STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Lanzarote 2023

Lanzarote je jedno z nejvíce fascinujících míst na Kanárských ostrovech. Pro ty, kteří hledají dovolenou na Lanzarote uvítají množství vyžití. Jeho vulkanická krajina, která byla utvářena sopečnou činností, je nádherná a unikátní. Nejvíce známou atrakcí Lanzarote je Timanfaya, národní park, kde uvidíte sopečnou činnost na vlastní oči.

Pro ty, kteří přemýšlí nad zájezdem na Lanzarote ostrov nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Cueva de los Verdes je jeskynní systém, který vznikl před více než 4 000 lety a který je otevřen pro veřejnost. Na ostrově najdete také Muzeum Cesara Manrique, které představuje umělecké dílo tohoto slavného architekta a umělce, který měl klíčovou roli v rozvoji Lanzarote.

Navštivte vesnice na břehu Atlantiku, které jsou plné historie a kultury. Prozkoumejte park Los Volcanes, nabízející nádhernou krajinu, stejně jako dechberoucí výhled na okolní ostrovy. Vyberte si z naší bohaté nabídky třeba zájezd na Lanzarote last minute a ušetřete ještě více peněz na zážitky na Kanárských ostrovech. Nebo si vyberte Lanzarote all inclusive pro skutečně komfortní dovolenou.

Vybírejte dovolenou z nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na jednom místě na dovolena.cz a rezervujte si svůj pobyt včas.

  Pro koho je vhodná dovolená na Lanzarote?

  Pro nadšené cestovatele a dobrodruhy

  Lanzarote se pyšní fascinující sopečnou krajinou a nespoutanou přírodou. Vydejte se nezapomenutelný výlet do středu ostrova.

  Pro ty, kteří si Kanáry zamilovali

  Kanárské ostrovy jsou symbolem relaxu, odpočinku a pohodové dovolené u moře. Lanzarote tohle vše splňuje ve všech směrech.

  Pro ty, kteří na Kanárech ještě nebyli

  Lanzarote není úplně nejvytíženějším ze všech Kanárských ostrovů, proto je skvělou volbou pro ty, kteří na Kanáry vyrazí poprvé.

  Nejoblíbenější lokality Lanzarote

  Jedním z nejlepších míst na Lanzarote je národní park Timanfaya, který se nachází na jihozápadě ostrova. Tento park je domovem jedinečného vulkanického prostředí, kde jsou k vidění impozantní sopky, kouřící krátery a sopečné kameny.

  Dalším ze zajímavých míst je Cueva de los Verdes, což je podzemní jeskyně, která je součástí delšího podzemního systému v regionu. Toto místo nabízí neuvěřitelné výhledy na podzemní jezera, stalaktity a stalagmity.

  Pro milovníky vody a plážového života je nejlepším místem Playa Blanca, která se nachází na jižním pobřeží ostrova. Tato pláž nabízí bílý písek a křišťálově čistou vodu, která je ideální pro potápění a další vodní sporty.

  Dalším zajímavým místem je La Geria, což je region, kde se pěstuje víno. Tento region nabízí nádherné výhledy na vinice a krajinnou krásu.

  Nakonec stojí za zmínku Cactus Garden, což je zahrada kaktusů, která se nachází poblíž města Guatiza a nabízí více než 7 000 druhů kaktusů. což z ní dělá největší kaktusovou zahradu v Evropě.

  Zájezdy na Lanzarote

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Lanzarote

  Stahuji data

  Zájezdy na Lanzarote all inclusive

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Lanzarote

  Dovolená na Lanzarote je ideálním způsobem, jak si odpočinout od každodenního shonu a užít si trochu slunce, moře a zábavy. Tato kanárská ostrovní destinace nabízí krásné pláže, teplé počasí a bohatý výběr atrakcí a aktivit.

  Pro milovníky přírody je Lanzarote rájem, protože ostrov je plný zajímavých skalnatých útvarů, sopek a dalších geologických památek. Turisté se mohou vydat na prohlídku mnoha přírodních parků a rezervací, jako například Parque Nacional de Timanfaya nebo Los Volcanes Natural Park.

  Pro ty, kteří hledají něco aktivnějšího, Lanzarote nabízí mnoho sportovních aktivit, jako jsou surfování, potápění, jízda na koni a další. Ostrov je také domovem mnoha golfových hřišť, takže golfisté zde najdou mnoho možností pro svou oblíbenou hru.

  Dovolená na Lanzarote je také skvělou příležitostí k ochutnání místní kuchyně. Ostrov je známý svými čerstvými rybami a mořskými plody, stejně jako svými lahodnými výrobky z ovocných zahrad. Pro milovníky vína je Lanzarote také skvělým místem, protože ostrov má svou vlastní vína a mnoho skvělých vinných sklepů.

  Celkově vzato, dovolená na Lanzarote nabízí něco pro každého. Bez ohledu na to, zda hledáte relaxaci na pláži nebo dobrodružství v přírodě, Lanzarote vám nabídne nezapomenutelný zážitek.

  Základní informace

  Stát: Lanzarote
  Hlavní město: Arrecife
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 4,5 hodin
  Používané jazyky: katalánština, baskičtina, galicijština, valencijština
  Mezinárodní předvolba: + 34
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Zájezdy na Lanzarote na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Lanzarote

  Na Lanzarote panuje subtropické suché klima s malými srážkami a vysokou slunečním zářením po celý rok.

  V létě (červenec a srpen) jsou teploty na Lanzarote obvykle nejvyšší, s průměrnou maximální teplotou okolo 29 °C a minimální teplotou kolem 22 °C. V zimě (prosinec až únor) jsou teploty mírnější, s průměrnou maximální teplotou okolo 21 °C a minimální teplotou kolem 15 °C.

  Srpnový a zářijový měsíc mohou být velmi suché a mohou mít jen velmi malé množství srážek. V zimních měsících se průměrně vyskytuje více srážek, ale stále je to relativně suchý ostrov. Na Lanzarote bývá většinou slunečno a jasně, ale během zimy se může vyskytnout více oblačnosti a deště.

  leden

  21 °C

  únor

  22 °C

  březen

  23 °C

  duben

  23 °C

  květen

  23 °C

  červen

  25 °C

  červenec

  28 °C

  srpen

  29 °C

  září

  29 °C

  říjen

  27 °C

  listopad

  25 °C

  prosinec

  20 °C

  Další oblíbené destinace Španělska

  Informace o destinaci Španělsko

  Lanzarote je ostrov patřící ke Kanárským ostrovům a nachází se v Atlantském oceánu přibližně 125 km západně od afrického pobřeží. Má rozlohu 845 km² a žije zde přibližně 150 tisíc obyvatel. Ostrov je známý pro svou sopečnou krajinu, černé sopečné pláže, které vznikly při erupcích sopky a celoročně teplé počasí. Lanzarote je známé svou jedinečnou geologií, krátery, jeskyněmi, lagunami, nádherným pobřežím a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty.

  Lanzarote nemá vlastní parlament, protože je součástí Španělska a jeho parlament sídlí v Madridu. Nicméně, Lanzarote má vlastní správní orgány a místní vládu, která má pravomoci v oblasti místního hospodářství, vzdělávání, kultury, životního prostředí a dalších oblastí. Tato místní vláda sídlí v hlavním městě ostrova, Arrecife, a je složena z místních politických stran, které jsou voleny obyvateli ostrova.

  Kuchyně Lanzarote

  Kuchyně Lanzarote je ovlivněna jak španělskou, tak africkou kuchyní. Základem jsou čerstvé ryby a mořské plody, které jsou velmi oblíbené a běžně se používají v mnoha pokrmech. Mezi nejznámější speciality patří papas arrugadas, což jsou malé brambory vařené v slané vodě a podávané s pikantní omáčkou mojo. Další typické jídlo je sancocho, což je rybí polévka s bramborami a zeleninou.

  Ostrov také produkuje mnoho odrůd vína, zejména bílého vína z odrůdy Malvasia, které se používá k výrobě sladkého vína a likérů. Mezi další tradiční nápoje patří "Ron miel",

  Ceny na Lanzarote

  Ve Španělsku se platí eurem, ceny se tu pohybují přibližně na stejné úrovni jako v České republice. mohou se však lišit v závislosti na sezóně a oblasti. Svoji dovolenou si tak bez obav užijete i včetně návštěvy restaurací, trhů a nákupních center. Jako ideální variantu doporučujeme dovézt si do Španělska již vyměněná eura, nebo peníze měnit v bance, protože ve směnárnách většinou bývají nevýhodné kurzy.

  Cena za ubytování v hotelu se pohybuje kolem 50-100 eur za noc. Ceny jídel v restauracích se mohou pohybovat od 10 do 30 eur za jídlo, v závislosti na typu restaurace a počtu chodů. Ceny potravin v supermarketech jsou obecně nižší než v jiných evropských zemích.

  Ceny za dopravu se mohou lišit v závislosti na způsobu dopravy. Pronájem auta se pohybuje kolem 20-40 eur za den.

  Vízum

  občané EU a některých dalších zemí nemusí mít pro vstup na ostrov žádné vízum. Pokud plánujete pobyt na Lanzarote kratší než 90 dnů, stačí mít platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

  Zdravotní informace/očkování

  Při cestování do Španělska není povinné žádné očkování. Další informace o zdravotní péči ve Španělsku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • telefonní předvolba: +34
  • Tísňové telefonní číslo: 112 (lze jím kontaktovat současně policii, zdravotníky, hasiče a další pohotovostní služby)
  • Občanská garda (Guardia Civil): 062
  • Národní policie (Policía Nacional): 091
  • Záchranná služba (Samur): 092

  Státní svátky ve Španělsku:

   1. leden - Nový rok
   1. leden - Tři králové
  • březen/duben - Velikonoce
   1. květen - Svátek práce
   1. srpen - Nanebevzetí panny Marie
   1. říjen - Národní svátek Španělska a španělského společenství
   1. listopad - Všech svatých
   1. prosinec - Den ústavy
   1. prosinec - Neposkvrněné početí Panny Marie
   1. prosinec - Narození Krista