STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Vietnam 2023/24

Vietnam je exotickou a fascinující destinací nabízející nejlepší dovolenou plnou dobrodružství a kultury. Poznávací zájezdy do Vietnamu jsou ideální pro cestovatele, kteří se chtějí ponořit do bohaté historie a kultury této země. Vietnam má mnoho kouzelných míst, od nádherných pláží, úchvatných krajinných oblastí, vynikající gastronomie až po unikátní kulturní památky.

Vydejte se na zájezd do Vietnamu a prozkoumávejte krásu měst, jako je Hanoj, Saigon nebo Hoi An. Každé město má své specifické kouzlo a nabízí jedinečné zážitky. Dovolená ve Vietnamu také zahrnuje cestu do zelených rýžových polí, půvabných vesnic a do míst, kde se odehrávaly významná historické události.

Vietnam je proslulý svou gastronomií. Nechte se unést chuťovým zážitkem a vyzkoušejte například vietnamské pho, jarní závitky, banh mi nebo bun cha. Užijte si dovolenou ve Vietnamu a objevte jeho nádhernou a pestrou kulturu, země přátelských lidí a nezapomenutelných zážitků.

Zájezdy do Vietnamu za nejpříznivější ceny najdete v akčních nabídkách first minute a last minute. Rezervujte si svůj zájezd včas.

  Pro koho je vhodná dovolená ve Vietnamu?

  Pro milovníky asijské gastronomie

  Vietnamská kuchyně je jedna z nejoblíbenějších vůbec. A co teprve, když ochutnáte autentickou Phó, nebo Bún bò Nam Bộ přímo ve Vietnamu?

  Pro ty, které Vietnam prostě láká

  Vietnam má své kouzlo a půvab. Ať už vás lákají města, nádherná příroda, hory, lesy, džungle, památky nebo historie, každý si tu přijde na své.

  Pro cestovatele a dobrodruhy

  Chcete poznat krásy Vietnamu? Nazujte pohodlné boty a hurá za dobrodružstvím. Pro poznání kultury Asie je Vietnam skvělou volbou.

  Pobytové zájezdy do Vietnamu

  Stahuji data

  Poznávací zájezdy Vietnam

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Vietnamu

  Stahuji data

  Tipy na výlety ve Vietnamu

  Objevte urbanistickou Hanoi či Hué, známé jako město imperialistů, krásnou pláž Cua dai, magickou jeskyni a plavbu po Dračí zátoce Halong Bay, tajemnou džungli na ostrově Cat Ba.

  Vydejte po stopách vietnamské historie v císařském městě Hue s neporušeným královským palácem, hradem i hrobkami. Pěšky nebo na kole se vystoupejte i na pohoří Sapa nebo do národního parku Ba be a Yok Don.

  Zájezdy do Vietnamu toho nabízí tolik k vidění!

  Zakázané město, parfémovou řeku, průsmyk Hai Van, Ba Ná Hills se zlatým mostem a zahradou "lásky", Da Nang, noční plavby, odpočinek na pláži My Khe Beach.

  Halong Bay, UNESCO chráněné místo je plné ostrovů a skalních útvarů vysokých až 200 metrů nad hladinou moře. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi.

  Phong Nha-Kẻ Bàng národní park se nachází se v centrální části Vietnamu a je známý pro své jeskyně a podzemní řeky. Jeskyně zahrnují nejdelší podzemní řeku na světě a také největší jeskyni na světě.

  Hội An je městský komplex zahrnuje některé z nejstarších a nejlépe zachovaných budov ve Vietnamu. Je to velmi malebné místo, plné koloritu a atmosféry.

  Mũi Né je oblíbeným místem pro surfování a kiteboarding. Písečné duny v okolí jsou jedním z hlavních turistických cílů, zejména pro fotografy. Sapa se nachází se v severozápadním Vietnamu a je obklopená horami. Je to skvělé místo pro turistiku a trekking a také pro poznávání kultury místních etnických menšin.

  Dalat je horský resort je obklopený zelení a je populárním místem pro romantické pobyty. Můžete zde najít nádherné vodopády, květinové zahrady a golfové hřiště.

  Vietnam_570x300_tipy na výlety.jpeg

  Proč jet na dovolenou do Vietnamu?

  Pokud hledáte dobrodružství, Vietnam je vhodný pro trekking, cyklistiku, horolezectví a další outdoorové aktivity. Navštivte zátoku Ha Long a projeďte se na lodi mezi ikonickými vápencovými útvary. Užijte si krásy měst jako je Hanoj nebo Saigon, které jsou plné kulturních památek, trhů a místních specialit.

  Vietnamská kuchyně je jednou z nejchutnějších na světě, plná čerstvých bylin a koření. Mezi nejznámější pokrmy patří phở, banh mi nebo nem cuốn, ale určitě vyzkoušejte také místní mořské plody a ryby.

  Dalším důvodem, proč byste měli jet na dovolenou do Vietnamu, je jeho historie. Země byla kdysi francouzskou kolonií a stopy této éry jsou stále viditelné v architektuře a kultuře. Navštivte historické památky, jako je starobylé město Hoi An, a prohlédněte si bohatou sbírku vietnamského umění v Muzeu krásných umění v Hanoji.

  Kromě všech těchto atrakcí je Vietnam také velmi cenově dostupný, což znamená, že můžete užít si svou dovolenou bez přemýšlení nad rozpočtem. Ceny za ubytování, jídlo a dopravu jsou zpravidla nižší než v mnoha jiných turistických destinacích.

  Vietnam_570x300_proč jet do Vietnamu.jpeg

  Počasí a podnebí ve Vietnamu

  Vietnam má tropické a subtropické klima, které se liší v závislosti na oblasti. Většina země je charakterizována horkým a vlhkým létem (květen až září) a mírně teplou zimou (listopad až březen). Teploty se pohybují mezi 20 a 35 stupni Celsia.

  V období léta se ve vnitrozemských oblastech a severním Vietnamu vyskytují prudké deště, bouřky a povodně, zejména v období monzunů od května do října. Na jihu země jsou monzuny méně výrazné a zeměpisná šířka ovlivňuje klima.

  V období mezi listopadem a březnem je na severu země chladnější a sušší, zatímco na jihu zůstává poměrně teplé a vlhké. V horských oblastech v severním Vietnamu může být v zimě velmi chladno až mrazivě.

  Vietnam_570x300_počasí.jpeg

  Informace o destinaci Vietnam

  Vietnam leží v jihovýchodní Asii a zabírá východ poloostrova Zadní Indie. Je přímořským státem, jeho břehy omývají Jihočínské moře s Tonkinským zálivem. Počtem obyvatel téměř 98 miliónů a rozlohou 329 560 km2 se řadí mezi střední země. Úředním jazykem je vietnamština. Vietnam je ohraničený na severu Čínou, na západě Kambodžou a Laosem a na východě Jihočínským mořem. Hlavním městem Vietnamu je Hanoj a největším městem je Ho Či Minovo město (dříve Saigon).

  Vietnam byl během 20. století dlouho oblastí války a konfliktů. V roce 1954 byla podepsána Ženevská dohoda, která ukončila válku mezi Vietnamem a Francií a rozdělila zemi na severní komunistickou část a jižní nekomunistickou část. V letech 1955 až 1975 probíhala válka ve Vietnamu, která skončila porážkou Jižního Vietnamu a sjednocením země pod komunistickým režimem.

  Vietnam je dnes rozvíjející se země s ekonomikou výrazně podporovanou západními zeměmi (výroba a průmysl) a rostoucím turismem. Mezi nejvýznamnější odvětví patří zemědělství a rybolov. Země má také bohatou historii, kulturou a gastronomickou scénu, což ji dělá atraktivní pro turisty z celého světa.

  Vietnamská kuchyně

  Mezi nejznámější vietnamské pokrmy patří pho, což je nudlová polévka s hovězím nebo kuřecím masem, česnekem, cibulí, koriandrem a dalšími ingrediencemi. Dalším oblíbeným jídlem je bánh mì, což je vietnamská bageta s různými druhy náplně, jako jsou marinované maso, zelenina, zelené bylinky a majonéza. Kromě toho vietnamská kuchyně nabízí také různé druhy zeleniny, například gỏi cuốn - čerstvé jarní rolky z rýžového papíru plněné zeleninou, bylinkami a masem nebo krevetami. Mezi další oblíbené jídla patří bun cha - grilované vepřové maso podávané s nudlemi a zeleninou, a com tam - rýže podávaná s grilovaným masem a zeleninou.

  Vietnamská kuchyně je také známá pro své čaje, kávu a ovocné nápoje. Káva s kondenzovaným mlékem je velmi populární, nejspíš ji znáte pod názvem "vietnamská káva". Vyzkoušení vietnamské kuchyně přímo od místních je pro každého milovníka gastronomie jedinečný zážitek.

  Ceny ve Vietnamu

  Ve Vietnamu vládne Komunistická strana Vietnamu, která mimo několik hlavních měst uvrhla zemi na úroveň rozvojové země. Z pohledu Evropana jsou tu ceny extrémně nízké, ale pro obyvatele Vietnamu jsou i ty nejzákladnější potraviny a služby nákladné, proto se vyhněte v Asii jinak populárnímu smlouvání a respektujte pevně dané ceny.

  Ve Vietnamu se platí vietnamským dongem (VND), který není příliš silnou měnou, takže 1000 VND se rovná asi 1 Kč. Průměrná cena jídla v místní restauraci vychází zhruba na 50 000 - 100 000 VND, luxusní restaurace nabízejí speciality za ceny kolem 20 000 VND. Ceny potravin a nápojů v obchodech se pohybují od 10,000 VND za vodu nebo čaj, až po 50 000 VND za láhev piva. Cena kávy se pohybuje kolem 30 000 - 50 000 VND v kavárnách.

  Ceny dopravy se také liší podle regionu a druhu dopravy. Cena městského autobusu je zhruba 5000 - 10 000 VND za jednu cestu, zatímco cena taxíků se pohybuje od 15 000 - 20 000 VND za kilometr.

  Ceny ubytování se liší podle typu ubytování a regionu. Průměrná cena za jednoduchý hotel je zhruba 200 000 - 500 000 VND za noc, zatímco za luxusní hotely se platí více než 1 000 000 VND za noc.

  Vízum do Vietnamu

  Pro občany ČR platí vízová povinnost.Turistická víza mají standardně platnost 1 měsíc. O e-visa je možné zažádat na základě předložení kopie pasu a rezervace zpáteční letenky. Po schválení registrace je cestujícímu vystaven tzv. Approval letter. Doba vyřízení jsou minimálně 2 pracovní dny. K získání razítka do pasu od imigračního úředníka po příletu na letiště je nutné doložit:

  • schvalovací dopis
  • 1x vyplněnou žádost s nalepenou fotografii + 1 fotografie navíc
  • pas
  • rezervace zpáteční letenky
  • poplatek za razítko do pasu

  Víza lze také získat přes konzulát v Praze. K vyřízení žádosti je potřeba:

  • pas platný alespoň 6 měsíců po návratu (s alespoň jednou volnou dvoustránkou)
  • dvě současné fotografie pasového formátu na bílém pozadí
  • vyplněný formulář

  Podmínky vstupu však doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu. Pro občany třetích států platí povinnost si pasové a vízové formality zajistit individuálně.

  Zdravotní systém a očkování ve Vietnamu

  Do Vietnamu byste měli v každém případě podstoupit alespoň základní očkování pro cesty do asijských zemí, tedy očkování proti žloutence typu A a také proti žluté zimnici. Na celém území Vietnamu platí vysoké riziko nakažení malárií.

  Důležitá telefonní čísla

  113 - policie 114 - hasiči 115 - ambulance

  Státní svátky ve Vietnamu

  • Nový rok - slaví se od 1. do 3. ledna podle lunárního kalendáře.
  • Den práce - slaví se 1. května a je to mezinárodní svátek práce.
  • Den nezávislosti - slaví se 2. září a připomíná vznik moderního Vietnamu v roce 1945.
  • Den zakládání Komunistické strany Vietnamu - slaví se 3. února a připomíná vznik Komunistické strany Vietnamu v roce 1930.
  • Den osvobození Saigonu - slaví se 30. dubna a připomíná dobytí Saigonu severovietnamskými silami v roce 1975 a konec vietnamské války.
  • Den výroby a spotřeby - slaví se 15. dubna a 16. dubna a je zaměřen na podporu průmyslové výroby a podnikání.
  • Den ústavy - slaví se 28. června a připomíná přijetí ústavy v roce 1946.
  • Den učitelů - slaví se 20. listopadu a připomíná přínos učitelů a vzdělání ve společnosti.

  Základní informace

  Stát: Vietnam
  Hlavní město: Hanoj
  Jazyk: Vietnamština
  Orientační délka letu z ČR: cca 15 hodin
  Používané jazyky: angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 84
  Měna: VND
  Napětí el. proudu: 220-240 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+7 (+6h oproti ČR)
  Vietnam_570x300.png