STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Turecko - Bodrum

Turecko se pyšní množstvím skvělých destinací a Bodrum je jednou z nich. Nechte tedy toto krásné město, ať vás o tom přesvědčí. V Bodrumu na vás čekají písčité i kamenité pláže a mnoho kulturních a historických památek k poznávání. Také nabídka sportovního vyžití je pestrá.

Nedaleko od pobřeží se nachází také ostrov Kos, který je vzdálen jen 32 km a je častým cílem pro výlety. Mezi hlavním městem Kos a Bodrumem jezdí tam denně trajekty.

Město Bodrum situované v hlubokém údolí, přímo v srdci zeleně, nesmí minout žádný milovník romantiky. Egejská riviéra svým návštěvníkům nicméně nabízí ještě mnohem víc. Nejen, že si užijete vodní radovánky a chytání bronzu na pláži, ale čeká na vás i jeden ze sedmi divů světa - Mauzoleum v Halikarnassu.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do letoviska Bodrum

  Pohádkový Bodrum na Egejské riviéře svojí atmosférou uchvátí každého, kdo na dovolenou do Turecka zamíří. Romantické bíle natřené domky, věžičky minaretů, přístav plný plachetnic a samozřejmě azurové Egejské moře vytváří jedinečnou scenérii, která se vám naskytne, pokud navštívíte Pevnost svatého Petra, jednu z nejznámějších památek ve městě.

  Pokud vás více láká dovolená v Turecku spojená s dováděním v moři, můžete se těšit také na nádherné písčité pláže a potápění nebo vodní lyžování. Egejská riviéra navíc zaujme nejen rodiny s dětmi, ale také mladší generace. Ty se mohou těšit na noční restaurace, bary a diskotéky, neboť noční život v Turecku je vyhlášený.

  Dovolená Bodrum Turecko | STUDENT AGENCY

  Počasí ve městě Bodrum a okolí

  Nejkrásnější počasí vám Egejská riviéra nabídne v průběhu letních prázdnin, kdy teploty dosahují závratných výšek a čeká na vás nejen skvělé opalování, ale i příjemně teplé moře.

  Pokud si chcete dopřát i výlety v okolí Bodrumu, zamiřte do Turecka spíše na podzim.

  Dovolená Bodrum Turecko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Mauzoleum v Halikarnassu

  Hrobka krále Mausóla byla vybudována už ve 4. století před naším letopočtem. Mauzoleum, které ohromovalo především výzdobou a majestátními sochami, se dodnes bohužel nezachovalo v celé své původní kráse, přesto návštěvníky nepřestává uchvacovat.

  Starověký Efes

  Proslulé starověké město je jedním z nejnavštěvovanějších míst v Turecku a rozhodně se vyplatí je neminout. Projděte se Celsovou knihovnou, prozkoumejte pozůstatky Artemidina chrámu a užijte si nezapomenutelný den plný dobrodružství v Malé Asii.

  Přístav Yalikavak

  Yalikavak známý také jako turecké St. Tropez je malý rybářský přístav vzdálený asi 18 kilometrů od města Bodrum, jež si dodnes zachovává svůj romantický ráz. Nenechte se proto přesvědčovat a vyjeďte s místními rybáři na moře. Úlovek, pohoštění a zábava zaručeny.

  Pamukkale

  Jedinečná přírodní památka, u nás také známá jako „Bavlněný hrad“, patří mezi místa, jež nesmíte minout. Blahodárnou koupel v jezírcích s léčivou vodou si zde už neužijete, zato si ale odnesete jedinečný zážitek a spoustu originálních fotek.

  Dovolená Bodrum Turecko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Turecko
  Hlavní město: Ankara
  Jazyk: turečtina
  Orientační délka letu z ČR: 3 hodiny
  Používané jazyky: kurdština, angličtina, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 90
  Měna: YTL
  Napětí el. proudu: 220 V, dvoukolíkové zásuvky
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  Dovolená Turecko | STUDENT AGENCY

  Dále v Turecku doporučujeme