STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Malaga 2023/24

Malaga, ležící na pobřeží Středozemního moře, je městem, které se řadí mezi oblíbené turistické destinace Španělska. Její bohatá historie, nádherná architektura, překrásné pláže a bohatý kulturní život přitahují návštěvníky z celého světa. Prožijte nejlepší dovolenou v Malaze!

Poznávací zájezd do Malagy je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí poznat více z historie a kultury tohoto krásného města. V rámci zájezdu se můžete podívat na nejvýznamnější památky města, jako jsou Katedrála svatého Petra, pevnost Alcazaba a Picassovo muzeum.

Dovolená ve španělské Malaze je ideální pro ty, kteří chtějí zažít nádherné pláže a být současně obklopeni nádhernou přírodou. Malaga se může pochlubit mnoha plážemi, jako je například pláž La Malagueta, která nabízí nejen možnost koupání v moři, ale také mnoho aktivit jako jsou například plážový volejbal a windsurfing.

Zájezd do Malagy last minute, to je možnost, jak pořídit dovolenou za co nejpříznivější ceny. Z naší široké nabídky si vyberte super last minute zájezdy s výhodnými cenami za ubytování i letenky.

  Pro koho je vhodná dovolená v Malaze?

  Pro milovníky pláží a slunce

  Pro všechny, kteří milují pláže, slunce, moře, relax na pláži, opalování a vodní sporty, je oblast Malagy ideální dovolenkovou destinací.

  Pro milovníky historie a kultury

  Malaga má bohatou historii a kulturu, kterou lze objevovat v muzeích, památkách a starých městských čtvrtích.

  Pro gurmány a milovníky vína

  Malaga je známá také pro své gastronomické speciality. Čerstvé ryby a mořské plody, španělské tapas a sladké víno z okolních vinic.

  Zájezdy do Malagy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Malagy?

  Krásné a teplé počasí. Díky tomu, že se nachází v jižní části Španělska, je Malaga známá svými vysokými teplotami a slunečným počasím po většinu roku. Turisté z celého světa se sem sjíždějí kvůli této teplé atmosféře a možnosti si užít pláže a slunce.

  Bohatá historie a kulturní dědictví. Město má mnoho historických památek, jako je Alcazaba, hrad z 11. století, a katedrála z 16. století, které lákají turisty z celého světa. Můžete také navštívit muzea, jako je muzeum Pikassa, které představuje významné umělecké díla.

  Gastronomie. Španělsko je známé pro své lahodné jídlo a Malaga není výjimkou. Můžete si vychutnat místní speciality, jako je pescaito frito (smažený rybí mix), gazpacho (chlazená polévka) a mnoho dalších pokrmů.

  Malaga je také skvělým výchozím bodem pro další výlety v Andalusii. V okolí města najdete nádherná města, jako je Granada a Sevilla, které jsou snadno dostupné autem nebo vlakem.

  Zájezdy do Barcelony na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety v Malaze

  Malaga je nádherné město v jižním Španělsku, které nabízí bohatou historii, kulturu, gastronomii a krásné pláže. Existuje mnoho lokalit v Malaze, které jsou pro turisty velmi atraktivní.

  Centrum města Malaga je jedním z nejlepších míst, které stojí za návštěvu. Je to ideální místo pro procházku, návštěvu muzeí a historických památek, jako je Katedrála Nanebevzetí Panny Marie, Castillo de Gibralfaro a další. Alcazaba je arabský hrad z 11. století s krásnými zahradami a výhledem na město. Katedrála svatého Vavřince je největší katedrálou v Andalusii a její stavba trvala více než 200 let.

  Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v Malaze je také muzeum Picassa, které ukazuje neuvěřitelné umělecké dílo Picassa a jeho vztah k Malaze. Populární lokalitou je rovněž Puerto de Malaga, což je přístav, který nabízí nádherný výhled na moře a město. Je to skvělé místo na procházku, odpočinek a pochutnání si na lokálních specialitách.

  Zájezdy do Malagy na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí v Malaze

  Počasí ve Španělsku je velmi různorodé. Na pevninské části je hlavní letní sezóna od června do září, kdy maximální denní teploty mohou dosahovat až 30 °C. Teplota moře je příjemná po celou letní sezónu, šplhá se až na 25 °C, v září už ale zase klesá k 22 °C.

  V případě, že nechcete celou dovolenou pouze prolenošit na pláži, ale plánujete navštívit kulturně či historicky zajímavá místa, nebo poznávat přírodní krásy, doporučujeme zvolit termín dovolené koncem září či začátkem října, kdy se denní maxima pohybují nad 21 °C a teplota moře je stále ještě vhodná ke koupání.

  Zájezdy do Malagy na dovolena.cz od STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Španělsko
  Hlavní město: Madrid
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 3,5 hodin
  Používané jazyky: katalánština, baskičtina, galicijština, valencijština
  Mezinárodní předvolba: + 34
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, tzv. eurozástrčky
  Časové pásmo: UTC+1 (Stejné časová zóna)
  Dovolená Španělsko | STUDENT AGENCY

  leden

  17 °C

  únor

  17 °C

  březen

  18 °C

  duben

  21 °C

  květen

  23 °C

  červen

  27 °C

  červenec

  29 °C

  srpen

  30 °C

  září

  27 °C

  říjen

  23 °C

  listopad

  20 °C

  prosinec

  17 °C

  Informace o destinaci Malaga

  Malaga je město v jižním Španělsku, které se nachází v Andalusii, na pobřeží Středozemního moře. Je to šesté největší město Španělska s populací přes 570 000 obyvatel. Malaga má bohatou historii, která sahá až do antických dob, kdy byla známá jako Malaka. Město bylo ovládáno Římany, Vizigóty a Maury a v 8. století bylo dobyto Maurů. Během této doby se Malaga stala významným obchodním centrem, kde byly výměnou za zboží dováženy zlato, stříbro, koření a hedvábí.

  V roce 1487 byla Malaga dobyta kastilskými vojsky a stala se součástí království Kastilie. V 19. století se město stalo důležitým přístavem pro export vína a olivového oleje a v průběhu 20. století se stalo turistickým centrem s mnoha letovisky a plážemi

  Španělská kuchyně

  Španělská kuchyně je velmi rozmanitá a také ostrá, stejně jako žhavé španělské slunce. Vzhledem ke geografickým podmínkám je hojně zastoupena především mořská kuchyně s velkým podílem zeleniny.

  Každý region má svá specifika, vyhlášené speciality a kulinářská tajemství. Charakteristické ingredience jsou především kvalitní, za studena lisované olivové oleje, česnek, rajčata, brambory, rýže a také proslulé španělské víno, z koření pak například šafrán a samozřejmě pálivá chilli paprika.

  Mezi typické španělské speciality patří jistě paella - pikantní směs různých druhů zeleniny, často s kousky drůbežího masa nebo ryb, studená zeleninová polévka gazpacho nebo španělské národní jídlo tortilla - placka z vajec, brambor a cibule.

  Ceny ve Španělsku

  Ve Španělsku se platí eurem, ceny se tu pohybují přibližně na stejné úrovni jako v České republice. Svoji dovolenou si tak bez obav užijete i včetně návštěvy restaurací, trhů a nákupních center. Jako ideální variantu doporučujeme dovézt si do Španělska již vyměněná eura, nebo peníze měnit v bance, protože ve směnárnách většinou bývají nevýhodné kurzy.

  Víza do Španělska

  Do Španělska je možné vycestovat s platným pasem nebo občanským průkazem. Od 1. 5. 2006 platí možnost volného pohybu osob na území Španělska do 90 dnů, při delším pobytu je povinností registrovat se na cizinecké policii. Více informací o vstupních formalitách do Španělska https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/spanelsko/cestovani/health_care.html

  Zdravotní informace/očkování

  Při cestování do Španělska není povinné žádné očkování. Další informace o zdravotní péči ve Španělsku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  Tísňové telefonní číslo: 112 (lze jím kontaktovat současně policii, zdravotníky, hasiče a další pohotovostní služby) Občanská garda (Guardia Civil): 062 Národní policie (Policía Nacional): 091 Záchranná služba (Samur): 092

  Státní svátky ve Španělsku:

  • leden - Nový rok
  • leden - Tři králové
  • březen/duben - Velikonoce
  • květen - Svátek práce
  • srpen - Nanebevzetí panny Marie
  • říjen - Národní svátek Španělska a španělského společenství
  • listopad - Všech svatých
  • prosinec - Den ústavy
  • prosinec - Neposkvrněné početí Panny Marie
  • prosinec - Narození Krista