STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Seychely - ostrov Mahé

Ostrov Mahé je největším z celého souostroví. Na ostrově Mahé se nachází i Victoria, hlavní město Seychel, kde žije cca čtvrtina obyvatelstva celé země. Právě ostrov Mahé je vstupní bránou na Seychely a také sem míří nejvíce turistů, kteří tu rozhodně mají co obdivovat. V hlavním městě například najdou Clock tower, zmenšeninu slavného londýnského Big Benu, zároveň tu můžou podniknout výlet do tropického pralesa nebo túru na nejvyšší horu země.

Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou snů za výhodné ceny, čekají na vás úchvatné pláže, večery si pak můžete zpříjemnit procházkami ulicemi se spoustou obchodů i typických restaurací.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Mahé

  Ostrov Mahé se pyšní nádhernými dlouhými bělostnými plážemi, které dovolenou na Seychelách dotahují k dokonalosti. Ta nejkrásnější leží u zátoky Beau Vallon. V této části naleznete nejvíce hotelů, v nichž můžete očekávat kvalitní servis a bohaté all inklusive služby.

  Pokud preferujete aktivní dovolenou, rozhodně využijte služeb potápěčského centra, abyste si mohli prohlédnout rozmanitý podmořský svět. Lze tu podnikat i výlety na lodích nebo si vyzkoušet, jak náročný je windsurfing.

  Počasí na ostrově Mahé

  Ostrov Mahé vás přivítá tropickými teplotami, které tu panují v podstatě po celý rok. V létě tu téměř neprší, v zimě jsou srážky častější, jedná se však spíše o vydatné přeháňky, které nemají dlouhé trvání.

  Průměrné teploty se pohybují okolo 30 °C, voda mívá kolem 25 stupňů, v maximech však dosahuje i sedmadvaceti.

  Dovolená Mahé Seychely | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Hlavní město Victoria

  Victoria je pravděpodobně nejmenším hlavním městem na světě a v podstatě i jediným městem na Seychelách. Oblíbený je zdejší trh s čerstvým tropickým ovocem i hodinová věž, která je kopií známého londýnského Big Benu.

  Národní botanická zahrada

  V hlavním městě najdete botanickou zahradu, která ukrývá mnoho exotických rostlin a dokonce i několik endemických druhů. Vzácná je například palma Coco de Mer, která jinak roste pouze na dalším seychelském ostrově Praslin.

  Národní park Morne Seychellois

  Milovníci pěší turistiky musí zavítat do národního parku Morne Seychellois, který zabírá téměř čtvrtinu rozlohy ostrova. Trasy vedoucí podél pobřeží i divokým pralesem nabízí jedinečnou podívanou na tropickou přírodu.

  Továrna na čaj

  Zajímá vás postup při výrobě tradičního čaje? Pak si udělejte výlet do místní továrny Tea Factory, kde si prohlédnete čajové plantáže i proces výroby. Čaje, které si pak můžete přivézt jako suvenýr, tu samozřejmě můžete také velice levně koupit.

  Dovolená Mahé Seychely | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Seychely
  Hlavní město: Victoria
  Jazyk: angličtina, francouzština, kreolština
  Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  Mezinárodní předvolba: + 248
  Měna: SCR
  Napětí el. proudu: 230 - 240 V, zásuvky typu G (3 ploché kolíky)
  Časové pásmo: UTC+4 (+3h oproti ČR)
  Dovolená Seychely | STUDENT AGENCY

  Dále ze Seychel doporučujeme navštívit