STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Menorca 2024

Dovolená na Menorce vás chytne a nepustí. Prožijte nezapomenutelné chvíle na španělském ostrově plném překvapení. Váš zájezd na Menorcu se stane zážitkem na celý život. Pokud sníte o dokonalých písečných plážích s palmami a křišťálově čistým azurovým mořem, je dovolená na Menorce přesně to pravé pro vás. Moderní resorty se tu těší stejné oblibě jako pronajaté apartmány na pobřeží, odkud je to jen pár metrů přímo do vyhřátých vln Baleárského moře. A ty palmy!

Vyberte si poznávací zájezd na Menorcu a navštivte mnoho kulturních i historických památek. Objevte ruiny a pozůstatky talajotické kultury, která se na Menorce rozvinula před mnoha tisíci lety, nebo se vydejte do vnitrozemí a poznejte nedotčenou přírodu s džunglemi, mohutnými skalisky a okouzlujícími lagunami.

Na své dovolené na Menorce si užijete také je také přátelskou a pohostinnou atmosférou, takže si můžete užít čas s místními obyvateli a zjistit, jaký je každodenní život v tomto malém španělském ráji.

Vyberte si z naší nabídky třeba zájezd na Menorcu all inclusive a hoďte za hlavu starosti s ubytováním, jídlem i pitím. A pokud chcete ušetřit, zvolte si zájezd na Menorcu first či last minute.

  Pro koho je vhodná dovolená na Menorce?

  Pro milovníky moře

  Pobřeží Menorky omývá naprosto křišťálově čisté moře, které přímo žadoní o potápění, šnorchlování a výlety na loďkách. Užijte si krásné místní pláže.

  Pro cestovatele

  Menorca nabízí k poznání pozůstatky kamenných talajotických vesnic i nádhernou přírodu a hory. Tip na dobrodružné výlety pro aktivní turisty.

  Pro pohodáře

  Lenošení na Menorce potěší každého turistu, který hledá odpočinek od shonu všedních dnů. Natáhněte se na písečnou pláž nebo relaxujte v moři.

  Zájezdy na Menorcu

  Stahuji data

  Menorca all inclusive

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Menorcu?

  Menorca, jeden z Baleárských ostrovů, leží ve Středozemním moři. Její pobřeží je velmi členité a skalnaté, tvoří jej útesy a naleznete tu i malé romantické zátoky.

  Obdivovatelé podmořského světa by neměli propásnout možnost potápění, při němž se jim dostane jedinečný pohled na bohatou faunu a flóru. A nemusí zůstat pouze u té ukrývající se pod mořskou hladinou, překrásnou přírodou se budete kochat také při návštěvě některé z přírodních rezervací, kterých na kouzelné Menorce mají hned několik.

  Dovolená na Menorce je tak vhodná pro různé typy turistů. Menorca nabízí krásné pláže a čisté moře, takže je ideální pro turisty, kteří chtějí strávit dovolenou u vody a relaxovat. Může to být také vhodné místo pro rodinnou dovolenou, a stejně tak ostrov potěší páry, jednotlivce nebo skupiny přátel. Turisté, kteří se zajímají o historii a kulturu, mohou navštívit mnoho zajímavých míst na ostrově, třeba archeologická naleziště a historické památky. Menorca nabízí mnoho příležitostí pro vodní sporty a aktivity na čerstvém vzduchu, jako potápění, plachtění, kajakářství, turistika a cyklistika.

  Menorca je ideální pro turisty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou, protože zde nenajdete tak divoký noční život jako na jiných turistických destinacích v Evropě. Pokud však hledáte více zábavy, města jako Mahón a Ciutadella nabízejí několik barů, restaurací a nočních klubů.

  Celkově lze říci, že Menorca je vhodná pro turisty, kteří chtějí zažít klidnou a relaxační dovolenou v krásném prostředí a užít si různé kulturní aktivity a vodní sporty

  Dovolená Menorca Španělsko | STUDENT AGENCY

  Kam se na Menorce podívat?

  Město Ciutadella, druhé největší město a zároveň historické centrum ostrova, se pyšní především významnou katedrálou pocházející ze 14. století. Kromě památek si ale ve městě Ciutadella užijete i bohatý noční život. Koncentrace barů, restaurací a diskoték je tady opravdu vysoká.

  Přírodní park s'Albufera des Grau, to je nedotčená příroda s bujnou vegetací a obrovským množstvím různých živočichů. Přírodní rezervace nacházející se na severovýchodě ostrova blízko hlavního města Mahonu je mimo jiného hnízdištěm vzácných druhů vodních ptáků, například kormoránů, mořských orlů nebo volavek.

  Nejvyšší hora Menorky Monte Toro se tyčí do výšky 342 metrů nad mořem. Na vrcholek se bez problémů dostanete autem, ale co si raději udělat pěší túru? Odměnou vám za to bude nádherný výhled na ostrov i možnost prohlédnout si augustiánský klášter.

  Více než 3000 let stará kamenná hrobka Naveta d’Es Tudons je nejstarší dochovanou památkou na Menorce. Do dnešní doby se dochovala téměř v původním stavu, a i když není možné dostat se přímo do útrob hrobky, zaručujeme, že i pohled zvenčí za to stojí.

  Pláž Son Bou je největší pláž na ostrově nabízí jemný písek, tyrkysovou vodu a nádherný výhled na okolní krajinu. Pláž Cala Macarella: jedna z nejkrásnějších pláží na Menorce s jemným pískem a tyrkysovou vodou.

  Mahónský přístav je jeden z největších přístavů na světě nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Můžete si zde pronajmout loď a projít se po moři.

  Menorca má mnoho talajotských vesnic, které byly postaveny před více než 3 000 lety. Tyto vesnice jsou jedinečné archeologické památky a stojí za návštěvu. Město Fornells, rybářské městečko na severu ostrova, které nabízí mnoho skvělých restaurací a nádherný výhled na moře.

  Dovolená Menorca Španělsko | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Menorce

  Menorca má typické středomořské podnebí s mírnými a vlhkými zimami a horkými a suchými léty. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 28 °C a v zimě kolem 15 °C. Nejteplejší měsíce jsou červenec a srpen, kdy průměrná teplota dosahuje až 30 °C, zatímco nejchladnější měsíce jsou leden a únor, kdy průměrná teplota klesá na přibližně 10 °C.

  Srpen a září jsou nejsušší měsíce, zatímco říjen a listopad jsou nejdeštivější. Většina srážek přichází v podobě krátkých ale silných bouřek. Během zimy mohou být občasné deštivé dny, ale většinu času je slunečno a sucho.

  Mořská voda se v létě ohřívá na teplotu kolem 24-25 °C, což je ideální teplota pro plavání a vodní sporty. V zimě se voda ochlazuje na přibližně 15-16 °C, což je dostatečná teplota pro potápění nebo jiné vodní aktivity, pokud tedy máte vhodné vybavení.

  Dovolená Menorca Španělsko | STUDENT AGENCY

  leden

  14 °C

  únor

  14 °C

  březen

  17 °C

  duben

  19 °C

  květen

  23 °C

  červen

  27 °C

  červenec

  29 °C

  srpen

  30 °C

  září

  27 °C

  říjen

  23 °C

  listopad

  18 °C

  prosinec

  15 °C

  Základní informace

  Stát: Španělsko
  Hlavní město: Madrid
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  Používané jazyky: katalánština, baskičtina, galicijština, valencijština
  Mezinárodní předvolba: + 34
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Španělsko | STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Menorca

  Menorca je ostrov ležící v západní části Středozemního moře, který je součástí španělského autonomního společenství Baleárské ostrovy. Je to druhý největší ostrov Baleárských ostrovů po Mallorce s rozlohou přibližně 700 km² a s populací přibližně 95 000 obyvatel.

  Menorca je známá svou krásnou krajinou a přírodními parky, jako jsou Park přírody Albufera des Grau, Park přírody soudního středu a Marine Reserve El Toro. Ostrov má mnoho pláží a zátok, které jsou oblíbené turistické destinace, včetně pláže Son Bou, Cala Macarella a Cala Turqueta.

  Menorca je také bohatá na historii a kulturní dědictví. Na ostrově jsou mnohá archeologická naleziště, např. talajots, pozůstatky megalitických struktur, které byly postaveny před více než 3 000 lety. V Mahónu, hlavním městě Menorky, můžete navštívit mnoho historických památek, jako je Mahónský přístav, jeden z největších přístavů na světě.

  Kuchyně na Menorce

  Menorská kuchyně je ovlivněna jak španělskou, tak i středomořskou kuchyní a nabízí mnoho chutných a zajímavých pokrmů. Mezi nejtypičtější ingredience patří ryby, mořské plody, olivy, citrony, rajčata a čerstvé bylinky.

  Mezi nejznámější pokrmy patří například Caldereta de llagosta, tradiční jídlo na Menorce, které se připravuje z čerstvých humrů, zeleniny, rajčat a bylinek. Obvykle se podává s chlebem. Sobrassada je tradiční salám vyrobený z mletého vepřového masa, papriky a dalších koření. Obvykle se podává na chlebu nebo jako přísada k různým pokrmům.

  Arròs brut je rýžový pokrm s různými druhy masa, zeleniny, fazolí, rajčat a bylinek. Název v překladu znamená "špinavá rýže" kvůli své tmavé barvě a husté konzistenci. Coca bamba je sladké pečivo podobné koláči, které se tradičně peče při svátku San Juan na začátku léta. Obsahuje vaječnou hmotu, cukr a kůru z citrusových plodů. Ensaimada je pečivo ve tvaru spirály s křehkou a nadýchanou konzistencí. Je oblíbené nejen na Menorce, ale i v celé Španělsku.

  Kromě těchto tradičních pokrmů můžete na Menorce ochutnat také klasické španělské tapas, čerstvě ulovené ryby a mořské plody, zeleninové saláty a mnoho dalších chutí.

  Ceny na Menorce

  Ceny na Menorce jsou obecně průměrné v porovnání s ostatními turistickými destinacemi v Evropě. Náklady na ubytování a stravování se mohou lišit v závislosti na období a oblasti, ale následující informace poskytují přibližnou představu o cenách:

  Ubytování: Cena ubytování se může pohybovat od přibližně 30-40 EUR za noc za jednoduché apartmány až po přibližně 150-200 EUR za noc za luxusní hotely. Ceny se mohou lišit v závislosti na období a oblasti, takže je dobré si předem zkontrolovat ceny a rezervovat si ubytování včas.

  Stravování: Ceny jídel se pohybují od přibližně 8-10 EUR za jednoduchý oběd nebo večeři v bistru nebo kavárně až po asi 30-40 EUR za vyhlášené restaurace. Ceny nápojů jsou také průměrné, s cenam kolem 2-3 EUR za pivo nebo sklenici vína.

  Doprava: Ceny dopravy na Menorce jsou relativně levné. Cena městské dopravy se pohybuje přibližně kolem 1,50 EUR za jednosměrnou jízdenku, tedy nic zvláštního oproti jiným italským destinacím.

  Vízum na Menorcu

  Pro pobyty do 90 dnů není vízum potřeba. Zdravotní systém a očkování Na Menorcu není potřeba žádné zvláštní očkování.

  Důležitá telefonní čísla

  • 112 - tísňová linka
  • 091 - policie
  • 062 - civilní garda (strážníci)
  • 092 - hasiči
  • 061 - ambulance

  Státní svátky ve Španělsku:

   1. leden - Nový rok
   1. leden - Tři králové
  • březen/duben - Velikonoce
   1. květen - Svátek práce
   1. srpen - Nanebevzetí panny Marie
   1. říjen - Národní svátek Španělska a španělského společenství
   1. listopad - Všech svatých
   1. prosinec - Den ústavy
   1. prosinec - Neposkvrněné početí Panny Marie
   1. prosinec - Narození Krista

  Cookie předvolby

  Při návštěvě jakékoli webové stránky je pravděpodobné, že stránka získá nebo uloží informace na vašem prohlížeči, a to většinou ve formě souborů cookie. Můžou to být informace týkající se vás, vašich preferencí a zařízení, které používáte. Většinou to slouží k vylepšování stránky, aby fungovala podle vašich očekávání. Informace vás zpravidla neidentifikují jako jednotlivce, ale celkově mohou pomoci přizpůsobovat prostředí vašim potřebám. Respektujeme vaše právo na soukromí, a proto se můžete rozhodnout, že některé soubory cookie nebudete akceptovat. Když kliknete na různé tituly, dozvíte se více a budete moci nastavení změnit. Nezapomínejte ale na to, že zablokováním některých souborů cookie můžete ovlivnit, jak stránka funguje a jaké služby jsou vám nabízeny.

  Vlastní preference

  Technické soubory cookie

  Tyto soubory cookie umožňují základní funkce webu, jako je například přihlášení a dokončení objednávky. Tyto soubory cookie neshromažďují osobní údaje pro marketingové účely a nelze je zakázat.

  Soubory cookie pro zvýšení výkonu

  Pomáhají sledovat počet návštěvníků a také z jakého zdroje provoz pochází, což nám umožňuje zlepšovat výkon stránky. Můžeme s nimi určovat, které stránky jsou nejoblíbenější a které nejsou oblíbené, a také sledovat, jakým způsobem se návštěvníci na webu pohybují. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní. Pokud soubory cookie nepovolíte, nebudeme vědět, kdy jste navštívili naši stránku.

  Cílené soubory cookie

  Tyto soubory cookie mohou být využívány k uchovávání záznamů o určitém uživatelském chování nebo vašich preferencích, aby nabízený obsah lépe odpovídal vašim zájmům a aby se vám na ostatních webech zobrazovaly relevantní reklamy. Tyto soubory cookie mohou být nastaveny prostřednictvím našeho webu námi nebo našimi reklamními partnery. Neukládají přímo osobní údaje, ale využívají jedinečnou identifikaci vašeho prohlížeče a zařízení použitého pro přístup k internetu. Jestliže tyto soubory cookie zakážete, nabízené reklamy nebudou přizpůsobeny vašim zájmům.

  Požadované soubory cookie

  Tyto soubory cookie zajišťují pokročilejší funkce stránek. Tyto soubory cookie neshromažďují údaje, pomocí nichž by bylo možné určit identitu jednotlivých uživatelů.