STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Turecko - Belek

Láká vás pohodová rodinná dovolená v Turecku na klidném místě obklopeném zelení? V tom případě vyzkoušejte městečko Belek, kde na vás čeká nejen relax na pláži a dovádění v moři, ale také celá řada dalších aktivit. Šnorchlování, procházky eukalyptovými háji, zábava v aquaparku nebo golf, to vše Turecká riviéra nabízí. Ať už tedy toužíte po zábavě, dobrodružství nebo spíše odpočinku, Belek, si doopravdy zamilujete.

Perfektní dovolenou v Turecku v Beleku můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou Beleku

  Belek patří mezi nejkrásnější letoviska v Turecku. Azurově modré moře, nádherná příroda a monumentální pohoří Taurus, to vše v sobě skrývá jedinečné kouzlo, kterému odolá jen málokdo. Těšit se můžete na kilometry dlouhou pláž lemovanou palmami a pokrytou jemným pískem.

  Stejně tak má ale Belek co nabídnout i těm, jež láká spíše aktivní dovolená. Zamířit tak můžete na Cornelia Golf Club, který se řadí mezi nejlepší golfová hřiště v Turecku. Celá tato destinace je dnes přitom jamkami tak proslulá, že se sem sjíždí milovníci tohoto populárního sportu ze všech koutů světa. Ať už tedy strávíte prázdniny Beleku jakýmkoliv způsobem, počítejte s tím, že do Turecka se budete vždy rádi vracet.

  Dovolená Belek Turecko | STUDENT AGENCY

  Počasí ve městě Belek a okolí

  Kdo míří do Turecka na dovolenou za vodními radovánkami, toho jistě potěší, že počasí v Beleku je příjemné a slunné takřka po celý rok. V případě, že vás láká pobyt v Turecku spojený s koupáním a odpočinkem na pláži, jsou nejlepšími měsíci k návštěvě květen až říjen.

  Pro rodiny s malými dětmi je nejlepším měsícem k návštěvě září, když již pominula vedra a nápory turistů, ale sluníčko stále hřeje.

  Dovolená Belek Turecko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Národní park a kanon Köprüln

  Mezi známé přírodní skvosty v Turecku patří Národní park Köprülü, který vás tímto zve na akční pobyt plný adrenalinu. Budete sjíždět divoké peřeje, zdolávat kopce a užívat si relax pod korunami stromů. Tradiční vesnice Bolasan vám pak nabídne pravý turecký večer.

  Chiméry

  Trochu netradiční zážitek nabídne Turecko těm, kdo se vypraví na Chiméru. Díky zemnímu plynu, který zde vytrvale uniká a již od nepaměti hoří, si užijete parádní pohled na nejrůznější obrazce ve tmě, které se budou na vašich fotkách vyjímat.

  Antické město Phaselis

  Tajemné místo v samém srdci borovicového lesa v sobě ukrývá zbytky antického města Phaselis. Poté, co si prohlédnete starověký akvadukt a římský amfiteátr, si dopřejete vodní radovánky v blízkém jezeře. Zkrátka ideální způsob, jak strávit den vaší turecké dovolené.

  Zelený kaňon

  Přímo v srdci pohoří Taurus leží Zelený kaňon. Jedna z největších přehrad v Turecku vás uchvátí smaragdově zelenou vodou a krásou okolní přírody. Během plavby výletní lodí budete mít možnost pořádně se pokochat a jistě si vychutnáte i pauzu na koupání v čisté horské vodě.

  Dovolená Belek Turecko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Turecko
  Hlavní město: Ankara
  Jazyk: turečtina
  Orientační délka letu z ČR: 3 hodiny
  Používané jazyky: kurdština, angličtina, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 90
  Měna: YTL
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Turecko | STUDENT AGENCY

  Dále v Turecku doporučujeme