STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená a zájezdy Kos 2023

Zažijte dovolenou na Kosu. Tento řecký ostrov se pyšní bohatou historií, antickými památkami a především naprosto dechberoucí přírodou, plážemi a vždy průzračně čistým mořem. Mohutná skaliska obehnávající pobřeží s bílým jemným pískem si zamilujete na první pohled a pokud to bude váš první zájezd na Kos, věřte nám, že se sem budete s láskou vracet.

Kos je druhý největší ostrov souostroví Dodekanésy a vyniká rovinatým povrchem, proto je skvělým místem pro cyklisty, kteří budou nadšení z velkého množství cyklostezek. Dovolená na řeckém Kosu slibuje písčité i oblázkové pláže a spoustu romantických skalnatých zátok. Jih ostrova, kde je větrněji, je vyhledáván mezi surfaři a milovníky vodních sportů.

Perfektní dovolenou v Řecku na ostrově Kos last minute pořídíte za přívětivé ceny, a to určitě potěší vás i vaši peněženku. Není nač čekat, prohlédněte si naši aktuální nabídku a vyberte si zájezd na Kos přímo pro vás.

  Pro koho je vhodná dovolená na Kosu?

  Pro ty, kteří hledají dokonalou dovolenou

  Ostrov Kos je desítky let osvědčenou a oblíbenou destinací pro strávení skvělé dovolené, ať už hledáte odpočinek nebo aktivně trávený čas.

  Pro ty, kteří letí do Řecka poprvé

  Kos je skvělou volbou pro vaši první cestu do Řecka, pokud jsou pro vás priority slunce, písečné pláže, vyhřáté moře a pohodová dovolená.

  Pro ty, kteří chtějí navštívit i Turecko

  Severní cíp Kosu leží jen 5 km od tureckého Akyrlaru, takže za den stihnete slunění na plážích dvou států. Super tip na výlet pro rodinu.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Kos?

  Turistická letoviska na ostrově Kos jsou velmi různorodá. Chcete-li si užívat nočního života, budete jako doma ve městě Kos. V okolí města také najdete ty nejznámější pláže celého ostrova.

  Pro rodiny s dětmi, které preferují spíše klidnější atmosféru, doporučujeme oblast Marmari. Písčité pláže s pozvolným vstupem do vody jsou pro děti perfektní.

  Vyhledávané je také letovisko Tigaki, kde najdete moderní hotelové komplexy v těsné blízkosti moře.

  Dovolená Kos Řecko | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Do areálu Empros Thermes turisté vyráží především za odpočinkem a relaxací v horkých pramenech. Voda tu obsahuje velké množství vápníku, sodíku, síry a dalších látek, proto má pozitivní účinky na pokožku a klouby. Za zmínku ale stojí také okolní pláže netradičně zbarvené do černé barvy.

  Vyhledávanou památkou na ostrově Kos je antická nemocnice Asklepeion. Najdete zde pozůstatky stavby na kterých jsou patrné typické znaky dórského stylu. Nemocnice nese název po bohu zdraví a medicíny Asklépiovi, na jehož počest byla budova vystavena.

  V hlavním městě ostrova Kosu nasajete typickou řeckou atmosféru více než kde jinde. Dominantou je přístav s johanitskou pevností. Po procházce městem oceníte posezení v tradičních tavernách a útulných kavárnách, večer zase můžete vyrazit do některého z vyhlášených klubů.

  Přírodní zajímavostí ostrova Kos je solné jezero Alykés. V zimě během silných dešťů se zaplňuje vodou, v létě pak zase postupně vysychá. Dříve bylo jezero využíváno k zisku kuchyňské soli, dnes je spíše známým hnízdištěm rozličných druhů ptáků, například pelikánů.

  Dovolená Kos Řecko | STUDENT AGENCY

  Počasí a podnebí na Kosu

  Ostrov Kos je oblíbenou lokalitou pro dovolenou, protože zde panují příznivé teploty během celého roku. Roční průměrná teplota se dokonce pohybuje kolem 24 °C.

  Sezóna zde začíná velmi brzy, už v květnu teploty šplhají ke třiceti stupňům, v létě zde bývá ještě větší horko. I moře je velmi teplé, během léta mívá běžně kolem 24 °C.

  Dovolená Kos Řecko | STUDENT AGENCY

  leden

  15 °C

  únor

  16 °C

  březen

  17 °C

  duben

  21 °C

  květen

  25 °C

  červen

  30 °C

  červenec

  32 °C

  srpen

  33 °C

  září

  29 °C

  říjen

  25 °C

  listopad

  21 °C

  prosinec

  17 °C

  Základní informace

  Stát: Řecko
  Hlavní město: Athény
  Jazyk: novořečtina
  Orientační délka letu z ČR: 2.5 - 3 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: +30
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  recko_1.jpg