STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Zlaté Písky 2023/24

Jedním z nejnavštěvovanějších letovisek v Bulharsku jsou oblíbené Zlaté Písky, které leží asi 20 km severně od města Varna. Svoje jméno si opravdu zaslouží, protože pobřeží v této oblasti se pyšní asi čtyřmi kilometry zlatavých pláží.

Dovolená v oblasti Zlaté písky v Bulharsku nabízí mnoho skvělých aktivit a zážitků. Díky pozvolnému vstupu do moře je letovisko vhodné hlavně pro dovolenou s dětmi. Ti nejmenší si navíc skvělou zábavu užijí také v místních aquaparcích plných atrakcí. V hotelových resortech na Zlatých Píscích najdete bohatou nabídku sportovních aktivit a vychutnáte si tady tu nejlepší all inclusive dovolenou.

Zlaté písky to jsou rozlehléi písečné pláže, které jsou ideální pro opalování, koupání a vodní sporty. Pláže jsou dobře vybavené a nabízejí různé aktivity, jako je například plachtění, windsurfing, vodní lyžování nebo jízda na banánu. Vyzkoušet můžete například jízdu na vodním skútru, paraseiling, kajakování nebo skákání do moře z nafukovacích tobogánů.

Pokud máte rádi přírodu, určitě navštivte přírodní rezervaci Zlatni Pyasatsi, která se nachází poblíž Zlatých písků. Můžete si zde užít procházky po krásných lesích, obdivovat rozmanitou floru a faunu a vychutnat si klid a pohodu v přírodním prostředí.

Skvělou dovolenou v Bulharsku na Zlatých píscích pořídíte za přívětivé ceny pokud využijete akčních nabídek first minute a last minute zájezdů.

  Zájezdy do letoviska Zlaté Písky v Bulharsku

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Dovolená Zlaté písky s polopenzí

  Stahuji data

  Zlaté písky v Bulharsku all inclusive

  Stahuji data

  Dovolená Zlaté písky vlastní doprava

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Zlaté Písky

  Zlaté Písky na pobřeží Černého moře nabízí turistům nádherné pláže, místy široké až sto metrů. Hotelové komplexy s bohatým all inclusive splní sny o krásné dovolené všem požitkářům a milovníkům dobrého jídla. V letovisku samozřejmě najdete i mnoho obchůdků, restaurací nebo stánků s výbornou zmrzlinou.

  Především mladší návštěvníci ocení bary a diskotéky, kde můžou protancovat noc.

  Dětem zase nejvíce učarují velké aquaparky a senioři ocení pohodu na lehátku a odpočinek ve vodě. Na Zlatých Píscích v Bulharsku si svoji dovolenou užije každý.

  Dovolená Zlaté Písky Bulharsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Klášter Aladža založený v 5. století sloužil jako útočiště mnichů. Při archeologickém výzkumu hrobů v jeho okolí se našlo na 5 kg zlatých předmětů, tyto historické skvosty jsou uloženy v Přírodovědném muzeu ve Varně. Klášter leží asi 4 km od Zlatých Písků a je skvělým cílem projížďky na kole.

  Město Varna je třetím největším městem v Bulharsku, jednou nejzajímavějších památek je tu Palác Evksinograd.

  Palác, který se stal letním sídlem panovníků, nechal postavit princ Alexandr Batenberský. Dnes je vládní budovou a také cílem mnoha turistů, kteří zde pořizují nádherné fotky.

  Ve Varně se nachází i komplex Římských veřejných lázní pocházející z druhého století. Ve svých dobách byla návštěva lázní důležitou součástí společenského života, prostory zároveň sloužily k atletickým závodům. Dnes jsou lázně, přesněji hradby této stavby, volně dostupné turistům.

  Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v Bulharsku je Kamenný les ležící asi 20 km od Varny. V tomto obrovské „lese“ budete obdivovat kamenné sloupy z jílu a vápence. Sloupy ve tvaru válce mají výšku až 8 m a jsou pozůstatkem z dob asi před 50 miliony lety, kdy zde bylo mořské dno.

  V oblasti Zlatých písků je také skvělá možnost potápění a šnorchlování. Podmořský svět je bohatý na různé druhy ryb a korálové útesy. Můžete si pronajmout potápěčské vybavení a vydat se na potápěčské výlety nebo si jen tak prozkoumávat mořské dno při šnorchlování.

  Dovolená Zlaté Písky Bulharsko | STUDENT AGENCY

  Počasí na Zlatých Píscích

  Zlaté Písky na severu bulharské riviéry nabízí během hlavní sezóny ideální počasí plné slunce a vysokých teplot, které často přesahují 30 °C.

  Teplota moře se během července a srpna šplhá i nad 25 °C, ale také ještě v září se pořád drží na příjemných hodnotách.

  Nejvíce deštivých dnů tu mají v květnu, směrem k letním měsícům srážek ubývá. Zima turisty do Bulharska příliš neláká, protože tu panují podobné podmínky jako u nás.

  Dovolená Zlaté Písky Bulharsko | STUDENT AGENCY

  leden

  8 °C

  únor

  8 °C

  březen

  10 °C

  duben

  16 °C

  květen

  22 °C

  červen

  27 °C

  červenec

  29 °C

  srpen

  29 °C

  září

  25 °C

  říjen

  20 °C

  listopad

  13 °C

  prosinec

  8 °C

  Základní informace

  Stát: Bulharsko
  Hlavní město: Sofie
  Jazyk: bulharština
  Orientační délka letu z ČR: 2 hodiny
  Používané jazyky: turečtina, angličtina, ruština
  Mezinárodní předvolba: +359
  Měna: BGN
  Napětí el. proudu: 220 V
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Bulharsko | STUDENT AGENCY

  Další oblíbená letoviska v Bulharsku