STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Seychely - ostrov La Digue

Ostrov La Digue bývá často nazýván jako Perla indického oceánu, a to naprostým právem. Nejkrásnější ze seychelských ostrovů je symbolem pravé exotiky. Na ostrově najdete spoustu nádherných pláží s minimem turistů, kde si užijete dovolenkovou pohodu, po které toužíte. Ostov La Digue je romantickým místem, které vyhledávají zamilované páry, s oblibou sem jezdí také novomanželé na svoji svatební cestu.

Ubytovat se tu můžete v malých útulných penzionech nebo bungalovech v přírodě, využít ale samozřejmě lze také služeb luxusního hotelu. Jak strávíte svoji dovolenou na Seychelách je pouze na vás.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na La Digue

  Malý tropický ráj, to je ostrov La Digue, kde na vás čekají pohádkové pláže i nedotčená příroda. La Digue je dokonce považován za nejhezčí ze seychelských ostrovů a najdete zde i nejfotografovanější pláž Anse Sourse ďˇArgent.

  Místní pláže jsou synonymem luxusní romantické dovolené a často jsou zobrazovány v katalozích cestovních kanceláří s nabídkou zájezdů do exotických destinací.

  Počasí na ostrově La Digue

  Dovolená na ostrově La Digue slibuje slunečné počasí a teploty, které se v průměru pohybují okolo 30 °C, během celého roku. Užívat si tu budete také příjemně vyhřátou vodu, jejíž hodnoty často přesahují i 25 stupňů. Přes léto je tu velké sucho, v zimě se dočkáte přeháněk i vysoké vlhkosti vzduchu, i tak si ale užijete koupání a opalování.

  Dovolená La Digue Seychely | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Zátoka Anse Source d’Argent

  V zátoce naleznete slavnou pláž, která patří k nejfotogeničtějším místům na Seychelách. Pláž pokrývá jemný zlatý písek a obklopuje ji průzračně čisté moře, ve kterém můžete pozorovat kouzelný podmořský svět, a to dokonce i bez potápěčského vybavení.

  Přírodní rezervace Veuve

  Přírodní rezervace Veuve je proslulá především díky vzácnému lejskovci seychelskému, tento druh ptáka žije pouze na ostrově La Digue. Kromě lejskovců si v rezervaci prohlédnete také divokou přírodu a mnoho dalších živočichů.

  Ostrov St. Pierre

  Tento malý ostrůvek vyhledávají především milovníci potápění a šnorchlování. Pod hladinou průzračně čistého moře tu můžou spatřit hejna barevných rybek, korály i žulové útvary. Na tento úchvatný pohled budete ještě dlouho vzpomínat.

  Bird Island a Denis Island

  Na ostrovech Bird Island či Denis Island vás zaujmou zlatavé pláže, na nichž hnízdí želvy a hejna prohánějících se ptáků. Zdejší korálové útesy a průzračné moře také slibují naprosto nepřekonatelné podmínky pro potápění a rybolov.

  Dovolená La Digue Seychely | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Seychely
  Hlavní město: Victoria
  Jazyk: angličtina, francouzština, kreolština
  Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  Mezinárodní předvolba: + 248
  Měna: SCR
  Napětí el. proudu: 230 - 240 V, zásuvky typu G (3 ploché kolíky)
  Časové pásmo: UTC+4 (+3h oproti ČR)
  Dovolená Seychely | STUDENT AGENCY

  Dále ze Seychel doporučujeme navštívit