STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Bodrum 2023/24

Turecko se pyšní množstvím skvělých destinací a Bodrum je jednou z nich. Nechte tedy toto krásné město, ať vás o tom přesvědčí. V Bodrumu na vás čekají písčité i kamenité pláže a mnoho kulturních a historických památek k poznávání. Také nabídka sportovního vyžití je pestrá.

Nedaleko od pobřeží se nachází také ostrov Kos, který je vzdálen jen 32 km a je častým cílem pro výlety. Mezi hlavním městem Kos a Bodrumem jezdí denně trajekty.

Město Bodrum situované v hlubokém údolí, přímo v srdci zeleně, nesmí minout žádný milovník romantiky. Egejská riviéra svým návštěvníkům nicméně nabízí ještě mnohem víc.

V rámci nabídky last minute zájezdů do Turecka najdete ty skutečně nejlevnější zájezdy. Rezervujte si pobyt včas, držíme vám místo na pláži.

  Zájezdy do Turecka letoviska Bodrum

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do letoviska Bodrum

  Pohádkový Bodrum na Egejské riviéře svojí atmosférou uchvátí každého, kdo na dovolenou do Turecka zamíří. Romantické bíle natřené domky, věžičky minaretů, přístav plný plachetnic a samozřejmě azurové Egejské moře vytváří jedinečnou scenérii, která se vám naskytne, pokud navštívíte Pevnost svatého Petra, jednu z nejznámějších památek ve městě.

  Pokud vás více láká dovolená v Turecku spojená s dováděním v moři, můžete se těšit také na nádherné písčité pláže a potápění nebo vodní lyžování.

  Egejská riviéra navíc zaujme nejen rodiny s dětmi, ale také mladší generace. Ty se mohou těšit na noční restaurace, bary a diskotéky, neboť noční život v Turecku je vyhlášený.

  Dovolená Bodrum Turecko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Hrobka krále Mausóla byla vybudována už ve 4. století před naším letopočtem. Mauzoleum, které ohromovalo především výzdobou a majestátními sochami, se dodnes bohužel nezachovalo v celé své původní kráse, přesto návštěvníky nepřestává uchvacovat.

  Proslulé starověké město Efes je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Turecku a rozhodně se vyplatí je neminout.

  Projděte se Celsovou knihovnou, prozkoumejte pozůstatky Artemidina chrámu a užijte si nezapomenutelný den plný dobrodružství v Malé Asii.

  Yalikavak známý také jako turecké St. Tropez je malý rybářský přístav vzdálený asi 18 kilometrů od města Bodrum, jež si dodnes zachovává svůj romantický ráz. Nenechte se proto přesvědčovat a vyjeďte s místními rybáři na moře. Úlovek, pohoštění a zábava zaručeny.

  Pamukkale, jedinečná přírodní památka, u nás také známá jako „Bavlněný hrad“, patří mezi místa, jež nesmíte minout. Blahodárnou koupel v jezírcích s léčivou vodou si zde už neužijete, zato si ale odnesete jedinečný zážitek a spoustu originálních fotek.

  Dovolená Bodrum Turecko | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí letovisko Bodrum

  Nejkrásnější počasí vám Egejská riviéra nabídne v průběhu letních prázdnin, kdy teploty dosahují závratných výšek a čeká na vás nejen skvělé opalování, ale i příjemně teplé moře.

  V případě, že vás láká pobyt v Turecku spojený s koupáním a odpočinkem na pláži, jsou nejlepšími měsíci k návštěvě květen až říjen. Oficiálně turistická sezóna v Turecku vrcholí během letních prázdnin.

  Pokud si chcete dopřát i výlety v okolí Bodrumu, zamiřte do Turecka spíše na podzim.

  Dovolená Bodrum Turecko | STUDENT AGENCY

  leden

  15 °C

  únor

  16 °C

  březen

  18 °C

  duben

  21 °C

  květen

  26 °C

  červen

  30 °C

  červenec

  35 °C

  srpen

  33 °C

  září

  31 °C

  říjen

  27 °C

  listopad

  22 °C

  prosinec

  17 °C

  Základní informace

  Stát: Turecko
  Hlavní město: Ankara
  Jazyk: turečtina
  Orientační délka letu z ČR: 3 hodiny
  Používané jazyky: kurdština, angličtina, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 90
  Měna: YTL
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Turecko | STUDENT AGENCY

  Dále v Turecku doporučujeme