STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Kapverdské ostrovy 2022

Kapverdské ostrovy jsou ideální volbou pro všechny, kdo vyhledávají relax v exotickém prostředí, nekonečné bílé pláže a azurově modrý oceán. Zkrátka pro ty, kteří hledají dovolenou v tropickém ráji.

Souostroví deseti větších a několika malých ostrůvků v Atlantickém oceánu nabízí obrovskou rozmanitost. Láká vás sem nejvíce nádherná příroda, dlouhé písčité pláže, vodní sporty nebo celoročně slunečné počasí? V tom případě pro vás budou ostrovy jako Sal, Boa Vista či Santiago správnou volbou.

Perfektní dovolenou na Kapverdských ostrovech můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou právě teď.

  Proč jet na dovolenou na Kapverdské ostrovy

  Nechejte se okouzlit krásou Kapverd, ostrovy vulkanického původu ukrývají mnoho pokladů, které sem vábí spousty turistů. Pohostinnost a srdečnost místních obyvatel, překrásné pláže, vynikající jídla, kulturní památky i dechberoucí příroda, to je jen malý výčet důvodů, proč jako cílovou destinaci vaší dovolené zvolit právě Kapverdy.

  Kapverdské ostrovy ležící v Atlantickém oceánu tvoří 15 ostrovů, které jsou rozesety jeden vedle druhého jako perly na náhrdelníku.

  Devět z ostrovů je obydleno, zbylých šest zůstává bez civilizace. Bizarní horské krajiny a sopečné vrcholy, ale také fantastické pláže a ideální teploty lákají na ostrovy celoročně turisty z celého světa.

  Kapverdské ostrovy jsou rájem na zemi pro ty, co hledají místo k odpočinku, sportu, nebo procházkám po nekonečných plážích. Ostrovy mají co nabídnout jak dobrodruhům, kteří nevydrží dlouho na jednom místě, tak i plážovým povalečům.

  Koupání, rybaření, cykloturistika, turistika, pouštění draků, plachtění, surfování nebo potápění, vše co vás napadne, je možné na Kapverdách prožít. Ne bezdůvodně jsou Kapverdy považovány za jedno z nejlepších míst k surfování na světě.

  Stále vanoucí pasáty dělají zejména z ostrovů Sal a Boa Vista perfektní místo pro milovníky tohoto sportu. Ostrovy jsou také cílem turistů, kteří sem jezdí pozorovat delfíny a velryby. Ani příznivci potápění nebudou na ostrovech zklamáni. Užijí si tu čistou vodu s příjemnou teplotou mezi 21 až 25 stupni, bohatý podmořský svět, rozmanité ryby i mořské želvy.

  Nejnavštěvovanějšími ostrovy Kapverd jsou Sal a Boa Vista, kde se nachází skvěle vybavené hotelové komplexy, jež vám zajistí ničím nerušenou dovolenou s komfortem all inclusive. Kapverdské ostrovy jsou rájem pro požitkáře, na své si tu přijdou ale také surfaři nebo milovníci kiteboardingu. Klientům jsou zde k dispozici půjčovny surfařského a kitingového vybavení nebo školy potápění. Na ostrově Sal se dokonce konají i slavné surfařské závody.

  Pokud namísto sportu dáváte přednost spíše obdivování rozmanité přírody, můžete se tu těšit třeba na pozorování želv, které se staly jakýmsi symbolem Kapverdských ostrovů, konkrétně ostrova Boa Vista.

  A co výlety na Kapverdách? Na ostrově Sal je toho k vidění spousta, proto doporučujeme celodenní okruh ostrovem, při kterém poznáte život ve vesnici, uvidíte přírodní lávové koupaliště nebo se vykoupete v léčivé vodě solného jezera, které se nachází v kráteru vyhaslé sopky. Zdejší bahno má místy až 50 stupňů a voda obsahuje 26 % soli. Milovníky moře jistě zaujme výlet na katamaránu s ochutnávkou místní kuchyně a šnorchlováním v průzračně modrém oceánu. Pro vyznavače adrenalinu je připraven i výlet na čtyřkolkách, kurzy potápění nebo surfování.

  Na ostrově Boa Vista zase můžete navštívit například starý vrak lodi nebo se projet na čtyřkolkách a poznat každou část tohoto rozmanitého místa.

  Pokud toužíte navštívit opravdový zelený tropický ostrov, cestovním ruchem téměř nedotčený, vřele doporučujeme výlet na ostrov Fogo. Je to malý sopečný ostrov, kde se na rozdíl od Salu nebo Boa Visty pěstuje cukrová třtina, ovoce a zelenina, vyrábí se tu kozí sýr a další pochutiny.

  Pro návštěvu Kapverdských ostrovů je nevhodnější čas v období od listopadu do června, kdy jsou na ostrovech příjemné teploty a prší jenom minimálně. Na ostrovech panuje ale slunečné počasí v podstatě celoročně, ať tedy svoji dovolenou na Kapverdách naplánujete na jakýkoliv měsíc, můžete očekávat příjemné teploty.

  Tu pravou dovolenkovou pohodu doplňují i místní obyvatelé, kteří jako by snad ani neznali starosti a stres. Jejich pozitivní postoj si oblíbíte stejně rychle, jako místní speciality, které pro vás vždy rádi připraví v typických podnicích.

  Na Kapverdách se platí kapverdským escudem, téměř všude ale zaplatíte také eurem, vracet vám však budou v místní měně. Směnit peníze můžete v bankách, směnárnách i hotelových recepcích. A co si na Kapverdách koupit? Krásným suvenýrem jsou ručně vyráběné šperky nebo sošky, potěší i kvalitní káva, oblečení nebo tradiční potraviny.

  K návštěvě Kapverd není zapotřebí víza. Pouze je nutné, vyplnit ještě před cestou online předregistrační formulář a zaplatit letištní taxu, pak už vaší dovolené na Kapverdských ostrovech nebude stát nic v cestě. Tak si naplánujte svůj zájezd na Kapverdy, pokud zvolíte některou z výhodných last minute nabídek, exotická dovolená na Kapverdských ostrovech pro vás bude nejenom nezapomenutelná, ale také velmi výhodná.

  Dovolená Kapverdy | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Kapverdách

  Na Kapverdských ostrovech si můžete stálé a velice příjemné počasí užívat celoročně, dokonce se říká, že zde slunce svítí až 350 dní v roce.

  V nejteplejších měsících, kterými jsou červenec, srpen, září, říjen a listopad, se teploty často šplhají i nad 30 °C. V tyto měsíce ale musíte počítat také s častějšími srážkami. Ty bývají sice vydatné, ale pouze krátké, takže vaši dovolenou rozhodně nezkazí.

  Chladnějšími měsíci jsou leden až duben, ale ani tohle období nebude pro vaši dovolenou na Kapverdách špatnou volbou, protože i v těchto zimních měsících maximální denní teploty dosahují až 25 °C.

  Od prosince do května fouká silnější vítr a v moři jsou větší vlny. Proto jsou Kapverdské ostrovy tolik oblíbené mezi surfaři a kajtaři.

  Moře u Kapverdských ostrovů bývá od ledna do května vyhřáté na příjemných 24 °C. V létě pak teplota stoupá a v září až listopadu má i 28 °C.

  Dovolená Kapverdy | STUDENT AGENCY

  Víza na Kapverdy

  Od 1. 1. 2019 nepotřebují čeští občané pro pobyt do 30 dnů na Kapverdy vízum. Cestující si ale nově musí vyplnit online předregistrační formulář. Formulář by měl být vyplněn nejpozději 5 dní před cestou. V rámci této předregistrace se platí letištní bezpečnostní taxa ve výši 3400,- CVE (cca 800,- Kč). Ve výjimečných případech lze tento poplatek uhradit až na letišti při vstupu do země. Děti mladší dvou let a tranzitující cestující nepotřebují registraci a neplatí taxu.

  Aktuální informace si před cestou ověřte na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Dovolená Kapverdy | STUDENT AGENCY

  Všeobecné informace o Kapverdských ostrovech

  Kapverdské souostroví je česky nazývané jako Ostrovy zeleného mysu. Jedná se o soubor deseti větších a několika malých ostrovů, které leží v Atlantském oceánu, cca 600 km od pobřeží Senegalu. Tento fakt ovlivnil také osidlování a rozvoj Kapverdských ostrovů, neboť původně sloužily jako „překladiště“ otroků z Afriky.

  Od roku 1456 byly Kapverdy portugalskou kolonií a to až do roku 1975. Nyní na ostrovech vládne demokracie. Z toho důvodu se na Kapverdských ostrovech domluvíte portugalsky, ale ani angličtina nečiní místním obyvatelům potíž.

  Na Kapverdách žije zhruba půl milionu obyvatel, hlavním městem je Praia, která se nachází na ostrově Santiago. Turisticky oblíbenými ostrovy jsou také Sal nebo Boa Vista.

  Místní kuchyně

  Kuchyně na Kapverdských ostrovech je ovlivněna především portugalskými vlivy. Nejčastějšími surovinami jsou pochopitelně ryby a mořské plody, dále rýže, zelenina a tropické ovoce.

  Národním jídlem je Cachupa, neboli kaše z rýže a fazolí, s klobásou a rybou nebo jiným masem. Za ochutnání stojí místní humři, kteří zde váží až 5 kg a upravují se na grilu nebo se dusí v omáčce z rajčatového protlaku, česneku a cibule. Typickou přílohou je rýže, popřípadě zelenina.

  Na Kapverdách jsou oblíbené také sladkosti, například zmrzlina, pudim flan, což je pudink s karamelem, mimořádně sladké je místní tropické ovoce, například mango, papája, kokosy a další.

  Z nápojů určitě ochutnejte lahodná vína, zdejší pivo vařené pod dánskou licencí nebo specialitou Kapverdských ostrovů, kterou je Grogue, alkoholický nápoj z cukrové třtiny.

  Zdravotní informace / očkování

  Pro vstup na Kapverdské ostrovy není povinné žádné speciální očkování. Mezi doporučená očkování patří:

  • žlutá zimnice - očkování se provádí podáním 1 vakcíny nejpozději 10 dní před cestou
  • hepatitida A - očkování jednou dávkou vakcíny nejpozději 7 dní před odjezdem
  • břišní tyfus - očkování 1 dávkou vakcíny nejpozději 14 dní před odjezdem

  Další informace o zdravotní péči na Kapverdských ostrovech naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Policie: 132
  • První pomoc: 130
  • Hasiči: 131

  Státní svátky na Kapverdských ostrovech:

   1. leden – Nový rok
   1. leden – Den národních hrdinů
  • březen/duben – Velikonoční pátek
   1. květen – Svátek práce
   1. červenec – Den nezávislosti
   1. listopad – Den všech svatých
   1. prosinec – Vánoční svátek

  Základní informace

  Stát: Kapverdy
  Hlavní město: Praia
  Jazyk: portugalština
  Orientační délka letu z ČR: 6,5 hodiny
  Používané jazyky: portugalská kreolština
  Mezinárodní předvolba: + 238
  Měna: CVE
  Napětí el. proudu: 220 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC-1 (-2h oproti ČR)
  Dovolená Kapverdy

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Doporučené lokality na Kapverdách

  Souhlas s používáním cookies

  Za účelem usnadnění navigace na webu, analýzy výkonnosti webu, poskytování personalizovaného komerčního obsahu a zajišťování lepšího online uživatelského zážitku používáme vlastní soubory cookie i soubory cookie třetích stran. Chcete-li se dozvědět více informací, přečtěte si naše Zásady ochrany osobních údajů a Zásady používání souborů cookie. Všechny soubory cookie můžete přijmout tak, že kliknete na možnost “Přijmout vše” nebo nastavte své .