STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Tenerife 2023/24

Největší z Kanárských ostrovů je zároveň i jedním z nejnavštěvovanějších ostrovů Španělska. Dovolená na Tenerife má zjevně co nabídnout.

Například rozmanitou krajinu hor až po úchvatné písčité pláže s černým pískem. Luxusní gastronomii v oceněných restauracích, která se chlubí ingrediencemi ochucenými sopečnou půdou. Neustále pražícím sluncem, karnevalovými oslavami a úchvatným hvězdným nočním nebem.

Na své si tu přijdou také sportovci, především golfisté a aktivní turisté, kteří se nezaleknou výletů do přírody nebo výšlapů na hory vyčnívající nad pobřežím. Zájezd na Tenerife nabízí ráj milovníkům pěší turistiky a přírody. Rozmanitou sopečnou krajinu, borovicové lesy a zelená údolí s nádhernými výhledy umožňují prozkoumávat velkolepě pojaté turistické stezky.

Zájezd na Tenerife pořídíte levně, pokud využijete akčních first minute nebo last minute nabídek. Rezervujte si svoji dovolenou na Kanárech a vyražte na Tenerife. Nabídka ubytování je široká, od apartmánů, rodinných hotelů až po v luxusní resorty. A pokud chcete od svého zájezdu maximum, all inclusive dovolená na Kanárech je tou nejlepší volbou.

  Pro koho je vhodná dovolená na Tenerife?

  Pro obdivovatele rozmanité přírody

  Tenerife je přehlídkou rozmanitosti. Vyprahlý jih ostrova s plážemi s černým lávovým pískem, banánové plantáže a stále kvetoucí stromy, sopku i nejvyšší vrchol Španělska.

  Pro nadšence do pěší turistiky

  Chcete prozkoumávat tento kanárský ostrov pěšky? Tenerife je na to připraveno. Pěší turistiku podporuje a má vybudovanou úctyhodnou síť turistických stezek.

  Pro rodiny nejen s malými dětmi

  Na Tenerife najdete největší zábavní park Siam. Nejvíce ho ocení rodiny s dětmi, které si užijí línou řeku, vodní jízdy, skluzavky, akvárium, velký bazén s vlnami i písečnou pláž.

  Nejoblíbenější lokality Tenerife

  La Laguna, bývalé hlavní město Tenerife, má zachovalé historické centrum zapsané na seznamu UNESCO, které překypuje kostely, kláštery a pastelovými barvami koloniálních sídel v jasných odstínech modré, citronové, zelené, fialové a oranžové. To vše završuje krásná katedrála. .

  Národní park Teide při pohledu z letadla vypadá, že tato dokonale vymodelovaná sopka - nejvyšší vrchol Španělska ve výšce 3715 m - pohlcuje celý ostrov. Tento efekt se nezmenší, ani když se přiblížíte k jejímu temnému vrcholu, který je často zahalen v mracích.

  Sopka je třešničkou na dortu v národním parku Teide o rozloze 189 km², který je na seznamu UNESCO a nachází se v samém srdci ostrova. Cesta nahoru je úchvatná, kanárské borovicové a vavřínové lesy ustupují vyprahlé měsíční krajině připomínající poušť se surrealistickými, rezavě červenými skalními útvary. Ideální filmové kulisy parku nezůstaly bez povšimnutí: Objevily se například ve filmu Souboj Titánů. Vědci jsou do jeho marťanské krajiny zamilovaní. Vozítko NASA, které na Marsu hledalo mimozemský život, zde bylo testováno kvůli podobnému klimatu a krajině.

  La Orotava z 16. století, která vás vrátí do počátků španělské kolonizace, leží v bujném údolí na hornatém severu ostrova a na obzoru se tyčí Teide. Spleť dlážděných uliček a květinami posetých náměstíček vás okamžitě okouzlí. Chcete-li poznat pravou atmosféru města, vydejte se na procházku po architektonicky pozoruhodné ulici Calle San Francisco, kde se nacházejí nádherně zachovalé vily ze 17. století s ozdobně vyřezávanými balkony. Největší pozornost si zaslouží dům Casa de los Balcones s krásnou kavárnou na nádvoří, kde si můžete dát kávu, a pak pokračujte k nedalekému domu Casa Lercaro s barokní dřevěnou galerií a nádvořím plným palem.

  Garachico. Zeptejte se místních na kousek pravého kanárského života a pravděpodobně vás nasměrují do Garachica na severním pobřeží. Každý má slabost pro historické uličky tohoto charismatického městečka, bičovaného šumícím příbojem Atlantiku. V 17. století vzkvétalo jako sídlo bohatých obchodníků vyvážejících malmseyské víno, ale obrovská sopečná erupce v roce 1706 zničila jeho přístav a pohřbila město v lávě. Garachico v průběhu staletí zpustošily také divoké záplavy, bouře, požáry a mor kobylek.

  Los Gigantes se nachází na západním pobřeží Tenerife, kde nejvyšší útesy ostrova prudce spadají do modrého Atlantiku. Toto nízké, bíle omítnuté městečko s pobřežní promenádou, soumračným sopečným pískem Playa de la Arena a ohnivými západy slunce, které osvětlují La Gomeru, je příjemně chladné.

  Zájezdy na Tenerife

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Tenerife

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Tenerife

  Tenerife je kulturně, geograficky i duchovně výjimečné. Nikde jinde v Evropě nenajdete místo, kde byste se pohybovali od černých písečných pláží sevřených útesy a bičovaných vlnami Atlantiku až po zátoky navštěvované velrybami, horská vinařství a časem ztracené vesnice, které jsou stejně krásné jako v době, kdy se zde před 500 lety objevili Španělé.

  Potulujte se mezi vinicemi a banánovými plantážemi, které se táhnou až k moři, poobědvejte s místními obyvateli v neobvyklé guachinche, venkovské restauraci, ochutnávejte čerstvé ryby z lodi na staroměstském náměstí při soumraku.

  Tenerife má pověst ostrova, kde se pořádají večírky, ale pokud se vydáte dál od zastavěných jižních letovisek, budete překvapeni. Čím dále se dostanete do divokých hor a pohádkových vavřínových lesů na severu, tím více si uvědomíte, že to není ostrov, který je příliš známý - spíše místo, které je stále připravené na objevování.

  Základní informace

  Stát: Španělsko
  Hlavní město: Madrid
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  Používané jazyky: katalánština, baskičtina, galicijština, valencijština
  Mezinárodní předvolba: + 34
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Španělsko | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Tenerife

  Tenerife má po celý rok příjemně mírné klima, v lednu je zde průměrně 17 °C a v srpnu 25 °C. Ostrov je známý jako Isla de la Eterna Primavera (Ostrov věčného jara), v průměru zde svítí více než 300 slunečných dní v roce a málokdy zde dlouho prší. Počasí na severu a jihu ostrova se však může velmi lišit - teplé větry ze Sahary udržují jih ostrova horký a suchý, zatímco svěží a zelený sever bývá chladnější a vlhčí. Navzdory klimatickým změnám to mezi nimi není o moc víc než hodina jízdy.

  leden

  20 °C

  únor

  21 °C

  březen

  22 °C

  duben

  23 °C

  květen

  24 °C

  červen

  26 °C

  červenec

  28 °C

  srpen

  29 °C

  září

  28 °C

  říjen

  26 °C

  listopad

  24 °C

  prosinec

  21 °C

  Další oblíbené destinace Španělska

  Informace o destinaci Španělsko

  Španělsko je parlamentní monarchií, členem EU, NATO a dalších organizací. Měnou je od roku 2002 euro. Úředním jazykem je španělština, další oficiálně uznávané jazyky jsou katalánština, galicijština, baskičtina a valencijština. Počet obyvatel je 46 milionů, jejich hlavou je od roku 2014 Felipe VI. z rodu Bourbonů. Španělsko je katolickým státem, téměř 80 % Španělů jsou katolíci.

  Hlavní město Madrid leží ve středu země a obývá ho přes 3 miliony obyvatel. Město se vyznačuje širokými třídami se zelení, velkými kruhovými náměstími a velkým počtem pompézních staveb, nejen renesančního stylu, ale i zcela hypermoderně vypadajících mrakodrapů.

  Španělská kuchyně

  Španělská kuchyně je velmi rozmanitá a také ostrá, stejně jako žhavé španělské slunce. Vzhledem ke geografickým podmínkám je hojně zastoupena především mořská kuchyně s velkým podílem zeleniny.

  Každý region má svá specifika, vyhlášené speciality a kulinářská tajemství. Charakteristické ingredience jsou především kvalitní, za studena lisované olivové oleje, česnek, rajčata, brambory, rýže a také proslulé španělské víno, z koření pak například šafrán a samozřejmě pálivá chilli paprika.

  Mezi typické španělské speciality patří jistě paella - pikantní směs různých druhů zeleniny, často s kousky drůbežího masa nebo ryb, studená zeleninová polévka gazpacho nebo španělské národní jídlo tortilla - placka z vajec, brambor a cibule.

  Ceny ve Španělsku

  Ve Španělsku se platí eurem, ceny se tu pohybují přibližně na stejné úrovni jako v České republice. Svoji dovolenou si tak bez obav užijete i včetně návštěvy restaurací, trhů a nákupních center. Jako ideální variantu doporučujeme dovézt si do Španělska již vyměněná eura, nebo peníze měnit v bance, protože ve směnárnách většinou bývají nevýhodné kurzy.

  Vízum

  Do Španělska je možné vycestovat s platným pasem nebo občanským průkazem. Od 1. 5. 2006 platí možnost volného pohybu osob na území Španělska do 90 dnů, při delším pobytu je povinností registrovat se na cizinecké policii.

  Více informací o vstupních formalitách do Španělska

  Zdravotní informace/očkování

  Při cestování do Španělska není povinné žádné očkování. Další informace o zdravotní péči ve Španělsku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Tísňové telefonní číslo: 112 (lze jím kontaktovat současně policii, zdravotníky, hasiče a další pohotovostní služby)
  • Občanská garda (Guardia Civil): 062
  • Národní policie (Policía Nacional): 091
  • Záchranná služba (Samur): 092

  Státní svátky ve Španělsku:

   1. leden - Nový rok
   1. leden - Tři králové
  • březen/duben - Velikonoce
   1. květen - Svátek práce
   1. srpen - Nanebevzetí panny Marie
   1. říjen - Národní svátek Španělska a španělského společenství
   1. listopad - Všech svatých
   1. prosinec - Den ústavy
   1. prosinec - Neposkvrněné početí Panny Marie
   1. prosinec - Narození Krista