STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Portugalsko - Algarve

Algarve se nachází v nejjižnější části Portugalska a díky turistickému ruchu je také nejznámější oblastí v zemi. Pobřeží, jehož klima po celý rok ovlivňují teplé mořské proudy ze severní Afriky, mnozí považují za nejkrásnější v celé Evropě. Tvoří ho romantické zálivy, nádherné pláže se zlatavým pískem a pískovcové útesy, které jsou omývány čistými vodami Atlantického oceánu. Vyberte si z naší nabídky a užijte si svoji dovolenou ve slunném Portugalsku.

Perfektní dovolenou do jižního Portugalska - Algarve můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká včetně hotelů nabízejících all inclusive.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Algarve

  Tuto nejjižnější provincii Portugalska charakterizuji překrásné zlatavé písečné pláže a dramaticky utvářená sklaliska, která lemují celé pobřeží. Právě proto jsou nádherné pláže jedním z největších lákadel oblasti Algarve a rozhodně na nich zažijete ten pravý dovolenkový relax.

  To ale není vše! Udělejte si výlety do krásné přírody, k archeologickým nalezištím, za architektonickými skvosty nebo do horských vesniček, možností tu budete mít spoustu.

  Nudit se rozhodně nebudou ani sportovci, kteří si můžou na hotelových hřištích zahrát golf nebo tenis, ale i nabídka vodních sportů je mimořádně široká. Na rodiny s dětmi tu pak čekají obrovské akvaparky s nejdelšími a nejrychlejšími skluzavkami.

  Dovolená Algarve Portugalsko | STUDENT AGENCY

  Počasí na Algarve

  Na jižním pobřeží - Algarve si příjemné počasí pro dovolenou užijete po celý rok. Léto je samozřejmě ideální k opalování a koupání, protože tu skoro neprší, teploty vzduchu se šplhají nad 30 °C a voda má okolo 23 stupňů.

  Zima nahrává všem výletníkům, kteří si při teplotách kolem 20 stupňů budou vychutnávat objevování krás Portugalska.

  Celoročně ovlivňují podnebí i krajinu Algarve teplé mořské a vzdušné proudy ze severní Afriky, díky kterým tu panuje mírné klima. Navíc je podnebí chráněho horami ze severu.

  Dovolená Algarve Portugalsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Lisabon

  Hlavní město se rozprostírá na pravém břehu řeky Tejo. Mezi hlavní památky patří symboly námořní expanze – Belémská věž, klášter sv. Jeronýma, Památník zámořských objevů věnovaný největším portugalským mořeplavcům, středověký hrad sv. Jiří či katedrála Sé z 12. století.

  Trhy v Olhao

  Nejtradičnější trhy na celém pobřeží naleznete v rybářském městečku Olhao. Na rybím trhu mívají ty nejčerstvější ryby a mořské plody od místních rybářů, nakoupit tu ale můžete i tradiční algarvské výrobky, jako jsou koláče, vína, sýry nebo třeba pálenky.

  Aqualand Algarve

  Aktivní den plný vodních radovánek strávíte v obrovském aqvaparku, který leží nedaleko města Alcantarilha. Jeden z největších vodních parků v Evropě nabízí nespočet tobogánů i klouzaček, umělé vlnobití i relaxační řeku, den plný zábavy si tu užije celá rodina.

  Zoologická zahrada Lagos

  Na západě oblasti Algarve objevíte krásnou zoologickou zahradu, kde si můžete prohlédnout na stovky různých druhů zvířat. K těm nejzajímavějším patří klokan rudokrký, hroznýš královský nebo krokodýl čelnatý, k vidění jsou tu ale také oblíbení papoušci nebo šelmy.

  Dovolená Algarve Portugalsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Portugalsko
  Hlavní město: Lisabon
  Jazyk: portugalština
  Orientační délka letu z ČR: cca 3 hodiny
  Používané jazyky: francouzština, španělština, angličtina
  Mezinárodní předvolba: + 351
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 220 V, zásuvky typu C (tzv. eurozástrčka)
  Časové pásmo: UTC (-1h oproti ČR)
  Dovolená Portugalsko

  Další tipy na dovolenou v Portugalsku