STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Barcelona 2023/24

Barcelona, významná metropole Španělska, je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Evropě. A to díky svému bohatému kulturnímu dědictví, architektuře, gastronomii a slunečným plážím.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat krásy Barcelony, je poznávací zájezd ideální volbou. Navštivtě nejvýznamnější turistické atrakce, jako například Sagrada Familia, Park Güell, La Rambla či Gotickou čtvrť.

Díky turisticky velmi přívětivě orientované strategii města dokážete za chvíli pochopit historii a kulturu Barcelony, stejně jako se seznámit s nejlepšími místy k nákupům a zábavě.

Barcelona nabízí širokou škálu ubytování, ať už hledáte luxusní hotel, apartmán nebo levné hostely. Pokud hledáte last minute dovolenou v Barceloně, čeká na vás spousta skvělých nabídek zájezdů a ubytování v různých částech města za velmi příznivé ceny.

Kromě toho můžete strávit nejlepší dovolenou ve Španělsku v Barceloně relaxováním na slunečných plážích, jako například na Barceloneta. Tato pláž je plná života a nabízí nepřebernou možnost sportovního vyžití.

Na nic nečekejte a vydejte se poznat jedinečné místo, kouzelnou Barcelonu.

  Pro koho je vhodná dovolená v Barceloně?

  Pro ekologické turisty

  Obdivujte místní přírodu a udržitelnost města, navštivte ekologické farmy, parky a botanickou zahradu.

  Pro nákupní fanoušky

  Barcelonské butiky a obchody nabízejí mnoho módních značek, tradičních řemesel a suvenýrů.

  Pro dobrodruhy

  Zkuste si např. paragliding, rafting, nebo výlet lodí k nedalekým ostrovům, prozkoumejte neznámá místa a zážitky.

  Zájezdy do Barcelony

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Barcelony

  Stahuji data

  Zájezd do Barcelony vlastní dopravou

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Barcelony?

  Barcelona je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na světě. Tato španělská metropole nabízí bohatou historii, kulturu, umění, architekturu, gastronomii a nádherné pláže.

  Jedním z hlavních důvodů, proč si vybrat Barcelonu jako svůj cíl pro dovolenou, je její architektura. Město je plné nádherných budov navržených slavným architektem Antonim Gaudím, například Sagrada Familia, Park Güell, Casa Batlló a La Pedrera. Tyto stavby jsou zcela unikátní a představují jedinečné umělecké dílo.

  Dalším důvodem, proč navštívit Barcelonu, jsou její pláže. Město se nachází na pobřeží Středozemního moře a nabízí návštěvníkům mnoho krásných pláží, jako například Barceloneta nebo Mar Bella. Zde si můžete užít slunce, moře a písek, nebo si vyzkoušet některé z vodních sportů.

  Barcelona je také městem s bohatou kulturou a historií. Můžete navštívit mnoho muzeí, galerií a historických památek, gotickou čtvrť, která nabízí úchvatné uličky a náměstí. Kromě toho se zde konají různé kulturní a sportovní akce, jako například festival Sonar nebo fotbalové zápasy FC Barcelona.

  Barcelona nabízí mnoho možností, jak se dobře najíst a napít. Můžete ochutnat tradiční katalánské jídlo, například paellu, tapas nebo chutné víno z místních vinic.

  Zájezdy do Barcelony na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety v Barceloně

  Barcelona je fascinující město plné kultury, historie, krásné architektury a fantastické gastronomie.

  Jednou z nejznámějších staveb je bezpochyby Sagrada Familia - velkolepá katedrála postavená Antoniem Gaudím, jedním z nejvýznamnějších katalánských architektů.

  Další zastávkou je Park Güell - park s nádhernými pohledy na město a unikátními keramickými prvky navrženými Gaudím. Ikonická ulice La Rambla , která je plná života, obchodů a restaurací.

  Gotická čtvrť je historická čtvrť s úzkými uličkami a památkami, jako je Katedrála Panny Marie a starobylé kostely. Kolumbovo náměstí s impozantním sloupem Kryštofa Kolumba, který zde přistál po objevení Ameriky. Barcelonské muzeum dějin je věnované historii města a jeho kultuře. Park Montjuïc nabízí výhledy na město a řadu kulturních památek, jako je například stejnojmenný hrad.

  Zájezdy do Barcelony na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Barceloně

  Počasí ve Španělsku je velmi různorodé. Na pevninské části je hlavní letní sezóna od června do září, kdy maximální denní teploty mohou dosahovat až 30 °C. Teplota moře je příjemná po celou letní sezónu, vyšplhá se až na 25 °C, v září už ale zase klesá k 22 °C.

  V případě, že nechcete celou dovolenou pouze prolenošit na pláži, ale plánujete navštívit kulturně či historicky zajímavá místa, či poznávat přírodní krásy, doporučujeme zvolit termín dovolené koncem září či začátkem října, kdy se denní maxima pohybují nad 21 °C a teplota moře je stále ještě vhodná ke koupání.

  Zájezdy do Barcelony na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Španělsko
  Hlavní město: Madrid
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  Používané jazyky: katalánština, baskičtina, galicijština, valencijština
  Mezinárodní předvolba: + 34
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Španělsko | STUDENT AGENCY

  leden

  14 °C

  únor

  14 °C

  březen

  17 °C

  duben

  19 °C

  květen

  23 °C

  červen

  27 °C

  červenec

  29 °C

  srpen

  30 °C

  září

  27 °C

  říjen

  23 °C

  listopad

  18 °C

  prosinec

  15 °C

  Informace o destinaci Barcelona

  Barcelona je hlavním městem provincie Katalánsko ve Španělsku a má více než 1,6 milionu obyvatel, což ji činí druhým největším městem v zemi. Nachází se na pobřeží Středozemního moře a je obklopena horami Tibidabo a Montjuïc. Město má velmi bohatou historii a kulturu, která se odráží v jeho architektuře, umění, kuchyni a v obecném životě. Barcelona je domovem mnoha slavných turistických atrakcí, jako například La Sagrada Familia, Park Güell, Casa Batlló, Palau de la Música Catalana a mnoho dalších.

  Kromě toho má Barcelona také mnoho pláží, které jsou velmi oblíbené pro turisty a místní obyvatele. Nejznámější pláž je Barceloneta, která se nachází přímo v centru města. Barcelona je také známá svou gastronomií a nabízí mnoho tradičních španělských jídel, jako jsou tapas, paella a sangria

  Španělská kuchyně

  Španělská kuchyně je velmi rozmanitá a také ostrá, stejně jako žhavé španělské slunce. Vzhledem ke geografickým podmínkám je hojně zastoupena především mořská kuchyně s velkým podílem zeleniny.

  Každý region má svá specifika, vyhlášené speciality a kulinářská tajemství. Charakteristické ingredience jsou především kvalitní, za studena lisované olivové oleje, česnek, rajčata, brambory, rýže a také proslulé španělské víno, z koření pak například šafrán a samozřejmě pálivá chilli paprika.

  Mezi typické španělské speciality patří jistě paella - pikantní směs různých druhů zeleniny, často s kousky drůbežího masa nebo ryb, studená zeleninová polévka gazpacho nebo španělské národní jídlo tortilla - placka z vajec, brambor a cibule.

  Ceny ve Španělsku

  Ve Španělsku se platí eurem, ceny se tu pohybují přibližně na stejné úrovni jako v České republice. Svoji dovolenou si tak bez obav užijete i včetně návštěvy restaurací, trhů a nákupních center. Jako ideální variantu doporučujeme dovézt si do Španělska již vyměněná eura, nebo peníze měnit v bance, protože ve směnárnách většinou bývají nevýhodné kurzy.

  Víza do Španělska

  Do Španělska je možné vycestovat s platným pasem nebo občanským průkazem. Od 1. 5. 2006 platí možnost volného pohybu osob na území Španělska do 90 dnů, při delším pobytu je povinností registrovat se na cizinecké policii. Více informací o vstupních formalitách do Španělska https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/spanelsko/cestovani/health_care.html

  Zdravotní informace/očkování

  Při cestování do Španělska není povinné žádné očkování. Další informace o zdravotní péči ve Španělsku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  Tísňové telefonní číslo: 112 (lze jím kontaktovat současně policii, zdravotníky, hasiče a další pohotovostní služby) Občanská garda (Guardia Civil): 062 Národní policie (Policía Nacional): 091 Záchranná služba (Samur): 092

  Státní svátky ve Španělsku:

  • leden - Nový rok
  • leden - Tři králové
  • březen/duben - Velikonoce
  • květen - Svátek práce
  • srpen - Nanebevzetí panny Marie
  • říjen - Národní svátek Španělska a španělského společenství
  • listopad - Všech svatých
  • prosinec - Den ústavy
  • prosinec - Neposkvrněné početí Panny Marie
  • prosinec - Narození Krista