STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Mexiko - Cancún

Cancun se nachází na písčitém pobřeží Karibského moře v jihovýchodní části Mexika. Původně nevelká osada je v současnosti největším střediskem v zemi. Cancun leží v blízkosti stejnojmenného mezinárodního letiště. V samotném městě nenajdete mnoho významných kulturních památek. Za městem pak narazíte na cenné pozůstatky mayské civilizace.

Cancun je známý svými krásnými písečnými plážemi. V mayštině znamená Ka´an Ku´un „žlutý had“, což je výstižné pro zdejší pláže ve tvaru písmene C.

Perfektní dovolenou v Mexiku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Cancúnu

  Cancun je v současnosti asi nejznámějším turistickým střediskem v této oblasti Mexika. Dovolenou si tu užijí především turisté, kteří chtějí přes den trávit svůj čas na plážích a večer rádi zajdou do barů, nočních klubů, proslavených diskoték a za spoustou dalších atrakcí pro strávení volného času.

  Hotely zde nabízejí vysoký standard služeb a velmi kvalitní program all inclusive. Cancun je navíc ideálním výchozím bodem pro mnoho výletů, například do zábavních parků i k mayským památkám, ale také místem, kde si vyzkoušíte zábavné vodní sporty.

  Počasí v letovisku Cancún

  V oblasti Cancúnu panuje horké počasí vhodné ke koupání v podstatě po celý rok. Ta největší vedra tu zažijete od dubna do října, kdy teploty velmi často překračují hranici třiceti stupňů. Ani v zimě ale nebývá o moc chladněji, proto si opalování a moře o teplotě okolo 25 stupňů můžete užívat po celý rok. Od června do října musíte počítat s tím, že častěji prší, někdy se dokonce objevují i hurikány.

  Dovolená Cancún Mexiko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Ostrov Isla Contoy

  Isla Contoy je rájem pro milovníky panenské přírody. V tomto tropickém ráji objevíte rozmanité druhy rostlin i zvířat, především mnoho druhů ptáků, mořské želvy nebo rejnoky. Samozřejmě si tu užijete i odpočinek na bělostných plážích a šnorchlování v průzračném moři.

  Zábavní park Wet´n Wild

  Rodiny s dětmi by rozhodně neměli vynechat návštěvu vodního parku Wet’n Wild. Zárukou zábavy jsou tu mnohé atrakce, z nichž asi nejoblíbenější je obří bazén, kde si dokonce můžete zaplavat s přátelskými delfíny

  Rezervace Sian Ka´an

  V přírodní rezervaci Sian Ka’an, která se nachází na ostrově Yucatán, se vám naskytne ideální příležitost sledovat želvy, delfíny, krokodýli nebo jeřáby v jejich přirozeném prostředí. Po celé délce pobřeží rezervace se táhne Mezoamerický korálový útes.

  Archeologické naleziště Chichén Itzá

  Nejvýznamnější stavbou tohoto archeologického naleziště je schodovitá pyramida El Castillo, známá také jako pyramida opeřeného hada Kukulkana. Další známou památkou je studna, ve které bylo nalezeno mnoho lidských koster, zřejmě obětí bohu deště Chakovi.

  Dovolená Cancún Mexiko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Mexiko
  Hlavní město: Mexico City
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: cca 13 hodin
  Používané jazyky: angličtina, náhuatl, tzotzil, mayské dialekty
  Mezinárodní předvolba: + 52
  Měna: MXN
  Napětí el. proudu: 127 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B (3 kolíky)
  Časové pásmo: UTC-6 (-7h oproti ČR)
  Dovolená Mexiko | STUDENT AGENCY

  Dále v Mexiku doporučujeme