STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Kuba - Varadero

Letovisko Varadero turistům nabízí vše, co si jen můžou od exotické dovolené přát. Nádherné písečné pláže, průzračně čisté moře, luxusní hotely s all inclusive službami, zajímavé památky i dechberoucí přírodu.

V letovisku to navíc žije nejenom přes den, ale i v noci. V místních barech a klubech si vychutnáte vyhlášený rum nebo tradiční doutníky a protančíte tu večer v rytmu salsy. Kuba je zkrátka místem pro všechny požitkáře a o Varaderu to platí dvojnásob.

Naplánujte si dovolenou na Kubu!

Naplánujte si i vy svoji dovolenou na Kubě a nebudete litovat, perfektní dovolenou můžete totiž pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nichž většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Varadera

  Poloostrov vybíhající z pobřeží asi 100 km východně od Havany je nejoblíbenější turistickou lokalitou na Kubě. Varadero, které bylo dříve proslulé především rybolovem a těžbou soli, je nyní nejlépe vybaveným střediskem na ostrově nabízejícím množství restaurací, barů, zábavních zařízení a hotelových komplexů.

  To nejlepší, co zde na vás čeká, je vyhlášená Playa de Varadero, asi sedmnáct kilometrů dlouhá písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, kde můžete odpočívat ve stínu borovic. Doporučujeme vyzkoušet také potápění u korálových útesů nebo plavby lodí.

  Dovolená Varadero Kuba | STUDENT AGENCY

  Počasí ve Varaderu

  Ve Varaderu panují příjemné teploty po celý rok. Hlavní turistická sezóna ale trvá zhruba od prosince do dubna. V tomto období prší jen minimálně a panují zde příjemné teploty postupně šplhající až k 30 °C. Kromě toho si užijete i vodu vyhřátou i na 25 °C.

  Dovolená Varadero Kuba | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Delfinárium

  Především rodiny s dětmi by neměly minout delfinárium ve Varaderu, kde si nejenom prohlédnou různá představení nebo pořídí fotky delfínů, ale především si tu s těmito inteligentními tvory budou moci i sami zaplavat.

  Národní park Hicacos

  Národní park Hicacos ukrývá deštný prales i kouzelné laguny, naleznete tu také jezero Mangón, v jehož blízkosti se to jenom hemží rozmanitými druhy ptáků i plazů. Při návštěvě parku nevynechejte ani jeskyně s indiánskými nástěnnými malbami.

  Jeskyně Bellamar

  Ve městě Matanzas, zhruba 60 kilometrů od Varadera, najdete jeskyně Bellamar. Nejdelší a nejhlubší jeskyně na Kubě, jejichž celková délka činí asi tři kilometry, zdobí krápníková výzdoba i vápencové útvary. Zaujmou vás ale také malá podzemní jezírka a pramínky.

  Městské muzeum

  Pokud vás zajímá historie této oblasti, vydejte se za poznáním do městského muzea, kde na vás čekají mapy, obrázky a dokumenty spjaté s dějinami města Varadero. Na muzeu vás jistě zaujme už samotný vzhled budovy, která je vyvedena v typických modrobílých barvách.

  Dovolená Varadero Kuba | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Kuba
  Hlavní město: Havana
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 53
  Měna: CUP
  Napětí el. proudu: většina hotelů používá 220 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Dovolená Kuba

  Další oblíbená letoviska na Kubě