STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Bulharsko - Zlaté Písky

Jedním z nejnavštěvovanějších letovisek v Bulharsku jsou oblíbené Zlaté Písky, které leží asi 20 km severně od města Varna. Svoje jméno si opravdu zaslouží, protože pobřeží v této oblasti se pyšní asi čtyřmi kilometry zlatavých pláží.

Díky pozvolnému vstupu do moře je letovisko vhodné hlavně pro dovolené s dětmi. Ti nejmenší si navíc skvělou zábavu užijí také v místních aquaparcích plných atrakcí. V hotelech na Zlatých Píscích najdete bohatou nabídku sportovních aktivit a vychutnáte si tady tu nejlepší all inclusive dovolenou.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do letoviska Zlaté Písky

  Zlaté Písky na pobřeží Černého moře nabízí turistům nádherné pláže, místy široké až sto metrů. Hotelové komplexy s bohatým all inclusive splní sny o krásné dovolené všem požitkářům a milovníkům dobrého jídla. V letovisku samozřejmě najdete i mnoho obchůdků, restaurací nebo stánků s výbornou zmrzlinou.

  Především mladší návštěvníci ocení bary a diskotéky, kde můžou protancovat noc. Dětem zase nejvíce učarují velké aquaparky a senioři ocení pohodu na lehátku a odpočinek ve vodě. Na Zlatých Píscích v Bulharsku si svoji dovolenou užije každý.

  Dovolená Zlaté Písky Bulharsko | STUDENT AGENCY

  Počasí na Zlatých Píscích

  Zlaté Písky na severu bulharské riviéry nabízí během hlavní sezóny ideální počasí plné slunce a vysokých teplot, které často přesahují třicet stupňů.

  Teplota moře se během července a srpna šplhá i nad 25 °C, ale také ještě v září se pořád drží na příjemných hodnotách. Nejvíce deštivých dnů tu mají v květnu, směrem k letním měsícům srážek ubývá. Zima turisty do Bulharska příliš neláká, protože tu panují podobné podmínky jako u nás.

  Dovolená Zlaté Písky Bulharsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Klášter Aladža

  Klášter založený v 5. století sloužil jako útočiště mnichů. Při archeologickém výzkumu hrobů v jeho okolí se našlo na 5 kg zlatých předmětů, tyto historické skvosty jsou uloženy v Přírodovědném muzeu ve Varně. Klášter leží asi 4 km od Zlatých Písků a je skvělým cílem projížďky na kole.

  Město Varna

  Varna je třetím největším městem v Bulharsku, jednou nejzajímavějších památek je tu Palác Evksinograd. Palác, který se stal letním sídlem panovníků, nechal postavit princ Alexandr Batenberský. Dnes je vládní budovou a také cílem mnoha turistů, kteří zde pořizují nádherné fotky.

  Římské veřejné lázně

  Ve Varně se nachází i komplex Římských veřejných lázní pocházející z druhého století. Ve svých dobách byla návštěva lázní důležitou součástí společenského života, prostory zároveň sloužily k atletickým závodům. Dnes jsou lázně, přesněji hradby této stavby, volně dostupné turistům.

  Kamenný les Pobiti Kamani

  Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Bulharsku je Kamenný les ležící asi 20 km od Varny. V tomto obrovské „lese“ budete obdivovat kamenné sloupy z jílu a vápence. Sloupy ve tvaru válce mají výšku až 8 m a jsou pozůstatkem z dob asi před 50 miliony lety, kdy zde bylo mořské dno.

  Dovolená Zlaté Písky Bulharsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Bulharsko
  Hlavní město: Sofie
  Jazyk: bulharština
  Orientační délka letu z ČR: 2 hodiny
  Používané jazyky: turečtina, angličtina, ruština
  Mezinárodní předvolba: +359
  Měna: BGN
  Napětí el. proudu: 220 V
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Bulharsko | STUDENT AGENCY

  Další oblíbená letoviska v Bulharsku