STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Dominikánská republika - Boca Chica, Bayahibe

Jižní pobřeží Dominikánské republiky omývá Karibské moře s teplou a průzračnou vodou. Velkým lákadlem jsou samozřejmě okouzlující letoviska s luxusními hotely, ve kterých si turisté užívají komfort i bohaté all inclusive služby.

Kromě lenošení na pláži nebo u hotelového bazénu ale můžete vyzkoušet některý z oblíbených vodní sportů nebo si udělat výlet za rozmanitou přírodou této části krásné Dominikány.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na jižní pobřeží

  Krajina na jihu Dominikánské republiky nabízí roviny porostlé cukrovou třtinou a vrcholky pohoří Cordillera Oriental. V těchto místech je možné se seznámit hned s několika různými biotopy ostrova. Při pobřeží je rozsetých několik ostrovů a ostrůvků, které se můžou pyšnit bělostným plážemi lemovanými palmami.

  Bohaté vyžití tu naleznou také příznivci turistiky nebo vodních sportů, oblast na jihu je ale oblíbená také u rodin s dětmi. Toužíte-li po dovolené v pravém karibském ráji, právě tady budete na správné adrese.

  Pokud si vyberete z našich first minute nebo last minute nabídek, můžete svoji dovolenou snů pořídit i velmi levně.

  Dovolená Dominikánská republika - jih | STUDENT AGENCY

  Počasí v Boca Chica, Bayahibe

  Jih Dominikánské republiky nabízí po celý rok vysoké teploty, průměr se dokonce blíží třicítce. I prohřáté moře si tu užijete v kterýkoliv měsíc, proto je Dominikána ideální destinací, kam si zaletět, když je u nás zima.

  Od dubna do října tu musíte počítat s obdobím dešťů, to ale nebývá úplně dramatické, protože po krátké a vydatné přeháňce je vždy zase horko a slunečno.

  Dovolená Dominikánská republika - jih | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Altos de Chavón

  V 70. letech v rámci podnikatelského plánu americká firma postavila na skále nad řekou Chavón kopii pitoreskní andaluské vesničky z 16. století, včetně poutního kostelíka. Nyní tady žijí a tvoří malíři, sochaři a umělečtí řemeslníci. Jejich díla si můžete prohlédnout i zakoupit ve zdejších galeriích.

  Město La Romana

  Město La Romana žije z obchodu s cukrovou třtinou. Počátky cukrovarnického průmyslu tu sahají do roku 1911, dříve tu stával i jeden z největších cukrovarů na světě. U pobřeží města se nachází ostrov Isla Catalina, který obklopují krásné pláže a útesy.

  Ostrov Isla Catalina

  Ostrůvek Isla Catalina je součást Národního parku Del Este. Je vyhledávaný především milovníky potápění a šnorchlování, protože ti se tu mohou kochat rozmanitým podmořským světem. Tohle místo je také spjato s hraním golfu.

  Národní park Jaragua

  Do největšího národního parku Dominikánské republiky patří jižní část poloostrova Baoruco, pláž Bahía de Las Águilas a dva ostrovy Isla Beata a Isla Alto Velo. Navštěvované je také jezero Lago de Oviedo, kde se vyskytují zajímavé druhy ryb, ale i plameňáci nebo mořské želvy.

  Dovolená Dominikánská republika - jih | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Dominikánská republika
  Hlavní město: Santo Domingo
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 13 hodin
  Používané jazyky: angličtina, francouzština, patois (směs španělštiny, francouzštiny, angličtiny a jazyků původních ostrovních obyvatel)
  Mezinárodní předvolba: + 1
  Měna: RDS
  Napětí el. proudu: 110 V, dvoukolíkové zásuvky typu A (dvojice plochých kolíků) B
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Dovolená Dominikánská republika

  Další oblíbená letoviska v Dominikánské republice