STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Španělsko - Costa Brava

Divoké pobřeží Costa Brava ležící v Katalánsku je nejsevernější částí středomořského pobřeží. Na návštěvníky tu čekají rozlehlé pláže a krásná letoviska, ve kterých zažijí dokonalou dovolenou.

Kromě opalování na lehátku a ochutnávání místních vyhlášených specialit z mořských plodů si stojí za to udělat čas na výlet do Barcelony, hlavního města Katalánska, nebo do vodního světa v Lloret de Mar, kde se nejvíce vyřádí děti a všichni milovníci vodních radovánek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na na Costa Brava

  Costa Brava se rozprostírá severně od Barcelony a táhne se až k hranicím s Francií. Pobřeží je dlouhé více než 200 kilometrů a střídají se na něm krásné písečné pláže se skalnatými útesy.

  Tato oblast je mezi turisty, kteří míří do Španělska, vůbec nejoblíbenější a není se čemu divit. I když sem návštěvníky lákají především nádherné pláže, bývají nakonec okouzleni také malebnými městečky s pobřežními promenádami, obchůdky a restauracemi s typickou středomořskou atmosférou.

  Přijeďte si vychutnat svoji španělskou siestu na pobřeží Costa Brava.

  Dovolená Costa Brava Španělsko | STUDENT AGENCY

  Počasí na Costa Brava

  Severní část španělského středomořského pobřeží láká turisty na krásné slunečné dny s malým výskytem srážek.

  Sezóna tu trvá zhruba od května do října. Nejvyšších teplot vzduchu i moře se samozřejmě dočkáte v červenci a srpnu. Pokud se ale chcete vyhnout návalu turistů i přílišným vedrům, zkuste zvolit květen nebo třeba říjen.

  Užijete si tu větší pohodu i počasí ideální k výletům.

  Dovolená Costa Brava Španělsko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Město Barcelona

  Hlavní město Katalánska je proslulé svojí architekturou a množstvím památek. Snad na každém kroku tu lze najít odkaz modernistického architekta Antoni Gaudího. Jeho nejznámější budovou je slavná katedrála Sagrada Familia, ač nikdy nebyla dostavěna, stala se tu nejnavštěvovanější památkou.

  Aquapark Marineland

  Největším turistickým lákadlem pro rodiny s dětmi je obrovský aquapark Marineland nacházející se v blízkosti Lloret de Mar. Kromě dovádění na vodních atrakcích si tu užijete také představení s hravými delfíny nebo lachtany.

  Město Figueres

  Obdivovatelé dalšího významného umělce Salvadora Dalího by si rozhodně neměli nechat ujít jeho rodné město Figueres. Čeká tu na ně především Divadelní muzeum Salvadora Dalího, které vytvořil sám umělec. Jeho surrealistický styl se tu projevuje naplno.

  Klášter Montserrat

  Benediktinský klášter Montserrat se nachází na stejnojmenné hoře asi 40 kilometrů od Barcelony. Klášter postavený přímo ve skále je zasvěcený Panně Marii, jejíž soška zde byla nalezena. Soška prý, když ji chtěli z místa odnést, ztěžkla, proto ji na místě nechali a postavili tam klášter.

  Dovolená Costa Brava Španělsko | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Španělsko
  Hlavní město: Madrid
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  Používané jazyky: katalánština, baskičtina, galicijština, valencijština
  Mezinárodní předvolba: + 34
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Španělsko | STUDENT AGENCY