STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Kuba - Cayo Coco

Cayo Coco je ostrov ležící ve střední části Kuby v provincii Ciego de Ávila. Je součástí řetězu ostrovů známých jako Královské zahrady (Jardines del Rey).

Jedná se o ostrovní korálový útes, který je spojen s pevninou uměle vybudovanou, asi 17 kilometrů dlouhou hrází. Na rozlehlých bělostných plážích s jemným pískem zažijete ten pravý relax, v průzračně čisté a příjemně teplé vodě si krásně zaplavete, a pokud si troufnete na potápění, budete se kochat pohledem na nádherné korály.

Naplánujte si dovolenou na Kubu! Naplánujte si i vy svoji dovolenou na Kubě a nebudete litovat, perfektní dovolenou můžete totiž pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Cayo Coco

  Nádherný ostrov Cayo Coco je jako stvořený pro romantiky, kteří si tu užijí soukromí a procházky klidnými zákoutími, na své si tu ale přijdou také praví požitkáři. V luxusních hotelech s bohatým all inclusive o ně bude královsky postaráno.

  Pokud budete mít štěstí, můžete ve stojatých vodách spatřit hejna barevných plameňáků. Pro trošku vzrušení neváhejte vyzkoušet některý z nabídky vodních sportů, například windsurfing či vodní lyže, nebo si vypůjčete potápěčské vybavení a objevujte nádherný podmořský svět, kterému dominují nejkrásnější korálové útesy na Kubě.

  Dovolená Cayo Coco Kuba | STUDENT AGENCY

  Počasí na Cayo Coco

  Krásné počasí na vás na ostrově Cayo Coco čeká po celý rok, průměrné teploty se pohybují v rozmezí od 27 do 32 stupňů a voda neklesá pod 25 °C.

  Ideální doba pro dovolenou je od prosince do dubna, kdy téměř neprší a panují tu ideální teploty pro dovolenou u moře.

  Dovolená Cayo Coco Kuba | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Pláž Playa Uva Caleta

  Na ostrově Cayo Coco zažijete nefalšovanou karibskou dovolenou na pláži Playa Uva Caleta. Zhruba pět kilometrů dlouhou pláž, která je nejdelší na celém ostrově, si oblíbilo mnoho turistů pro její bělostný jemný písek i dokonale čistou a příjemně teplou vodu.

  Ostrov Cayo Romano

  Ostrov Cayo Coco je pomocí náspu spojen s dalším zajímavým ostrůvkem Cayo Romano. I na něm naleznete perfektní pláže stvořené k opalování a relaxování, zároveň jsou tu ale skvělé podmínky pro vodní sporty, co takhle zkusit vodní lyže nebo surfing?

  Potápění u korálového útesu

  U ostrova Cayo Coco najdete jeden z nejdelších korálových útesů na světě, který se táhne v neuvěřitelné délce 400 kilometrů. V potápěčských centrech vám bude poskytnuto potřebné zázemí a vybavení, abyste si tuhle nádheru mohli na vlastní oči prohlédnout.

  Přírodní rezervace Parque Natural El Bagá

  S kubánskou přírodou se nejlépe seznámíte v přírodní rezervaci, kde budete mít šanci pozorovat rozličné druhy zvířat i rostlin. Těmi nejzajímavějšími jsou asi krokodýli, leguání nebo plameňáci, z rostlin převládají mandragory.

  Dovolená Cayo Coco Kuba | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Kuba
  Hlavní město: Havana
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 53
  Měna: CUP
  Napětí el. proudu: většina hotelů používá 220 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Dovolená Kuba

  Další oblíbená letoviska na Kubě