STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Maroko - Marakéš

Marakéš je jedním z nejfantastičtějších měst v Maroku. Nekorunované hlavní město jižního Maroka je z jedné strany obklopené pouští, z druhé strany vrcholky Vysokého Atlasu. Říká se, že právě tady začíná Afrika a nejvíce to poznáte na místní úchvatné atmosféře. Na ulicích běžně natrefíte na stánky s jídlem, kejklíře, krotitele hadů, kouzelníky i akrobaty.

Na dovolené v Marakéši opravdu nebude nouze o zážitky. Vyhlášené jsou tu také parky a botanické zahrady, pokocháte se však i mnoha zajímavými památkami. A co by to bylo za návštěvu Afriky bez nakupování a smlouvání na tradičních trzích?

Perfektní dovolenou v Maroku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Marakéše

  Královské město Marakéš je jedním z nejnavštěvovanějších měst nejenom v Maroku, ale i v celé Africe. Nachází se ve vnitrozemí, takže moře tu nenajdete, přesto tu ale prožijete nezapomenutelnou dovolenou.

  Do minulosti se přenesete prostřednictvím památek, které jsou zapsané i na seznam UNESCO. Dominantou města je mešita Koutoubia pocházející z 12. století nebo krásně vyzdobený palác Palais el-Badi. V jednom z dalších paláců je Marakéšské muzeum, kde najdete historické předměty i moderní umění.

  Dovolená Maroko Marakéš | STUDENT AGENCY

  Počasí v Marakéši

  V zimních měsících se teploty v Marakéši pohybují pod hranicí 20 °C, od února pak přibývá srážek, nejdeštivějšími měsíci je březen, duben a také listopad.

  Na jaře začínají teploty pomalu stoupat a už v červnu tu bývá 30 stupňů, v červenci a v srpnu se pak teploty šplhají i nad 35 °C. Pro pohodovou dovolenou plnou objevování marockých zajímavostí bude ideální podzim, kdy je zde příjemné počasí bez přehnaných veder.

  Dovolená Maroko Marakéš | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Zahrady v Marakéši

  V Marakéši najdete bezpočet nádherných zahrad s chodníčky a zavlažovacími kanálky. Zahrady jsou dobře udržované a připomínají oázy ve vyprahlé části země. Všechny zahrady jsou volně otevřené a můžete si v nich odpočinout na lavičkách. Asi úplně nejkrásnější botanickou zahradou je Majorelle.

  Vodopády Uzúd

  Tyto třístupňové vodopády vysoké až 110 metrů se nacházejí asi 170 km od Marakéše. Při procházce po proudu řeky můžete dorazit až k jeskyním a poté k soutěskám al-Abíd. Když budete pokračovat dále, dojdete k malým čistým tůním, které jsou výborné ke koupání.

  Národní park Toubkal

  V blízkosti města Marakéš leží také národní park Toubkal, kde najdete spoustu turistických tras s místy k pozorování nejrůznějších druhů rostlin i živočichů. V národním parku se do výšky 4 167 metrů tyčí i nejvyšší hora celé severní Afriky, majestátní Jebel Toubkal.

  Údolí Ourika

  Údolí Ourika je jedním z nejmalebnějších míst v celém Maroku, kde si kromě nádherné přírody můžete v malých vesničkách prohlédnout, jak vypadá život takové tradiční berberské domácnosti. V údolí se pokocháte také pohledem na nádherné vodopády.

  Dovolená Maroko Marakéš | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Maroko
  Hlavní město: Rabat
  Jazyk: arabština, berberština
  Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  Používané jazyky: francouzština
  Mezinárodní předvolba: + 212
  Měna: MAD
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky typu C a E
  Časové pásmo: UTC (-1h oproti ČR)
  Dovolená Maroko

  Další tip na dovolenou v Maroku