STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Kuba - Havana

V okolí Havany se můžete těšit na nádherné bělostné pláže a koupání v příjemně teplé vodě. Kromě toho si tu zamilujete pohled na až stometrové útesy a bohatou přírodu, které dominují orchideje a nejrůznější druhy palem.

Havana ale nabízí také spoustu zajímavých míst jako stvořených k výletům. Jedním z nich je třeba Santa Cruz del Norte, kde najdete největší továrnu na rum nejen na Kubě, ale v celé Latinské Americe.

Naplánujte si dovolenou na Kubu!

Naplánujte si i vy svoji dovolenou na Kubě a nebudete litovat, perfektní dovolenou můžete totiž pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Havany

  Ve stejnojmenné provincii na severním pobřeží se nachází hlavní město Kuby Havana. Největší město v Karibiku je politickým, ekonomickým, správním a kulturním centrem Kuby.

  Historické jádro města, nazývané jako Stará Havana, bylo v roce 1982 prohlášeno organizací UNESCO za kulturní dědictví.

  Kromě typických budov v koloniálním stylu tu budete obdivovat také tradiční americké bouráky, které ke Kubě neodmyslitelně patří.

  To stejné platí také o nejznámějším havanské restauraci La Bodeguita del Medio, kde vám namíchají nejlepší mojito na Kubě, které si tu oblíbil i samotný Ernest Hemingway.

  Dovolená Havana Kuba | STUDENT AGENCY

  Počasí v Havaně

  V oblasti Havany panují po celý rok vysoké teploty. Od května do října zde trvá období dešťů, většinou se ale dočkáte pouze rychlých přeháněk, po nichž se zase brzy vyjasňuje. V Havaně v tomto období ale musíte také počítat se silnějšími větry pasáty.

  Pokud váháte, kdy je nejlepší čas vydat se do Havany na dovolenou, rozhodně doporučujeme dovolenou plánovat na období zimy nebo na začátek jara, kdy se teploty v průměru pohybují mezi 27 a 30 stupni. Navíc si budete libovat na sluníčku, neboť tu téměř neprší.

  Kromě toho si užijete také vodu vyhřátou i na 26 °C.

  Dovolená Havana Kuba | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Náměstí Plaza Vieja

  V historické části hlavního města naleznete slavné náměstí pocházející už z 16. století. Náměstí je poseté velkým množstvím památek, které zaujmou především svojí architekturou. Obdivovat tak můžete třeba stavby v barokním stylu i budovy inspirované Gaudím.

  Budova Capitolio Nacional

  Capitolio Nacional, které je v podstatě kopií slavného amerického kapitolu ve Washingtonu, připomíná doby, kdy byla Kuba pod vlivem USA. Budova v neoklasicistním stylu dříve sloužila jako sídlo kubánského parlamentu.

  Továrna na doutníky Real Fábrica de Tabacos Partagás

  Co by to bylo za návštěvu Kuby, kdybyste vynechali prohlídku její nejstarší a nejznámější továrny na doutníky? V továrně si prohlédnete proces výroby doutníků známých značek, opravdoví fajnšmekři si tu doutníky dokonce budou moci i koupit.

  Pevnosti El Morro a La Cabaña

  Milovníky vojenské historie jistě naláká prohlídka pevností. V El Morro se nachází muzeum se zajímavými exponáty z války. Rozlehlá pevnost La Cabaña, která dříve sloužila i jako vězení či popraviště, dodržuje dodnes jednu tradici, každý večer tu střílejí z děla.

  Dovolená Havana Kuba | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Kuba
  Hlavní město: Havana
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 53
  Měna: CUP
  Napětí el. proudu: většina hotelů používá 220 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Dovolená Kuba

  Další oblíbená letoviska na Kubě