STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Kypr - Jižní Kypr

Kypr je ostrovem s bohatou historií, starověkými památkami, opředený legendami a bájemi. Znáte tu o zrození Afrodity - bohyně krásy, lásky a plodnosti? Zrozena z bílé mořské pěny měla vystoupit na břeh ostrova právě na pláži v zátoce zvané Petra tou Romiou, neoficiálně označované jako Afroditina pláž. Toto okouzlující místo najdete právě na Jižním Kypru v jihozápadní části ostrova nedaleko střediska Pafos.

Jižní řecká část ostrova Kypr, může turistům nabídnout i další oblíbená a známá letoviska jako například Protaras, Coral Bay, Ayia Napa a mnohé další. Kromě krásných pláží nabízejících perfektní prostředí pro správný dovolenkový relax tu naleznete také místa na šnorchlování a vodní sporty. Západní pobřeží je zase ideální pro aktivní turisty, ti se mohou vydat na túru do pohoří Troodos, kde na ně čeká nejenom krásný výhled, ale i mnoho pravoslavných klášterů.

Perfektní dovolenou na Jižním Kypru můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Jižní Kypr

  Kyperská republika ležící v jižní části ostrova se v mnohém podobá Řecku[Link]/recko), a to nejenom řečí a platidlem, kterým je euro, ale také atmosférou a smýšlením obyvatel. I právě proto si turisté častěji vybírají tuhle část Kypru pro svoji dovolenou. Dalšími důvody jsou také bělostné pláže i bohaté sportovní vyžití.

  Zahrát si tu můžete tenis nebo golf, nejvíce se však vyřádíte při vodních sportech. V zimě si dokonce můžete zalyžovat v horách. Poznejte i vy všechny přednost tohoto místa a pořiďte si svůj zájezd na jižní Kypr.

  Dovolená jižní Kypr | STUDENT AGENCY

  Počasí na Jižním Kypru

  Na jihu si dosyta užijete slunce i vysokých teplot, ty v létě běžně přesahují třicet stupňů. Potěší vás také moře a jeho teploty okolo 25 °C. Cestovat sem se vyplatí ale i v měsíce mimo hlavní sezónu, na jaře i na podzim si stále budete užívat koupání a opalování, navíc zvládnete také výlety.

  Dovolená jižní Kypr | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Protaras

  Letovisko Protaras je charakteristické tisíci větrnými mlýny, ovocnými zahradami a množstvím rybníků. Centrem je ostrůvek pojmenovaný jako Fig Tree Bay. Pobřeží tvoří malé ostrůvky a izolované útesy, mořské jeskyně i romantické písečné pláže, zkrátka vše, co si můžete na dovolené přát.

  Larnaka

  Třetí největší město na ostrově je pomyslně rozděleno na tureckou a řeckou část, z tohoto důvodu lze ve městě spatřit mešity i kostelíky. Na západ od města leží jezero Larnaka Salt Lake, které je v zimě domovem tisícům plameňáků a ostatním druhům ptáků.

  Ayia Napa

  V letovisku Ayia Napa naleznete pláž Nissi, jednu z nejkrásnějších pláží na celém ostrově. Je tvořena jemným bílým pískem a obklopují ji skály. Právě tady si pořídíte dokonalé fotky. Na východě letoviska najdete také největší a nejzajímavější skalní útvary a jeskyně celého ostrova

  Pohoří Troodos

  Nejvyšším pohořím ostrova je Troodos v západní části země. Z jeho hlavního vrcholu Olympos je krásný výhled na severní i jižní pobřeží ostrova. Na svazích hory v zimním období funguje lyžařský areál, při příznivém počasí můžete v únoru dopoledne lyžovat a odpoledne se koupat v moři.

  Dovolená jižní Kypr | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Kypr
  Hlavní město: Nikósie
  Jazyk: řečtina (jih), turečtina (sever)
  Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 357 (jih), +90 (sever)
  Napětí el. proudu: 240 V, zásuvky typu G s 3 obdélníkovými hroty
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Kypr

  Další tipy na dovolenou na Kypru