STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Bulharsko - Slunečné pobřeží

Slănčev Brjag, u nás známé jako Slunečné pobřeží, je největší pobřežní letovisko v Bulharsku a leží asi 40 kilometrů severně od města Burgas.

Nádherné pláže s jemnými písečnými přesypy, které se zvolna svažují do moře, příjemné klima a blízkost historického Nesebaru jsou asi těmi největšími důvody, proč si naplánovat letní dovolenou právě na Slunečném pobřeží. Pobyt si zde ale můžete zpestřit také projížďkou na koni, jízdou na nafukovacích člunech, vodních lyžích, windsurfingem nebo plážovým volejbalem.

Rodinnou dovolenou v Bulharsku na Slunečné, pobřeží můžete pořídit levně a za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Slunečné pobřeží

  Na Slunečném pobřeží najdete možná vůbec nejoblíbenější pláž v celém Bulharsku. Široká pláž s jemným pískem měří asi osm kilometrů a je přirozeně rozdělena na severní a jižní část, což ocení turisté všeho druhu.

  Na jižní části si milovníci nočního života najdou bary, restaurace i diskotéky, kde to žije. Severní část je klidnější a vhodná pro rodiny s dětmi. Svoje si tu bez problému najdou také vyznavači aktivní dovolené, ti mohou zkusit vodní sporty nebo navštívit města Nesebar nebo Burgas.

  Dovolená Slunečné pobřeží Bulharsko | STUDENT AGENCY

  Počasí na Slunečném pobřeží

  Slunečné pobřeží nezískalo svůj název pro nic za nic. Během léta si zde užijete dostatek teplých slunečných dnů s teplotami kolem třicítky a nízkým výskytem srážek.

  I moře je zde krásně teplé, už v červnu má okolo 22 stupňů, během léta jeho teplota stoupá třeba až k 26 stupňům. Ideálními měsíci pro dovolenou plnou opalování a koupání jsou červenec a srpen.

  Dovolená Slunečné pobřeží Bulharsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Aquapark Action

  Do rozlehlého Aquaparku Action se ze Slunečného pobřeží dostanete zdarma autobusem. Místo je ideálním tipem na výlet pro rodiče s dětmi. Nechybí tu bazény s mnoha tobogány, klouzačky, divoká řeka, vířivky ani plavecký bazén. Den plný zábavy je v tomto aquaparku zaručen.

  Město Nesebar

  Nesebar je jedním z nejstarších evropských měst. Stará část města je známá svými architektonickými památkami, množstvím restaurací i neopakovatelnou atmosférou. S pevninou a novou částí města ji spojuje 300 m dlouhý pás země. V nové části naleznete překrásnou písečnou pláž a mnoho hotelů.

  Sunny Beach Luna Park

  Slunečné pobřeží je ideálním letoviskem pro vaši rodinnou dovolenou, svědčí o tom také lunapark, kde si děti užijí neskutečnou legraci. Obrovské atrakce, hry, stánky s dárky i cukrovinkami zabaví ty nejmenší třeba i na celý den, tak jim udělejte radost a vyzkoušejte bulharskou pouť.

  Archeologické muzeum v Burgasu

  V archeologickém muzeu budete mít možnost na vlastní oči vidět exponáty staré i několik tisíc let. K nejstarším artefaktům patří kamenné nástroje, pazourky a kosti pocházející z neolitu nebo doby kamenné. Součástí muzea je také rekonstruovaná podoba thrácké hrobky z 13. století.

  Dovolená Slunečné pobřeží Bulharsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Bulharsko
  Hlavní město: Sofie
  Jazyk: bulharština
  Orientační délka letu z ČR: 2 hodiny
  Používané jazyky: turečtina, angličtina, ruština
  Mezinárodní předvolba: +359
  Měna: BGN
  Napětí el. proudu: 220 V
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Bulharsko | STUDENT AGENCY

  Další vyhledávané lokality v Bulharsku