STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Mexiko - Mayská riviéra

Karibské pobřeží Mexika ležící na východní části poloostrova Yucatán je pojmenováno jako Riviera Maya, neboli Mayská riviéra. Právě tato oblast se pyšní jedněmi z nejkrásnějších pláží celého světa s desítkami kilometrů bílého jemného písku. Pohádkové pobřeží omývají vody azurového Karibiku.

Na své si tu přijdou mladí lidé, kteří přijíždějí za zábavou, bary a diskotékami, ale také milovníci romantiky a procházek po dlouhých liduprázdných plážích. Nasměrujte sem i vy svoji dovolenou v Mexiku.

Perfektní dovolenou v Mexiku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Riviera Maya

  Riviera Maya je zhruba 160 km dlouhá oblast na pobřeží poloostrova Yucatan. Pyšní se dlouhými plážemi s jemným pískem a průzračnými vodami Karibského moře.

  Pláže tu lemují krásné hotely s kvalitními službami, kde se můžete těšit na all inclusive zahrnující skvělá jídla i osvěžující koktejly. Turisté tu najdou bohaté vyžití jako třeba návštěvy restaurací a barů, potápění k útesům i zábavné vodní sporty. Oblíbenou aktivitou je samozřejmě i plavání s delfíny nebo potápění do hlubin, které ukrývají barevný podmořský život.

  Počasí na Mayské riviéře

  Oblíbená Riviera Maya leží v tropickém podnebném pásu, proto tu můžete celoročně očekávat vysoké teploty okolo 30 stupňů, voda si také udržuje velice příjemnou teplotu, jež často přesahuje i pětadvacet stupňů. Od června do října tu ale častěji prší, někdy se dokonce objevují i hurikány, proto doporučujeme vyrazit sem spíše v období zimy nebo na jaře.

  Dovolená Mayská riviéra Mexiko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Přírodní rezervace Xel-Ha

  Udělejte si výlet do divoké mexické přírody, kterou najdete v přírodní rezervaci Xel-Ha. Projděte se po stezkách vedoucích džunglí a obdivujte bujnou přírodu, exotická zvířata i významné památky a především pyramidy, jejichž historie sahá až do mayského období.

  Archeologické naleziště Tulum

  Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je Tulum, opevněné mayské město stojící na skalnatém útesu, odkud je nádherný výhled do dalekého okolí. Archeologické naleziště vás přenese do doby Mayů a představí vám jejich typickou architekturu.

  Eko-archeologický park Xcaret

  V parku Xcaret objevíte to pravé bohatství, kterým se Mexiko pyšní. Obdivovat budete mayskou kulturu i architekturu, zároveň také přírodní krásy. Můžete se tu koupat s delfíny, pozorovat opice, želvy a motýli nebo také navštívit indiánskou komunitu.

  Město Mérida

  V hlavním městě mexického státu Yucatán naleznete pozůstatky mayského osídlení i architekturu ovlivněnou Evropou. Dříve se tu nacházelo mayské sídliště, dnes je Mérida nazývána jako Paříž Západu, kde stojí mnoho luxusních vil.

  Dovolená Mayská riviéra Mexiko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Mexiko
  Hlavní město: Mexico City
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: cca 13 hodin
  Používané jazyky: angličtina, náhuatl, tzotzil, mayské dialekty
  Mezinárodní předvolba: + 52
  Měna: MXN
  Napětí el. proudu: 127 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B (3 kolíky)
  Časové pásmo: UTC-6 (-7h oproti ČR)
  Dovolená Mexiko | STUDENT AGENCY

  Dále v Mexiku doporučujeme