STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Dominikánská republika - Puerto Plata, Playa Dorada, Samana 2023/24

Severní pobřeží Dominikánské republiky omývají vody Atlantického oceánu. Oblast oplývající krásnými plážemi s jemným pískem je oblíbeným cílem milovníku potápění, surfingu i adrenalinových vodních sportů.

Tento region své návštěvníky okouzlí také nádhernou přírodou zahrnující lesy, palmové háje, pohoří i zlatavé pláže. Ve městech si ale své najdou i obdivovatelé historických památek a kultury.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na severní pobřeží

  Oblast na severu Dominikánské republiky Kryštof Kolumbus pojmenoval jako Stříbrné pobřeží, a to z důvodu, že mu slunce odrážející se v mořské hladině připomínalo stříbro.

  Tento nádherný pohled, který slavného mořeplavce tolik okouzlil, si můžete vychutnat i vy. Kochat se budete malebnou venkovskou krajinou, které dominují políčka s cukrovou třtinou, ale i moderními letovisky nabízející luxus i vysokou kvalitu nabízených služeb.

  V největším městě tohoto regionu Puerto Plata zase budete mít možnost obdivovat jednu z nejstarších pevností v celém Karibiku, Fortaleza de San Felipe byla postavena už mezi lety 1564–1577.

  Dovolená Dominikánská republika - sever | STUDENT AGENCY

  Počasí v Puerto Plata, Playa Dorada, Samana

  Na severním pobřeží Dominikánské republiky trvá od října do dubna období dešťů, deště ale nebývají souvislé, takže i v tuto dobu si tu užijete krásnou dovolenou.

  Teploty jsou zde během celého roku v podstatě stejné, průměrně se pohybují okolo 29 °C. I moře je celoročně příjemně teplé, většinou okolo 26 °C.

  Dovolená Dominikánská republika - sever | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Puerto Plata

  Největší město severu, které se rozkládá podél překrásné pláže Playa Dorada, je luxusním prázdninovým centrem s exkluzivními hotely, restauracemi, nákupními centry nebo golfovým hřištěm. Slunečné počasí, pláže a křišťálově čistá voda sem přitahují každoročně mnoho turistů.

  Národní park Los Haitises

  V přírodní rezervaci, kam se dostanete z přístavu Sabana de la Mar, lze spatřit prakticky všechny druhy rostlin a zvířat, které v Dominikánské republice žijí, např. papoušky, pelikány, plameňáky, leguány, varany i kapustňáky. Další zajímavostí jsou vápencové jeskyně s nástěnnými malbami.

  Cayo Levantado

  Cayo Levantado je malý, ale mimořádně hezký tropický ostrůvek s písečnými i skalnatými plážemi, kde se natáčela reklama na rum Bacardi. Proto je také tento ostrov někdy nazýván Bacardi Island. Dostanete se sem lodí z města Santa Barbara de Samaná.

  Laguna Dudu

  Sladkovodní laguna Dudu, která získala svůj název od náčelníka indiánského kmene, je oblíbeným přírodním koupalištěm. Těsně vedle laguny se také nacházejí lázně Pozo de los Caballos, kde si užijete příjemný relax. Vyzkoušet tu také můžete zipline dráhu a potápění v jeskyních.

  Dovolená Dominikánská republika - sever | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Dominikánská republika
  Hlavní město: Santo Domingo
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 13 hodin
  Používané jazyky: angličtina, francouzština, patois (směs španělštiny, francouzštiny, angličtiny a jazyků původních ostrovních obyvatel)
  Mezinárodní předvolba: + 1
  Měna: RDS
  Napětí el. proudu: 110 V, dvoukolíkové zásuvky typu A (dvojice plochých kolíků) B
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Dovolená Dominikánská republika

  Další oblíbená letoviska v Dominikánské republice