STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Kanárské ostrovy 2023

Dovolená na Kanárských ostrovech patří mezi sen velké většiny turistů. Především zásluhou přívětivého klimatu si tu dovolenou užijete bez obav z toho, že vás překvapí nízké teploty a můžete ji naplánovat třeba i na zimní měsíce.

Kromě příjemných teplot oceníte rozmanitou přírodu zahrnující sopky, písečné duny, pohoří i pralesy. Pokud vás tedy láká exotická dovolená, Kanárské ostrovy jsou pro vás žhavým kandidátem. Široké bělostné pláže a průzračné moře si vás okamžitě získají. Vydejte se objevovit přírodní zajímavostí, které byste kdekoliv jinde než na Kanárských ostrovech hledali marně.

Zájezd na Kanárské ostrovy pořídíte levně, pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se dlouho nerozmýšlejte a rezervujte si svoji dovolenou na Kanárech, nabídka ubytování je široká, od apartmánů, rodinných hotelů až po v luxusní resorty. A pokud chcete od svého zájezdu maximum, all inclusive dovolená na Kanárech je tou nejlepší volbou skutečně pro každého.

Nečekejte, co na vás zbyde. Rezervujte si dovolenou včas.

  Pro koho je vhodná dovolená na Kanárských ostrovech?

  Pro ty, kteří touží po “dovolené na Kanárech”

  Kanáry jsou jen jedny a strávit zde pár dnů je prostě splněný sen mnoha turistů. Přidejte se k nim a poznejte krásy těchto pohádkových ostrovů.

  Pro milovníky dálek a krás exotiky

  Těžko říct, jestli existuje dokonalejší příklad exotiky, než jsou právě Kanáry. Všechny ty palmy, zářící písčité pláže, vyhřáté moře a hotely jsou dechberoucí.

  Pro páry, nejen ty čerstvě zamilované

  Strávit společně dovolenou na Kanárských ostrovech je úžasný nápad. A požádat drahou polovičku na Kanárech o ruku? Zaručeně řekne ano.

  Nejlepší lokality Kanárských ostrovů

  Souostroví čítající sedm hlavních ostrovů a několik menších ostrůvků sopečného původu, to jsou Kanárské ostrovy ležící v severním Atlantiku. Největší z nich je Tenerife, mezi hlavní a často vyhledávané ostrovy patří také Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, El Hierro, La Gomera a La Palma.

  Na ostrově Tenerife leží údolí Masca, kam můžete podniknout dobrodružný výlet po turistické stezce. Cesta vede náročnějším terénem, ale nic, co by turista nezvládl.

  Více než 20 metrové písečné duny naleznete v letovisku Maspalomas ležícím na ostrově Gran Canaria. Duny prý vznikly z písku, který sem vítr zavál až ze Sahary. Pravděpodobnější však je, že jsou spíše mořského původu.

  V Betancurii naleznete spoustu míst a památek souvisejících se šířením náboženství v této oblasti. Nejvýznamnější stavbou je první křesťanský kostel celého ostrova – Catedral de Santa María de Betancuria, zasvěcený Panně Marii. Právě odsud se pak křesťanství šířilo do dalších míst.

  Malebná vesnička Las Tricias na ostrově La Palma zaujme příjemnou atmosférou i architekturou, pro kterou jsou typické dřevěné balkony, kamenné zdi a taškové střechy. Objevíte tu také tradiční mlýn, který byl proměněný na muzeum tradičních řemesel.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  All inclusive zájezdy na Kanárské ostrovy

  Stahuji data

  Nejatraktivnější zájezdy na Kanárské ostrovy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Kanárské ostrovy?

  Na Kanárech vás počasí nevyvede z míry. Leží v subtropickém pásu a místní počasí je charakteristické tím, že na ostrovech jsou jen nepatrné výkyvy teplot.

  Lidé z Kanárských ostrovů vyznávají filozofii, že život je třeba si náležitě užít. Na kávu s přáteli si rádi najdou čas i několikrát za den, jedí venku v dobré společnosti, ničím se nestresují. Nalaďte se na Kanárských ostrovech jako místní a uvidíte, že tahle atmosféra se vám bude líbit.

  V některých částech Kanárských ostrovů si budete připadat jako na Marsu. Kanárské ostrovy jsou vulkanického původu, mají zvláštní charakter z hlediska jejich fauny a flóry a pyšní se ojedinělou krásou místních geologických útvarů a místy až vesmírných scenérií s písečnými dunami.

  Kanáry nabízí rozmanité pláže, teplé moře, typickou architekturu i dechberoucí přírodu. Pokud si chcete užít dovolenou, na které se nebudete ani na chvíli nudit, Kanárské ostrovy jsou tím pravým místem. Už máte jasno o tom, který ostrov bude tou správnou destinací pro vaše španělské dobrodružství?

  Základní informace

  Stát: Španělsko
  Hlavní město: Madrid
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  Používané jazyky: katalánština, baskičtina, galicijština, valencijština
  Mezinárodní předvolba: + 34
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Španělsko | STUDENT AGENCY

  Počasí na Kanárských ostrovech

  Počasí na jednotlivých ostrovech celého souostroví se od sebe v zásadě neliší. Výkyvy mezi teplotami v létě a v zimě nejsou příliš vysoké, v nejteplejších měsících průměrně většinou nepřesahují třicítku, ani v chladnějších ale neklesají pod 18 stupňů.

  V červenci a srpnu se tu samozřejmě dočkáte tropických dnů, kdy jistě strávíte většinu času v příjemně prohřátém moři. Jarní nebo podzimní počasí zase můžete využít pro objevování tajemství, která Kanárské ostrovy ukrývají.

  Informace o destinaci Kanárské ostrovy

  Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska. Španělsko leží na Pyrenejském poloostrově a zabírá jeho značnou část. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem. Ke Španělskému království patří i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleárské ostrovy ve Středozemním moři. Součástí Španělska je i katalánské město Llívia, které je zcela obklopeno územím Francie. Španělsko je rozděleno na 17 autonomních oblastí, na severu Afriky k němu patří ještě Ceuta a Melilla.

  Španělsko je parlamentní monarchií, členem EU, NATO a dalších organizací. Měnou je od roku 2002 euro. Úředním jazykem je španělština, další oficiálně uznávané jazyky jsou katalánština, galicijština, baskičtina a valencijština. Počet obyvatel je 46 milionů, jejich hlavou je od roku 2014 Felipe VI. z rodu Bourbonů. Španělsko je katolickým státem, téměř 80 % Španělů jsou katolíci.

  Hlavní město Madrid leží ve středu země a obývá ho přes 3 miliony obyvatel. Město se vyznačuje širokými třídami se zelení, velkými kruhovými náměstími a velkým počtem pompézních staveb, nejen renesančního stylu, ale i zcela hypermoderně vypadajících mrakodrapů.

  Kuchyně Kanárské ostrovy

  Kanárské ostrovy jsou součástí Španělska, jehož kuchyní jsou zdejší pokrmy ovlivněny. Najdete tu ale i několik místních specialit. Například tradiční papas arrugadas, což jsou solené brambory s chilli omáčkou. Narazíte tu také na spoustu sušených ryb a velmi oblíbená je polévka potaje se zeleninou a bramborami. Pokud dostanete chuť na něco ostřejšího, ochutnejte lokální víno nebo drink barraquito.

  Ceny Kanárské ostrovy

  Ceny jsou na Kanárských ostrovech srovnatelné s těmi v Česku, občas dokonce levnější. Konkrétně jde o potraviny v supermarketech. Pokud tedy vyrážíte na Kanáry bez polopenze nebo all inclusive a rozhodnete se vařit, může být vaše peněženka v klidu. Dráž vás vyjde spíše doprava po ostrovech, jídlo v restauracích a zábava, jako například jízdy na skútrech, potápění a vyhlídkové plavby po moři, což nicméně v Česku nezažijete a za zážitek na celý život to přece jen stojí.

  Vízum

  Do Španělska je možné vycestovat s platným pasem nebo občanským průkazem. Od 1. 5. 2006 platí možnost volného pohybu osob na území Španělska do 90 dnů, při delším pobytu je povinností registrovat se na cizinecké policii.

  Zdravotní informace/očkování

  Při cestování do Španělska není povinné žádné očkování. Další informace o zdravotní péči ve Španělsku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  Tísňové telefonní číslo: 112 (lze jím kontaktovat současně policii, zdravotníky, hasiče a další pohotovostní služby) Občanská garda (Guardia Civil): 062 Národní policie (Policía Nacional): 091 Záchranná služba (Samur): 092