STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Sharm El Sheikh 2023/24

Na jihu Sinajského poloostrova leží oblíbená turistická destinace Sharm El Sheikh, která se dělí na dvě části. Zatímco v té severní se to jen hemží luxusními hotelovými komplexy v blízkosti nádherných pláží, jižní část vás nechá spíše nahlédnout do historie, pokocháte se tu také přístavem a typickým tržištěm.

Oblast Sharm El Sheikh nabízí fascinující podmořskou podívanou, pro kterou stojí za to vyzkoušet šnorchlování nebo potápění. Za krásami ukrytými pod hladinou navíc nemusíte nikam daleko, čekají na vás hned u hotelových pláží.

Zájezdy za nejpříznivěší ceny najdete v akčních nabídkách dovolené Egypt last minute. Rezervujte si svůj pobyt včas, držíme vám místo na pláži.

  Zájezdy Sharm El Sheikh

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy Sharm El Sheikh

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Sharm El Sheikh

  Letovisko Sharm El Sheikh s impozantní kulisou hor Sinaje je okouzlujícím místem pro potápění. Na dlouhém pobřeží najdou hosté velké množství restaurací, pestrý noční život, pobřežní promenádu, bazar s velkou nabídkou šperků a suvenýrů i písečnou pláž.

  Nejkrásnější částí Sharmu je zátoka Naama Bay s průzračně čistým mořem a velmi kvalitními hotely. Nejen pobřeží nabízí četné atrakce, také hornaté vnitrozemí zve k různým výletům, například k Mojžíšově hoře.

  Výlet do pouště, daleko od všech ruchů vnějšího světa, to jsou nezapomenutelné chvíle. Dovolená v Sharm El Sheikhu je zkrátka all inclusive ve všech směrech.

  Dovolená Sharm El Sheikh Egypt | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Z letoviska Sharm El Sheikh bývají často organizovány výlety do historického města Jeruzalém. Tam můžete navštívit posvátná místa, jako je Křížová cesta, Zeď nářků či Boží hrob. Cestou do Jeruzaléma se navíc můžete zastavit u Mrtvého moře a vykoupat se v něm.

  Nezapomenutelným zážitkem, který si v paměti uchováte ještě dlouho, je východ slunce z hory, kde Mojžíš dostal Desatero přikázání. Na úpatí hory najdete také klášter sv. Kateřiny, jeden z nejstarších křesťanských klášterů na světě, založený v 6. století.

  Nedaleko od letoviska najdete kaňon, jehož části jsou označovány jako Bílý a Barevný. Bílý kaňon, jak už napovídá i název, tvoří bělostné skály, které nejlépe vynikají na pozadí modré oblohy. Barevný kaňon hraje různými odstíny hornin, jež působí téměř jako umělecká díla.

  V nejznámějším egyptském národním parku Ras Mohamed naleznete mořskou a pevninskou část. Nádherná mořská část se pyšní mnoha druhy mořských živočichů, například želvami, mantami nebo žraloky. Kousek od pobřeží můžete spatřit i delfíny. Ras Mohamed je také oblíbenou potápěčskou lokalitou.

  Dovolená Sharm El Sheikh Egypt | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí Sharm El Sheikh

  V letovisku Sharm El Sheikh si vysoké teploty užijete po celý rok. Pro výlety a poznávací zájezdy za egyptskými památkami je ideálním obdobím zima, kdy jsou teploty vzduchu příjemné, běžně přesahují 20 °C.

  Pokud ale chcete v Egyptě zažít odpočinkovou dovolenou plnou opalování a koupání, vyrazte na jaře či na podzim. Teploty přesahující 30 stupňů a moře vyhřáté i na sedmadvacet jistě splní vaše očekávání. V červenci a srpnu teploty přesahují i čtyřicítku, tohle počasí nemusí být pro každého, milovníci tepla si ale budou libovat.

  Dovolená Sharm El Sheikh Egypt | STUDENT AGENCY

  leden

  20 °C

  únor

  22 °C

  březen

  25 °C

  duben

  29 °C

  květen

  34 °C

  červen

  34 °C

  červenec

  35 °C

  srpen

  36 °C

  září

  33 °C

  říjen

  31 °C

  listopad

  27 °C

  prosinec

  22 °C

  Základní informace

  Stát: Egypt
  Hlavní město: Káhira
  Jazyk: arabština
  Orientační délka letu z ČR: 5 hodin
  Používané jazyky: angličtina, němčina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: + 20
  Měna: EGP
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Egypt

  Dále v Egyptě doporučujeme