STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Řecko - ostrovy Samos, Thassos, Kefalonie, Mykonos

Řecko je zemí ostrovů, jeho součástí jich je více než tři tisíce, obydlené jsou ale pouze asi dvě stovky z nich. Který si ale vybrat pro svoji dovolenou? My vám můžeme doporučit ostrovy Samos, Thassos, Kefalonii nebo Mykonos.

Pro turisty možná nemusí být tak známé, jako nejnavštěvovanější řecké ostrovy, to jim ale na atraktivitě ani v nejmenším neubírá. Najdete na nich krásné pláže, které nebývají tak přeplněné, zároveň také panenskou přírodu a možnost sportovního vyžití. Ani tady samozřejmě nechybí poklidná řecká atmosféra, jež je zárukou příjemně prožité dovolené.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na Samos, Thassos, Kefalonii či Mykonos

  Jedním z nejkrásnějších, ale turisty možná trošku opomíjených řeckých ostrovů, je Kefalonie ukrývající krásné pláže, jezera i divokou přírodu. Na Samosu si užijete klid na prázdných plážích, které zatím nebyly objeveny mnoha turisty. Na zeleném Thassosu si kromě koupání zpříjemníte dovolenou i procházkami borovými lesy nebo ochutnávkou místní speciality – plněných paprik, Mykonos si zase vyberte za cíl svojí dovolené, pokud milujete bujarý noční život.

  Dovolená řecké ostrovy | STUDENT AGENCY

  Počasí na řeckých ostrovech

  Počasí typické pro tyto řecké ostrovy se příliš neliší od ostatních oblastí. V létě tu panuje horké klima, téměř bez srážek. Dny, kdy teploty stoupají výrazně přes 30 stupňů, je nejlepší strávit u vody, jejíž teplota se v hlavní sezóně pohybuje okolo příjemných 24 °C. Během podzimu a zimy se zde pochopitelně dočkáte nižších teplot a především srážky jsou v tomto období častější.

  Dovolená řecké ostrovy | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Město Pythagorion

  Název města Pythagorion ve vás jistě evokuje vzpomínky na hodiny matematiky. V tomto městě, ležícím na ostrově Samos, se totiž narodil slavný matematik a filozof Pythagoras. Čeká tu na vás mnoho zajímavých památek, krásné pláže i tradiční řecké taverny.

  Kostel Panagia Paraportiani

  V hlavním městě ostrova Mykonos najdete kostel, který je dost možná nejzajímavější církevní stavbou v celém Řecku. Skládá ze čtyř samostatných kostelíků, které jsou k sobě spojeny zdí. Na jejich základu je pak vystavěný ještě pátý kostel.

  Jeskyně Drogarati

  Krápníková jeskyně, také známá jako „dračí jeskyně“, patří k tomu nejzajímavějšímu, co může nabídnout ostrov Kefalonie. Název se odvíjí od legendy, která říká, že na tomto místě sídlil drak. Dnes je zásluhou svoji výborné akustiky jeskyně využívána i pro hudební představení.

  Hora Ipsarion

  Ipsarion, nejvyšší hora ostrova Thassos, leží ve výšce 1206 metrů nad mořem. Hora je porostlá borovicovými háji a voňavými květinami, i proto je oblíbeným cílem pěších túr. Cestou na horu se můžete zastavit a pokochat se výhledem na krásné jezero.

  Dovolená řecké ostrovy | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Řecko
  Hlavní město: Athény
  Jazyk: novořečtina
  Orientační délka letu z ČR: 2.5 - 3 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: +30
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  recko_1.jpg