STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Ibiza 2023/24

Láká vás dovolená na Ibize? Nebudete se ani vteřinu nudit.

Španělský ostrov vyhlášený nejlepšími bary, kluby a diskotékami na světě je častým místem vystoupení oblíbených DJů, takže čím dříve si rezervujete svůj zájezd na Ibizu, tím dříve zavítáte na toto slavné hlavní místo zábavy a nikdy nekončící hudby. Na své si tady přijdou hlavně mladí, kteří se chtějí na dovolené především bavit.

To však neznamená, že pro ostatní dovolená na Ibize není, i tady najdete klidná letoviska, kde si můžete užít odpočinkovou dovolenou. Například v místních resortech, které jsou vyhlášené v celém světě. Dovolená all inclusive na Ibize znamená pobyt v naprostém luxusu s bezchybnými službami.

Ibiza, jeden z nejznámějších Baleárských ostrovů, je označována jako ostrov zábavy a tance. A přesně tím také opravdu je. Byla by ale škoda zájezdy na Ibizu spojovat pouze s bujarými večírky. V repertoáru totiž má spoustu dalších lákadel. Na poslední chvíli pak najdete dovolenou na Ibize za skvělou cenu v akčních nabídkách Ibiza first minute i Ibiza last minute .

  Pro koho je vhodná dovolená na Ibize?

  Pro ty, kteří milují nekonečnou party

  Ibiza je synonymum pro nikdy nekončící plážovou party, elektronickou hudbu a hektolitry osvěžujících drinků. Pokud hledáte zábavu, na Ibize ji najdete.

  Pro ty, kteří chtějí dovolenou v resortu

  Resorty na Ibize jsou vyhlášené, takže pokud je váš sen all inclusive pobyt v luxusním hotelu se vším všudy, poblíž pláží Ibizy si tento sen splníte dokonale.

  Pro ty, kteří chtějí poznat Ibizu jinak

  Ibiza je spojená s divokou zábavou, avšak nabízí toho mnohem více. Historické a kulturní památky, muzea, přírodní parky, cyklostezky, túry a další.

  Nejlepší lokality na Ibize

  Centrem společenského a nočního života na vyhlášeném párty ostrově je hlavní město Ibiza (Eivissa), kde najdete ty nejlepší bary, kluby a diskotéky. Protančené noci i rána na za doprovodu hudby nejlepších světových DJů by si tady neměli nechat ujít milovníci dobré zábavy. Na známé pláži Playa de Las Salinas si užijete nejenom opalování a koupání v průzračné vodě, ale i typickou párty, bez které by to nebyla ta správná Ibiza.

  Právě tady najdete jeden z nejlepších plážových barů celého ostrova. Pokud milujete moderní hudbu, chvíle na této pláži si opravdu vychutnáte. Ses Salines je velký přírodní park, do kterého kromě jižní části Ibizy patří také oblast na Formenteře a další menší ostrůvky. V rezervaci je k vidění bohatá fauna i flóra a nachází se zde také solné pánve, ve kterých se už od 5. století přírodním způsobem těží sůl.

  Hora Es Vedra, která vystupuje z moře na jihozápadě Ibizy, je místem opředeným záhadami. Traduje se o ní, že v její blízkosti už ztroskotalo mnoho lodí, protože jim vinou působení magnetické síly přestaly fungovat přístroje. Tento symbol ostrova Ibiza jistě přitáhne i pozornost zvědavých turistů.

  Zájezdy na Ibizu

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Ibizu

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Ibizu?

  Nádherné bílé pláže s tyrkysovým mořem, všudypřítomné piniové háje, nedotčená panenská příroda a historické památky, například ve městě San Antonio, jsou jasnými důkazy toho, že si Ibizu užijete nejen při nočních dobrodružstvích, ale i ve dne. Důvodem, proč značná část turistů vyhledává právě Ibizu, jsou již několikrát zmiňované pláže plné hudby. Tančit za rytmu elektronické hudby nejslavnějších světových DJů je tu na denním pořádku a vzhledem k tomu, že na ostrově svítí slunce téměř celý rok, si zaručeně užijete nejlepší party svého života. I proto je Ibiza velmi populární destinací pro skupinové zájezdy přátel, kteří prostě chtějí vypnout, dát si pár drinků a pivo a pařit od rána do večera.

  Druhá tvář Ibizy je plná kulturních památek a nádherné přírody. Vydáte se na túru na nejvyšší ibizskou horu Sa Talaiassa? Pak se těšte na úžasný výhled po celém ostrově. Ve městě Ibiza pak uvidíte baleárskou architekturu v čele s hradem Ibiza s historií sahající až do 12. století. A navíc vás ohromí místní katedrály a kostely. Po vnitrozemí vede spousta moderních cyklostezek a naučných stezek, takže i sportovně založení dovolenkáři tu najdou dostatek vyžití. Tak co říkáte, není čas pořídit si last minute zájezd na jeden z nejdivočejších ale také nejkrásnějších španělských ostrovů?

  Počasí a podnebí na Ibize

  Na Ibize, stejně jako i na dalších Baleárských ostrovech, si užijete spoustu slunných dnů s minimem srážek. V létě tu teploty stoupají ke třicítce a voda má kolem 25 stupňů. I na jaře a na podzim se ale na Ibize dočkáte příjemných teplot přes 20 °C. Tohle období bude ideální dobou pro aktivní dovolenou, navíc mnohem klidnější, protože turistů po skončení hlavní sezóny výrazně ubývá.

  leden

  15 °C

  únor

  15 °C

  březen

  16 °C

  duben

  19 °C

  květen

  22 °C

  červen

  26 °C

  červenec

  28 °C

  srpen

  29 °C

  září

  27 °C

  říjen

  23 °C

  listopad

  19 °C

  prosinec

  16 °C

  Základní informace

  Stát: Španělsko
  Hlavní město: Madrid
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  Používané jazyky: katalánština, baskičtina, galicijština, valencijština
  Mezinárodní předvolba: + 34
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Španělsko | STUDENT AGENCY

  Informace o destinaci Ibiza

  Španělsko leží na Pyrenejském poloostrově a zabírá jeho značnou část. Na západě hraničí s Portugalskem, na severovýchodě s Andorrou a Francií a na jihu s Gibraltarem. Ke Španělskému království patří i Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu a Baleárské ostrovy ve Středozemním moři. Součástí Španělska je i katalánské město Llívia, které je zcela obklopeno územím Francie. Španělsko je rozděleno na 17 autonomních oblastí, na severu Afriky k němu patří ještě Ceuta a Melilla.

  Španělsko je parlamentní monarchií, členem EU, NATO a dalších organizací. Měnou je od roku 2002 euro. Úředním jazykem je španělština, další oficiálně uznávané jazyky jsou katalánština, galicijština, baskičtina a valencijština. Počet obyvatel je 46 milionů, jejich hlavou je od roku 2014 Felipe VI. z rodu Bourbonů. Španělsko je katolickým státem, téměř 80 % Španělů jsou katolíci.

  Hlavní město Madrid leží ve středu země a obývá ho přes 3 miliony obyvatel. Město se vyznačuje širokými třídami se zelení, velkými kruhovými náměstími a velkým počtem pompézních staveb, nejen renesančního stylu, ale i zcela hypermoderně vypadajících mrakodrapů.

  Kuchyně na Ibize

  Jeden z nejoblíbenějších jídel na Ibize je paella, klasický španělský pokrm, který se skládá z rýže, masa, zeleniny a koření. Další oblíbenou specialitou je "frito ibicenco", smažená směs ryb a mořských plodů. Místní kuchyně také čerpá inspiraci z mezinárodní kuchyně, takže ochutnáte i sushi a thajské jídlo. V posledních letech se na Ibize rozvinul farm-to-table trend, kdy se restaurace snaží používat co nejčerstvější a nejkvalitnější suroviny z místních zdrojů. Tyto restaurace nabízejí jedinečné a autentické zážitky z jídla, které odrážejí tradiční španělskou kuchyni. Kromě jídla, Ibiza je také známá pro své víno. Ostrov má několik vinařství, která produkují kvalitní vína, jako jsou Pitiusas nebo Ibiza, ideální k doplnění lokálních pokrmů.

  Ceny na Ibize

  Ceny na Ibize jsou vyšší než v ČR, ale nemusíte se bát ničeho likvidačního. Pokud chcete ušetřit peníze, můžete si pronajmout levné ubytování, jako jsou hostely nebo apartmány, a jíst v méně drahých restauracích nebo na si dopřát španělský street food. Můžete také využít místní dopravu, jako jsou autobusy nebo kola, místo toho, abyste se pohybovali taxíkem nebo si pronajali auto, což tu vyjde opravdu draho.

  Pokud plánujete utratit více peněz, můžete si naplno užít také různé ostrovní aktivity, jako jsou vodní sporty nebo výlety lodí. Průměrné náklady na jeden den na Ibize se pohybují kolem 50-100 euro za osobu za den, v závislosti na vašich preferencích. To zahrnuje ubytování, jídlo, dopravu a aktivity. Je však možné, že náklady mohou být vyšší podle toho, co všechno od Ibizy čekáte a co budete chtít zažít.

  Víza do Španělska

  Do Španělska je možné vycestovat s platným pasem nebo občanským průkazem. Od 1. 5. 2006 platí možnost volného pohybu osob na území Španělska do 90 dnů, při delším pobytu je povinností registrovat se na cizinecké policii. Více informací o vstupních formalitách do Španělska https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/spanelsko/cestovani/health_care.html

  Zdravotní informace/očkování

  Při cestování do Španělska není povinné žádné očkování. Další informace o zdravotní péči ve Španělsku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  Tísňové telefonní číslo: 112 (lze jím kontaktovat současně policii, zdravotníky, hasiče a další pohotovostní služby) Občanská garda (Guardia Civil): 062 Národní policie (Policía Nacional): 091 Záchranná služba (Samur): 092

  Státní svátky ve Španělsku:

  • leden - Nový rok
  • leden - Tři králové
  • březen/duben - Velikonoce
  • květen - Svátek práce
  • srpen - Nanebevzetí panny Marie
  • říjen - Národní svátek Španělska a španělského společenství
  • listopad - Všech svatých
  • prosinec - Den ústavy
  • prosinec - Neposkvrněné početí Panny Marie
  • prosinec - Narození Krista