STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Kapverdské ostrovy - Sal

Turisticky nejznámější ostrov Kapverd je zároveň nejstarším ostrovem, jež byl zformován před 50 miliony lety při erupci vulkánu, který již v současné době není aktivní. Ostrov Sal je většinou plochý s dlouhými plážemi s jemným bílým pískem a azurovou vodou.

Nejznámějším městem je Santa Maria, centrum veškerého dění. Ostrov nabízí široké možnosti sportovního vyžití zahrnující surfování, potápění nebo sportovní rybaření. Sal splní očekávání o perfektní dovolené všem turistům.

Naplánujte si dovolenou na Kapverdské ostrovy!

Perfektní dovolenou na Kapverdských ostrovech můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, můžete si vybrat z nabídky hotelů se snídaní, polopenzí nebo all inclusive.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na ostrov Sal

  Ostrov Sal pojmenovaný podle salin a solných dolů nabízí resorty a hotely, kde si můžete užívat all inclusive služeb. Zároveň tu ale najdete také spoustu restaurací a obchůdků, v nichž stojí za to ochutnat typické kapverdské speciality.

  Podle mnohých nejkrásnější z Kapverdských ostrovů slibuje celoročně příjemné teploty, které nahrávají plážovým radovánkám, vodním sportům i cestování po ostrově.

  Ze špatného počasí na ostrově Sal rozhodně nemusíte mít obavy, slunečných dnů tu prý mají až 350 za rok, a to je zárukou dovolené zalité sluncem.

  Dovolená Sal Kapverdy | STUDENT AGENCY

  Počasí na Salu

  Počasí na ostrově Sal je po celý rok velice stálé s příjemnými teplotami a minimem srážek.

  Nejteplejší měsíce jsou červenec, srpen, září, říjen a listopad, kdy teploty stoupají i nad 30 °C. V tyto měsíce ale zároveň musíte počítat s občasnými krátkými dešti, které však netrvají dlouho.

  Měsíce leden až duben jsou o něco chladnější, teploty se většinou pohybují okolo 25 stupňů. I to jsou ale na zimní měsíce velice příjemné teploty, které zaručují skvělou dovolenou.

  Moře v zimě dosahuje zhruba 24 stupňů a postupně stoupá až na podzimních sedmadvacet.

  Dovolená Sal Kapverdy | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Hora Monte Grande

  Monte Grande, v překladu Velká hora, je nejvyšší horou ostrova Sal. Na pláni obklopující horu je poměrně běžné spatřit fata morganu. V okolní krajině se můžete setkat s pasáky dobytka, kteří hledají pro svůj dobytek v té vyprahlé pustině kousek něčeho zeleného, čím by nakrmili svá zvířata.

  Kráter Pedra de Lume

  V kráteru o průměru 500 m se při vývoji ostrova zachytil mnoho mořské vody, v průběhu let se voda vysušila a ve vyhaslém kráteru zbyla pouze sůl, kterou začali místní těžit. Byla zde zřízena také lanovka, kterou se vytěžená sůl svážela dolů z kráteru a poté dále transportovala.

  Buracona

  Mořská lávová jezírka Buracona jsou nazývaná také jako Mořské oko. Moře vymlelo v lávové vyvřelině jezero o hloubce několika desítek metrů. V závislosti na přílivu a na velikosti vln se tento přírodní bazén naplňuje a vyprazdňuje. Pokud nejsou velké vlny, je možno se na Buraconě i vykoupat.

  Městečko Santa Maria

  V tomto městečku si přijdou na své sportovci i ti, kdo hledají adrenalinové zážitky. Vyzkoušet si tu můžou windsurfing nebo kitesurfing, a pokud se jim zachce jiné zábavy, stačí si půjčit čtyřkolku a projet si celý ostrov Sal.

  Dovolená Sal Kapverdy | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Kapverdy
  Hlavní město: Praia
  Jazyk: portugalština
  Orientační délka letu z ČR: 6,5 hodiny
  Používané jazyky: portugalská kreolština
  Mezinárodní předvolba: + 238
  Měna: CVE
  Napětí el. proudu: 220 V, dvouhrotové zásuvky, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC-1 (-2h oproti ČR)
  Dovolená Kapverdy

  Další oblíbené lokality na Kapverdách