kapverdská kuchyně je rozmanitá a plná chutí. Nejvíce si tu pochutnáte na rybách a mořských plodech, které se připravují z čerstvě ulovených.

  Pro ty, kteří mají rádi slunce a teplo

  Na Kapverdských ostrovech svítí slunce celý rok a zaprší tu jen výjimečně, takže na dovolenou sem můžete vyrazit prakticky jakýkoli den v roce.

  Nejlepší lokality Kapverdských ostrovů

  Nejnavštěvovanějšími ostrovy Kapverd jsou Sal a Boa Vista se skvěle vybavenými hotelovými komplexy pro ničím nerušenou dovolenou s komfortem all inclusive. Kapverdy jsou rájem pro požitkáře, surfaře a milovníky kiteboardingu. Na ostrově Sal se konají slavné surfařské závody. Celodenní okruh ostrovem vám přiblíží místní život, odhalí přírodní lávové koupaliště či léčivé solné jezero, které se nachází v kráteru vyhaslé sopky. Zdejší bahno má místy až 50 stupňů a voda obsahuje 26 % soli. Můžete vyzkoušet výlet na katamaránu s ochutnávkou zdejší kuchyně a šnorchlováním v průzračně modrém oceánu. Pro vyznavače adrenalinu je připraven výlet na čtyřkolkách, kurzy potápění nebo surfování.

  Pokud namísto sportu dáváte přednost spíše obdivování rozmanité přírody, můžete se těšit na jedinečné pozorování želv, které se staly symbolem Kapverdských ostrovů, konkrétně ostrova Boa Vista.

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Kapverdy

  Stahuji data

  All inclusive zájezdy na Kapverdy

  Stahuji data

  Zájezdy na Boa Vista

  Stahuji data

  Zájezdy na Sal

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Kapverdy

  Kapverdské ostrovy ležící v Atlantickém oceánu tvoří 15 ostrovů, které jsou rozesety jeden vedle druhého jako perly na náhrdelníku. Devět z ostrovů je obydleno. Horské krajiny a sopečné vrcholy, ale také fantastické pláže a ideální teploty lákají na ostrovy celoročně turisty z celého světa. Kapverdy jsou ideální jak pro odpočinek, tak pro aktivní dovolenou.

  Koupání, rybaření, cykloturistika, turistika, pouštění draků, plachtění, surfování nebo potápění, vše co vás napadne, je možné na Kapverdách prožít. Kapverdy jsou považovány za jedno z nejlepších míst k surfování na světě. Stále vanoucí pasáty dělají zejména z ostrovů Sal a Boa Vista perfektní místo pro milovníky tohoto sportu. Ostrovy jsou také cílem turistů, kteří sem vyráží pozorovat delfíny a velryby. Ani příznivci potápění nebudou na ostrovech zklamáni. Užijí si čistou vodu s příjemnou teplotou mezi 21 až 25 stupni a bohatý barevný podmořský svět.

  Pokud toužíte navštívit opravdový zelený tropický ostrov, cestovním ruchem téměř nedotčený, doporučujeme výlet na ostrov Fogo, malý sopečný ostrov, kde se pěstuje cukrová třtina, ovoce a zelenina, vyrábí se tu kozí sýr a další pochutiny.

  Základní informace

  Stát: Kapverdy
  Hlavní město: Praia
  Jazyk: portugalština
  Orientační délka letu z ČR: 6,5 hodiny
  Používané jazyky: portugalská kreolština
  Mezinárodní předvolba: + 238
  Měna: CVE
  Napětí el. proudu: 220 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC-1 (-2h oproti ČR)
  Dovolená Kapverdy

  Počasí a podnebí na Kapverdách

  Na Kapverdských ostrovech si můžete stálé a velice příjemné počasí užívat celoročně, dokonce se říká, že zde slunce svítí až 350 dní v roce. V nejteplejších měsících, kterými jsou červenec, srpen, září, říjen a listopad, se teploty často šplhají i nad 30 °C. V tyto měsíce ale musíte počítat také s častějšími srážkami. Ty bývají sice vydatné, ale pouze krátké, takže vaši dovolenou rozhodně nezkazí.

  Chladnějšími měsíci jsou leden až duben, ale ani tohle období nebude pro vaši dovolenou na Kapverdách špatnou volbou, protože i v těchto zimních měsících maximální denní teploty dosahují až 25 °C. Od prosince do května fouká silnější vítr a v moři jsou větší vlny. Proto jsou Kapverdské ostrovy tolik oblíbené mezi surfaři a kajtaři. Moře Kapverdských ostrovů bývá od ledna do května vyhřáté na příjemných 24 °C. V létě pak teplota stoupá a v září až listopadu má i 28 °C.

  leden

  24 °C

  únor

  23 °C

  březen

  24 °C

  duben

  25 °C

  květen

  26 °C

  červen

  29 °C

  červenec

  30 °C

  srpen

  30 °C

  září

  30 °C

  říjen

  30 °C

  listopad

  29 °C

  prosinec

  27 °C

  Informace o destinaci Kapverdy

  Kapverdské souostroví je česky nazývané jako Ostrovy zeleného mysu. Jedná se o soubor deseti větších a několika malých ostrovů, které leží v Atlantském oceánu, cca 600 km od pobřeží Senegalu. Tento fakt ovlivnil také osidlování a rozvoj Kapverdských ostrovů, neboť původně sloužily jako „překladiště“ otroků z Afriky.

  Od roku 1456 byly Kapverdy portugalskou kolonií a to až do roku 1975. Nyní na ostrovech vládne demokracie. Z toho důvodu se na Kapverdských ostrovech domluvíte portugalsky, ale ani angličtina nečiní místním obyvatelům potíž.

  Na Kapverdách žije zhruba půl milionu obyvatel, hlavním městem je Praia, která se nachází na ostrově Santiago.

  Pro návštěvu Kapverdských ostrovů je nevhodnější čas v období od listopadu do června, kdy jsou na ostrovech příjemné teploty a prší jenom minimálně. Na ostrovech panuje ale slunečné počasí v podstatě celoročně, ať tedy svoji dovolenou na Kapverdách naplánujete na jakýkoliv měsíc, můžete očekávat příjemné teploty.

  Tu pravou dovolenkovou pohodu doplňují i místní obyvatelé, kteří jako by snad ani neznali starosti a stres. Jejich pozitivní postoj si oblíbíte stejně rychle, jako místní speciality, které pro vás vždy rádi připraví v typických podnicích.

  Na Kapverdách se platí kapverdským escudem, téměř všude ale zaplatíte také eurem, vracet vám však budou v místní měně. Směnit peníze můžete v bankách, směnárnách i hotelových recepcích. A co si na Kapverdách koupit? Krásným suvenýrem jsou ručně vyráběné šperky nebo sošky, potěší i kvalitní káva, oblečení nebo tradiční potraviny.

  Kuchyně na Kapverdách

  Kuchyně na Kapverdských ostrovech je ovlivněna především portugalskými vlivy. Nejčastějšími surovinami jsou pochopitelně ryby a mořské plody, dále rýže, zelenina a tropické ovoce.

  Národním jídlem je Cachupa, neboli kaše z rýže a fazolí, s klobásou a rybou nebo jiným masem. Za ochutnání stojí místní humři, kteří zde váží až 5 kg a upravují se na grilu nebo se dusí v omáčce z rajčatového protlaku, česneku a cibule. Typickou přílohou je rýže, popřípadě zelenina.

  Na Kapverdách jsou oblíbené také sladkosti, například zmrzlina, pudim flan, což je pudink s karamelem, mimořádně sladké je místní tropické ovoce, například mango, papája, kokosy a další.

  Z nápojů určitě ochutnejte lahodná vína, zdejší pivo vařené pod dánskou licencí nebo specialitou Kapverdských ostrovů, kterou je Grogue, alkoholický nápoj z cukrové třtiny.

  Ceny na Kapverdách

  Kapverdy jsou ostrovy a co se zde nevypěstuje, to se musí dovážet. Proto tu mohou být cenu trochu vyšší ve srovnání s dovolenou na pevnině. Rozhodně ušetříte na místním jídle, které je mimochodem vynikající. Všechny ty ryby, krevety, mušle, chobotnice, olihně, krabi a další mořské potvory tu ochutnáte na všechny možné způsoby a zaručujeme vám, že si na nich pochutnáte za pakatel. Připlatíte si za zahraniční značky potravin i zboží a také za cigarety a alkohol. Pokud budete chtít koupit nějaké suvenýry, na plážích a v ulicích měst narazíte na spoustu obchodníků, kteří mají svoje poklady vystaveny na židli nebo na plachtě. S těmi se určitě nestyďte smlouvat, ceny mají vždy nadsazené a když se nenecháte odbýt, vyhandlujete s nimi suvenýry i za polovinu původní ceny.

  Víza na Kapverdy

  Od 1. 1. 2019 nepotřebují čeští občané pro pobyt do 30 dnů na Kapverdy vízum. Cestující si ale nově musí vyplnit online předregistrační formulář. Formulář by měl být vyplněn nejpozději 5 dní před cestou. V rámci této předregistrace se platí letištní bezpečnostní taxa ve výši 3400,- CVE (cca 800,- Kč). Ve výjimečných případech lze tento poplatek uhradit až na letišti při vstupu do země. Děti mladší dvou let a tranzitující cestující nepotřebují registraci a neplatí taxu.

  Aktuální informace si před cestou ověřte na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Zdravotní informace / očkování

  Pro vstup na Kapverdské ostrovy není povinné žádné speciální očkování. Mezi doporučená očkování patří:

  • žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před cestou
  • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
  • břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem

  Další informace o zdravotní péči na Kapverdských ostrovech naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Policie: 132
  • První pomoc: 130
  • Hasiči: 131

  Státní svátky na Kapverdských ostrovech:

   1. leden – Nový rok
   1. leden – Den národních hrdinů
  • březen/duben – Velikonoční pátek
   1. květen – Svátek práce
   1. červenec – Den nezávislosti
   1. listopad – Den všech svatých
   1. prosinec – Vánoční svátek