STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Seychely - ostrov Praslin

Nenavštívit druhý největší ostrov na seychelském souostroví by byl téměř hřích. Praslin se pyšní hustými lesy plnými kokosových palem, jejichž zásluhou byl dříve dokonce známý jako Palmový ostrov. Najdete tu malebnou pláž Anse Lazio s bělostným pískem a azurovým mořem, kde si při lenošení na lehátku budete připadat, jako ve splněném snu o dokonalé dovolené.

Na Praslinu budete obdivovat jedny z nejkrásnějších pláží na světě, průzračné moře, kde jsou ideální podmínky pro potápění, i luxusní hotely, jež jsou zárukou skvělé dovolené na Seychelách.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na Praslin

  Nádherný ostrov Praslin je téměř celý porostlý tropickým pralesem a najdete zde také údolí Vallé de Mai, kde roste vzácná palma Coco de Mer, která neroste nikde jinde na světě.

  Doprava na ostrov je zajišťována z ostrova Mahé trajekty a trvá cca hodinu. Ostrov Praslin je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí dovolenou trávit mimo rušnější a turisticky navštěvovanější Mahé.

  Počasí na ostrově Praslin

  Ostrov Praslin je ideálním místem, kam vyrazit, když je u nás zima. Celoročně si tu totiž budete užívat slunečného počasí a teplot okolo třicítky. Voda se tu průměrně ohřívá na cca 25 °C. Odradit vás nemusí ani to, že v zimě častěji prší, jedná se totiž sice o vydatné, ale krátké přeháňky, po kterých se brzy vyjasní.

  Dovolená Praslin Seychely | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Přírodní rezervace Vallée de Mai

  Přírodní rezervace, která je chráněnou oblastí UNESCO, nabízí několik stezek s nádhernou přírodou. Projděte se kolem vodopádu, pozorujte rozmanité druhy zvířat i rostlin a prohlédněte si palmu Coco de Mer, která roste pouze na tomto ostrově.

  Praslin muzeum

  Pokud se chcete něco dozvědět o ostrovu Praslin, nevynechejte návštěvu místního muzea. Seznámíte se tu s kulturou a tradicemi na Seychelách a také si prohlédnete nejvzácnější druhy rostlin, které tu rostou.

  Ostrůvek Curieuse

  Oblíbeným cílem turistů je také malý ostrůvek Curieuse, na kterém najdete chovná centrum želv Aldabra. Kromě toho na ostrově samozřejmě čekají pohádkové pláže i skvělé podmínky k potápění a šnorchlování.

  Ostrov Cousine

  Malý ostrůvek ležící asi 6 km od Praslinu nabízí turistům luxus a soukromí. Létá se sem totiž pouze helikoptérou a maximální počet turistů na ostrově je deset. Ostrov je zároveň přírodní rezervací, kde žije okolo 250 tisíc druhů ptáků.

  Dovolená Praslin Seychely | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Seychely
  Hlavní město: Victoria
  Jazyk: angličtina, francouzština, kreolština
  Orientační délka letu z ČR: cca 12 hodin
  Mezinárodní předvolba: + 248
  Měna: SCR
  Napětí el. proudu: 230 - 240 V, zásuvky typu G (3 ploché kolíky)
  Časové pásmo: UTC+4 (+3h oproti ČR)
  Dovolená Seychely | STUDENT AGENCY

  Dále ze Seychel doporučujeme navštívit