STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Mexiko - Playa del Carmen

Oblíbené středisko Playa del Carmen se nachází asi hodinu jízdy od Cancúnu. Čekají tu na vás nádherné bělostné písečné pláže omývané tyrkysovým vodami Karibiku i přátelská atmosféra, kterou vytváří místní obyvatelé.

Mexiko však znamená také dobré jídlo a toho si tu užijete opravdu dosytosti. A to nejen když zvolíte pobyty s all inclusive, můžete ale zajít také do některých z mnoha restaurací a kaváren. Nejvíce jich najdete na slavné Avenidě, kde to žije rušným životem přes den, ale i večer a v noci, kdy se pobavíte v barech a klubech.

Perfektní dovolenou v Mexiku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Playa del Carmen

  Playa del Carmen je opravdovým mexickým rájem, kde si užijete opalování na lehátku s koktejlem v ruce, dovádění ve vlnách, potápění i vodní sporty. Barevná tropická vegetace je opravdovou pastvou pro oči, stejně jako pestrý život ukrývající se pod mořskou hladinou.

  Playa je pro svoji výhodnou polohu skvělým místem, odkud můžete podnikat výlety po poloostrově Yucatán i na přilehlé ostrůvky. Vydáte se lodí na překrásný Cozumel nebo vás nalákají mayská naleziště Tulum nebo Coba?

  Počasí v letovisku Playa del Carmen

  V této oblasti Mexika si můžete vysokých teplot užívat v podstatě celoročně. Maxim se tu dočkáte od dubna do října, kdy teploty často překračují hranici třiceti stupňů. Ani v zimě tu ale nebývá o moc chladněji, proto si opalování a moře o teplotě okolo 25 stupňů užijete třeba i v zimních měsících. Od června do října tu musíte počítat s tím, že častěji prší, někdy se dokonce objevují i hurikány.

  Dovolená Playa del Carmen Mexiko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Ostrov Cozumel

  Z města Playa del Carmen se trajektem za necelou hodinku dostanete na největší mexický ostrov Cozumel. Ten je vyhledávaný především potápěči, kteří to pozorují podmořský svět plný barevných korálů, mořských želv a hejn barevných rybek.

  Quinta Avenida

  Quinta neboli 5. Avenida je rušná pěší zóna nacházející se přímo uprostřed města Playa del Carmen. Ve zdejších luxusních buticích jistě propadnete nákupní mánii. Posedět pak můžete v restauracích a kavárnách, večer se pak vyrazte bavit do vyhlášených barů.

  Rezervace Xel-Há

  Jestli před městskou zástavbou dáváte přednost výletům do přírody, nevynechejte návštěvu přírodní rezervace Xel-Há. V tropickém parku objevíte překrásnou lagunu, největší přírodní akvárium na světě, želví farmu i oblíbené delfinárium.

  Cobá

  Uprostřed divoké džungle mezi dvěma lagunami se ukrývá Cobá, kde najdete důkazy o dávném mayském osídlení. Tím nejvýraznějším je Nonoch Mul, nejvyšší pyramida na poloostrově Yucatán. V této oblasti můžete také navštívit typickou mayskou vesnici.

  Dovolená Playa del Carmen Mexiko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Mexiko
  Hlavní město: Mexico City
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: cca 13 hodin
  Používané jazyky: angličtina, náhuatl, tzotzil, mayské dialekty
  Mezinárodní předvolba: + 52
  Měna: MXN
  Napětí el. proudu: 127 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B (3 kolíky)
  Časové pásmo: UTC-6 (-7h oproti ČR)
  Dovolená Mexiko | STUDENT AGENCY

  Dále v Mexiku doporučujeme