STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Turecko - Alanya

Slunná Alanya, obklopená nádhernou přírodou, patří mezi nejoblíbenější turistická letoviska v Turecku. Nádherné město plné hotelů, barů a restaurací je jako stvořené pro každého, kdo si chce dopřát relax.

Turecká riviéra však potěší i rodiny s dětmi, které se v této slavné destinaci taktéž nudit nebudou. Pokud vás láká dovolená v Turecku plná zážitků a pohody, vězte, že město Alanya si zamilujete.

Perfektní dovolenou v Alanyi můžete pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, nabídka ubytování je tu opravdu široká od rodinných hotelů až po v luxusní all inclusive resorty.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do letoviska Alanya

  Populární turecká destinace Alanya, kam se turisté sjíždí za zábavou, odpočinkem i historií, původně sloužila jako obávané sídlo pirátů. Později půvabné místo okouzlilo i samotnou Kleopatru, a můžete se spolehnout, že dnes si město Alanya zamilujete také vy.

  Těšit se tu můžete na nejkrásnější turecké pláže, jako je ta Kleopatřina, pokryté jemným bílým pískem. Stejně tak na vás čeká i dovádění ve vlnách a kdo bude chtít, může sednout na loď a užít si rybaření na moři. Turecká riviéra je ideální i pro rodiny, na které tu čeká moderní aquapark se spoustou atrakcí.

  Pokud máte chuť spíše objevovat krásy pod mořskou hladinou, taktéž si přijdete na své, neboť Alanya je vyhledávaným rájem potápěčů. Ve městě Alanya to skutečně žije, proto neváhejte, sjednejte si last minute Turecku a vypravte se sem již dnes.

  Dovolená Alanya Turecko | STUDENT AGENCY

  Počasí ve městě Alanya a okolí

  Na dovolenou do letoviska Alanya můžete cestovat od jara do podzimu. Nejvyšších teplot dosahují měsíce červenec a srpen, kdy je také Turecká riviéra obklopena turisty. Jako ideální k návštěvě se tak jeví například září, v těchto měsících největší nápor již pominul, ale moře je stále teplé.

  Příjemně může cestovatele překvapit také jarní a podzimní počasí v Turecku, kdy se teploty pohybují okolo dvaceti stupňů. Právě tato roční období jsou ideální pro ty, kteří si chtějí užít poznávací zájezdy spojené s objevováním cizí kultury.

  Dovolená Alanya Turecko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Kleopatra Beach

  Jednu z nejkrásnějších pláží v celém Turecku prý kdysi dostala samotná Kleopatra darem od Marca Antonia a i vy se tu budete cítit jako královny či králové. Kromě slunění a koupání tu můžete sportovat nebo navštívit některou z blízkých restaurací.

  Antické divadlo Aspendos

  V dobách, kdy Řecko bylo na samém vrcholu slávy, se nositeli kultury staly především země v jeho okolí, Turecko nevyjímaje. Ve městě Aspendos tak objevíte jeden z nejzachovalejších amfiteátrů, kde si při pohledu dolů na orchestru budete připadat stejně jako staří Řekové.

  Sealanya Dolphinpark

  Ať už míříte do Turecka s dětmi nebo za zábavou s přáteli, určitě si nenechte ujít populární aquapark Sealanya Dolphinpark. Obří delfinárium si pro vás připraví den plný zábavy a vzrušení. Můžete se potápět se žraloky nebo si vychutnat napínavé představení s delfíny.

  Antické město Perge

  Prastaré antické město se pyšní neskutečným množstvím památek, starých více než stovky let, které vám připomenou počátky křesťanství v Malé Asii. Pokud vás láká poznání spojené s dobrodružstvím v srdci turecké pouště, vydejte se po stopách apoštola Pavla.

  Dovolená Alanya Turecko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Turecko
  Hlavní město: Ankara
  Jazyk: turečtina
  Orientační délka letu z ČR: 3 hodiny
  Používané jazyky: kurdština, angličtina, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 90
  Měna: YTL
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Turecko | STUDENT AGENCY

  Dále v Turecku doporučujeme