STUDENT AGENCY Dovolená

Informace o letišti

Letiště se nachází na jihozápadním okraji Lince, ve vzdálenosti 12 km od města. Patří mezi menší letiště, má pouze jeden terminál, je zde tedy velice snadná orientace.

Letiště Linec je pro svou polohu často vyhledávaným odletovým letištěm zejména lidmi ze severního Rakouska, ale také z jižních Čech. Díky široké nabídce zájezdů německých a rakouských cestovních kanceláří letiště v Linci vyhledávají stále častěji i Češi.

Mezi nejvýznamnější letecké společnosti, které letiště obsluhují, patří rakouské aerolinky Austrian, německá Lufthansa a nízkonákladové aerolinky Ryanair a Niki. Kromě spojení s rakouskými a německými metropolemi má Linec v turistické sezóně spojení s prázdninovými destinacemi v Egyptě, Turecku, Tunisku, řeckými, Baleárskými i Kanárskými ostrovy.

Letiště Blue Danube Airport Linz se nachází v centrální oblasti hornorakouského hlavního města a je dobře dostupné ze všech směrů.

V případě, že se rozhodnete pro cestu po dálnici, je třeba si zakoupit dálniční známku. Tu zakoupíte přímo na rakouských hranicích, u benzínových pump, v některých případech i na české straně hranice.

Více na webu letiště

Více informací o parkování a dopravě na letiště

Letiště Blue Danube Airport Linz se nachází v centrální oblasti hornorakouského hlavního města a je dobře dostupné ze všech směrů. Jak nejlépe se svým vozem na letiště Linec dojet si můžete naplánovat pomocí nástroje Plánovač tras. Ty nejdůležitější trasy z ČR a SR jsme pro vás již připravili.

TrasaVzdálenostTrvání
Brno - letiště Linec337 km3 hodiny, 40 minut
Praha - letiště Linec250 km3 hodiny, 48 minut
Plzeň - letiště Linec285 km3 hodiny, 41 minut
Ostrava - letiště Linec511 km5 hodin, 41 minut
Bratislava - letiště Linec269 km2 hodiny, 34 minut