STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Punta Cana 2023/24

Letovisko Punta Cana je vyhlášené skvělými bílými plážemi s jemným pískem a tyrkysově modrým mořem. Asi nejkrásnější pláži tohoto regionu Dominikánské republiky je Bávaro, jež je řazena i mezi 10 nejkrásnějších pláží na světě.

Najdete zde luxusní hotely i hotely střední kategorie s malými obchůdky se suvenýry a několika restauracemi. Můžete si tu půjčit auto nebo čtyřkolku, příznivci golfu uvítají možnost zahrát si na několika hřištích.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Punta Cana

  Punta Cana je asi čtyřicet kilometrů dlouhý pás s dokonalými plážemi, které lemují palmové háje. Kromě pláží ale nejoblíbenější oblast v Dominikánské republice nabízí také zábavní parky pro celé rodiny, možnost zaplavat si s delfíny, širokou nabídku sportů nebo lety balónem.

  Až vás omrzí opalování na pláži, můžete si udělat výlet do národního parku Los Haitises nebo si vyzkoušet potápění u ostrova Catalina. Letovisko Punta Cana bude bavit rodiny s malými dětmi, mladé páry i aktivní seniory. Tak si i vy vyberte z naší široké nabídky zájezdů do Dominikánské republiky.

  Dovolená Punta Cana Dominikánská republika | STUDENT AGENCY

  Počasí v Punta Cana

  Punta Cana nabízí po celý rok tropické klima s teplým a vlhkým počasím.

  Od prosince do dubna trvá období sucha, v zimních měsících se tu teploty průměrně pohybují okolo 25 °C, v březnu a dubnu už ale v maximech šplhají i přes 35 stupňů.

  V květnu přichází období dešťů, kdy je velmi vysoká teplota i vlhkost vzduchu. I v období dešťů si tu užijete dostatek sluníčka, často se totiž jedná o silné, ale krátké přeháňky, po kterých se většinou rychle vyjasní.

  Dovolená Punta Cana Dominikánská republika | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Manati Park

  V zoologické a botanické zahradě Manati Park si můžou turisté prohlédnout ohrožené druhy zvířat i tropické rostliny. Největšími lákadly jsou ale vystoupení delfínů a lachtanů nebo krmení krokodýlů. S hravými delfíny je dokonce možné si i zaplavat.

  Ostrov Saona

  Ostrov Saona s dokonale bílými plážemi a průzračně čistým mořem je tím pravým Karibikem. V houpací síti pod palmami si užijete pohodu a relax. Dopřát si ale můžete také vodní radovánky ve vlnách nebo objevovat neuvěřitelný podmořský svět při šnorchlování

  Město Santo Domingo

  Hlavní město Dominikánské republiky je nejstarším městem amerického kontinentu. V historickém středu na vás dýchne zvláštní renesanční a barokní atmosféra. Asi nejznámější památkou je katedrála Catedral de Santa María la Menor. Každý rok v červnu se zde také koná merengue festival.

  Jeskyně Los Tres Ojos

  V hlavním městě se nachází také jeskynní systém s nejrůznějšími jeskynními útvary i podzemními jezírky, ke kterým se dá doplout na vorech. V posvátných indiánských krápníkových jeskyních si prohlédnete také bohatou faunu a flóru.

  Dovolená Punta Cana Dominikánská republika | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Dominikánská republika
  Hlavní město: Santo Domingo
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 13 hodin
  Používané jazyky: angličtina, francouzština, patois (směs španělštiny, francouzštiny, angličtiny a jazyků původních ostrovních obyvatel)
  Mezinárodní předvolba: + 1
  Měna: RDS
  Napětí el. proudu: 110 V, dvoukolíkové zásuvky typu A (dvojice plochých kolíků) B
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Dovolená Dominikánská republika

  Další oblíbené destinace v Dominikánské republice