STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Lago di Garda 2024

Lago di Garda je právem považováno za nejkrásnější jezero v Itálii. Nachází se na severu země, v blízkosti italských Alp a je jedním z největších jezer v zemi. Pro milovníky přírody a historie je tento region ideální destinací pro dovolenou u Lago di Garda.

Zájezd k Lago di Garda, to je krásná příroda, kulturní a historické památky. V oblasti okolo jezera se nachází malebná městečka Sirmione, Desenzano, nebo Malcesine a jsou plná historických staveb, hradeb, kostelů a paláců. V místě je spousta kaváren, restaurací a obchodů s domácími produkty.

Pokud hledáte aktivní dovolenou, Lago di Garda nabízí mnoho možností pro turisty i sportovce. V blízkosti jezera jsou cyklostezky, pěší trasy a je zde velká nabídka vodních sportů, jako je windsurfing, kitesurfing a plachtění. Milovníci golfu mohou navštívit některé z proslulých místních golfových hřišť, která nabízejí krásný výhled na jezero a okolní krajiny.

Poznávací zájezd k Lago di Garda vám umožní objevit krásy této oblasti, nejlépe s místním průvodcem, který vám ukáže nejkrásnější místa a řekne vám něco o historii a kultuře. Během zájezdu navštívíte nejen města a vesnice v okolí jezera, ale také památky a archeologické parky s pozůstatky antické civilizace.

Pokud hledáte levnou dovolenou u moře, stačí si vybrat zájezd z akčních nabídek Itálie last minute či Itálie first minute a užít si pobyt za nejpříznivější cenu.

  Pro koho je vhodná dovolená v Lago di Garda?

  Pro milovníky přírody

  Lago di Garda nabízí přírodní parky a možnosti pro outdoorové aktivity, jako jsou pěší túry, cyklistika, windsurfing a plavání.

  Pro romantiky

  Lago di Garda nabízí romantické scenérie, malebná města s historickými památkami a možnosti pro romantické večeře s výhledem na jezero.

  Pro rodiny

  Lago di Garda nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi. Aquaparky, zábavní parky, minigolfová hřiště a možnosti pro výlety lodí nebo na kole.

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Lago di Garda

  Stahuji data

  Na Lago di Garda autem

  Stahuji data

  Na Lago di Grada letecky

  Stahuji data

  Ubytování na Ligo di Garda

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Lago di Garda

  Lago di Garda, to jsou nádherné výhledy na jezero a okolní hory. Procházky po pobřeží jezera, projížďky lodí, panoramatické výhledy. Je to také skvělé místo pro milovníky vodních sportů. Windsurfing, kitesurfing, plachtění, nebo jen plavání a potápění.

  Oblast má bohatou historii a kulturní dědictví. Můžete navštívit starobylá města Sirmione, Bardolino, nebo Peschiera del Garda.

  Lago di Garda je vynikající gastronomickou destinací. Můžete si vychutnat tradiční italskou kuchyni, včetně místních specialit jako jsou ryby z jezera, sýry, olivový olej a víno.

  Lago di Garda má přátelskou atmosféru a vynikající služby pro turisty. Existuje mnoho možností ubytování, včetně hotelů, penzionů, kempů a apartmánů. Můžete si také užít nákupy a zábavu v místních obchodech, barech a restauracích.

  Pokud hledáte krásné přírodní scenérie, kulturní zážitky, vodní sporty a vynikající kuchyni, to vše v příjemné atmosféře a s vynikajícími službami pro turisty, je Lago di Garda jasnou volbou.

  Zájezdy na Lago di Garda na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Nejlepší lokality Lago di Garda

  Jedním z nejkrásnějších míst u Lago di Garda je Sirmione, malebné město s historickými památkami, jako je hrad Scaligero a antické římské vily. Za návštěvu stojí Riva del Garda, která se nachází na severu jezera a nabízí krásné výhledy na jezero a okolní hory. Také město Malcesine je oblíbeným turistickým cílem díky svému krásnému starému městu a skalnatému útesu, kde se nachází hrad.

  Mezi další nejkrásnější místa u Lago di Garda patří Limone sul Garda, malebné rybářské město s úzkými uličkami a barevnými domky, a Desenzano del Garda, které nabízí nádherné pláže a pohled na historické budovy.

  Pro milovníky přírody jsou zde k dispozici mnohé přírodní parky, jako je Parco dell'Alto Garda Bresciano a Parco Giardino Sigurtà, kde můžete obdivovat přírodní krásy jezera.

  Kromě toho je tu mnoho dalších zajímavých míst, jako jsou krásné zahrady, zříceniny středověkých hradů a pevností a malé kavárny a restaurace s výhledem na jezero. Celkově lze říci, že Lago di Garda je nádherné místo plné přírodních a kulturních krás, které stojí za to objevovat.

  Zájezdy na Lago di Garda na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí Lago di Garda

  Obecně je v Itálii v létě převážně suché a horké počasí, v jednotlivých částech země se ale může i značně lišit. Na severu, v blízkosti Alp a pádské nížiny je klima horské a průměrné. Letní teploty se pohybují kolem 24 °C. Italské Alpy a italská alpská jezera jsou oblíbeným cílem pro mnoho turistů, kteří hledají spojení aktivní dovolené s odpočinkem u vody.

  Střední část Itálie má charakter mírného středomořského podnebí, na jihu se pak setkáváme se subtropickým středomořským podnebím a průměrné teploty v létě zde rostou až na 38 °C. Extrémních teplot se můžeme dočkat na Sicílii, kde ani teploty kolem 40 °C nejsou výjimkou.

  Hlavní letní sezóna Itálie je od května do října, ale není jediným obdobím vhodným pro dovolenou v Itálii. Pro zimní lyžařskou dovolenou je vhodný sever Itálie, kde jsou zimy velmi mrazivé s vydatnými sněhovými srážkami. Zimní lyžařská sezóna zde začíná již v listopadu a končí až koncem dubna. Ve střední Itálii bývá zima mírná a teploty se pohybují kolem 4 °C a na jihu, zejména na Sicílii se setkáváme s typicky středomořskou zimou a teplotami kolem 10 – 12 °C.

  Zájezdy na Lago di Garda na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  leden

  11 °C

  únor

  8 °C

  březen

  12 °C

  duben

  17 °C

  květen

  21 °C

  červen

  25 °C

  červenec

  27 °C

  srpen

  27 °C

  září

  24 °C

  říjen

  19 °C

  listopad

  12 °C

  prosinec

  8 °C

  Základní informace

  Stát: Itálie
  Hlavní město: Řím
  Jazyk: italština
  Orientační délka letu z ČR: 1,5 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, němčina, franouzština
  Mezinárodní předvolba: + 39
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, dvoukolíkové zásuvky typu C, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Itálie | STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Lago di Garda

  Lago di Garda, známé také jako jezero Garda, je největší jezero v Itálii, nacházející se na severu země. Je oblíbenou turistickou destinací pro svou krásnou krajinu, mírné klima a mnoho aktivit, jako je turistika, cyklistika, plachtění a plavání.

  Italská kuchyně

  Italskou kuchyni si zamiluje každý, kdo ji ochutná. Skvělé pokrmy z ryb a masa, rozmanité úpravy různých druhů zeleniny, vonící nádivky a v neposlední řadě samozřejmě také všelijaké druhy těstovin, to je ta pravá Itálie. Tradiční italský oběd se většinou skládá z předkrmu, poté následuje první chod, většinou polévka či těstoviny, druhý chod je nejvydatnější, zpravidla obsahuje maso nebo mořské plody. Na závěr samozřejmě nechybí sladký dezert, kterým může být vyhlášená italská zmrzlina nebo lahodné tiramisu.

  Nejznámější italským jídlem je bezpochyby pizza, což byl původně pokrm chudých, dnes je ale jídlem pro každého. Není na světě mnoho zemí, které mohou říct, že se jejich národní pokrm stal mezinárodním fenoménem.

  Pizza se dělí na dvě kategorie: pravá italská pizza a pizza zbytku světa. Může to znít hloupě, ale pokud ochutnáte pravou italskou pizzu, víte, o čem je řeč. Pizza je výsledkem vývoje po celá staletí a nese v sobě odraz italské kultury. Z nápojů je samozřejmě oblíbená káva a také kvalitní vína, například Chianti, Sangiovese nebo Barbera.

  Ceny v Itálii

  V Itálii jsou ceny o dost vyšší než v České republice, ať už jde o potraviny, služby nebo zábavu. Nejvíce to pocítíte v restauracích, kde za srovnatelné jídlo zaplatíte běžně třikrát více než u nás. Není divu, Italové si v kuchyni potrpí na dokonalost. V supermarketech najdete potraviny průměrně o polovinu dražší. Pokud už chcete nákupy spojit se zážitkem, poohlédněte se po malých lokálních bistrech, abyste ochutnali skutečné domácí speciality a získali tak ze svých peněz co nejvíce zážitků.

  Vízum do Itálie

  Občané České republiky nepotřebují pro vstup do Itálie víza. Od 1. 5.2004 platí možnost volného pohybu osob při cestě do Itálie. K vycestování do země postačí občanům ČR občanský průkaz vydaný po roce 2000. Více informací o vstupních formalitách do Itálie

  Zdravotní informace / očkování

  Pro cesty do Itálie není vyžadováno žádné speciální očkování. Další informace o zdravotní péči v Itálii naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí.

  Důležitá telefonní čísla:

  Předvolba: +39

  • Karabiníci: 112
  • Policie: 113
  • Hasiči: 115
  • Pomoc motoristům – autoklub: 116
  • První pomoc: 118

  Státní svátky v Itálii:

   1. leden – Nový rok
   1. leden – Tři králové
  • Velikonoce (pohyblivý svátek)
   1. duben – Den osvobození
   1. květen – Svátek práce
   1. červen – Založení Italské republiky
   1. srpen – Nanebevstoupení
   1. listopad – Svátek Všech svatých
   1. prosinec – Neposkvrněné početí Panny Marie
   1. a 26. prosinec – vánoční svátky