STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Maroko - Agadir

Agadir je velmi moderní turistické město plné luxusních hotelových komplexů, které bylo kompletně znovu postaveno po ničivém zemětřesení v roce 1960. Agadir je velmi oblíbený pro svou zlatavou pláž, která má tvar půlkruhu a obvykle bývá chráněna před větry, jež vanou od Atlantického oceánu. Na pláži si naplno užijete relax, opalování, koupání i zábavné vodní sporty.

Právě v Agadiru zažijete nefalšovanou exotickou dovolenou, tak si vyberte jeden z luxusních hotelů s nabídkou bohatého all inclusive.

Perfektní dovolenou v Maroku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Agadiru

  Agadir, město omývané Atlantickým oceánem, bylo po zemětřesení v roce 1960 v podstatě celé vybudované znovu. Proto je asi jedinou historickou stavbou, kterou tu najdete, pevnost Kasbah s nádhernou vyhlídkou na město. Popularitu si město vysloužilo zásluhou nádherných pláží, kromě toho tu ale najdete třeba i krokodýlí zoo nebo nádherné botanické zahrady.

  Sportovci mohou v blízkosti letoviska vyzkoušet surfing, vyznavači lenošení nebo senioři naopak určitě rádi zakotví na lehátku u hotelového bazénu. V Agadiru si zkrátka každý najde to svoje.

  Dovolená Agadir Maroko | STUDENT AGENCY

  Počasí v Agadiru

  Agadir turistům nabízí příjemné teploty, které se i v zimě pohybují okolo dvaceti stupňů. Ti, kteří nevyhledávají největší horka, ale přesto se chtějí ohřát, by svoji dovolenou měli plánovat na jarní měsíce. Teplota pohybující se okolo 27 stupňů je jistě potěší.

  Léta jsou tu velmi horká a suchá, často nabízí až 35 stupňů. Teplota vody nebývá nijak extrémně vysoká, protože oceán se tak rychle neprohřeje. V těch největších vedrech vás ale voda o teplotě okolo 22 stupňů příjemně osvěží.

  Dovolená Agadir Maroko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Pevnost Kasbah

  Několik kilometrů za městem Agadir stojí na kopci pevnost z roku 1540. Pevnost byla téměř zničena při silném zemětřesení v roce 1960, Maročané ji ale znovu opravili. I když už se uvnitř nic nenachází, za návštěvu rozhodně stojí. Z tohoto místa se vám totiž naskytne jedinečný pohled na celý Agadir.

  Zahrady Jardim de Olhao

  V areálu Jardim de Olhao budete obdivovat nejenom krásné rostliny, ale také berberskou architekturu. V parkové zahradě můžete relaxovat v příjemné kavárně, na děti tu čeká hřiště. U vchodu se nachází také malá galerie, kde bývají vystaveny díla místních umělců.

  Tržnice Souk al Had

  Typickou marockou atmosféru poznáte na tržnic Souk al Had. Celá tržnice je obestavěná vysokou zdí a vstupuje se do ní některou ze dvanácti bran. Na tržnici můžete za dobré ceny sehnat téměř cokoliv – ovoce, zeleninu, oříšky, koření, šperky, kosmetiku a spoustu tradičních suvenýrů.

  Oblast Taghazout

  Pokud vás láká surfování, musíte zavítat do oblasti Taghazout, kde se surfováním v podstatě žije. Čekají tu na vás nejenom ty nejlepší vlny a vyhlášená místa jako Anchor Point nebo Panoramas, ale i řada surfařských obchůdků a barů. Často se zde konají i surfařské soutěže.

  Dovolená Agadir Maroko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Maroko
  Hlavní město: Rabat
  Jazyk: arabština, berberština
  Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  Používané jazyky: francouzština
  Mezinárodní předvolba: + 212
  Měna: MAD
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky typu C a E
  Časové pásmo: UTC (-1h oproti ČR)
  Dovolená Maroko

  Další tip na dovolenou v Maroku