STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Kuba - Cayo Guillermo

Korálový ostrov Cayo Guillermo je součástí souostroví Jardines del Rey. Turisté tu nachází pravý karibský ráj uprostřed tropické přírody.

Bělostné pláže, průzračně čisté moře a barevný život ukrývající se pod hladinou, to jsou ty největší důvody, proč vyrazit na dovolenou právě na Kubu. Za nejkrásnější pláž, která se pravidelně umisťuje v žebříčku top míst, je po právu považována Playa Pilar, místo neodmyslitelně spjaté se spisovatelem Ernestem Hemingwayem.

Naplánujte si dovolenou na Kubu!

Naplánujte si i vy svoji dovolenou na Kubě a nebudete litovat, perfektní dovolenou můžete totiž pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Cayo Guillermo

  Cayo Guillermo uspokojí i náročnější turisty, kteří si svoji dovolenou nedovedou představit bez prvotřídního servisu v hotelech s all inclusive službami.

  Pro ty, které omrzí opalování a popíjení koktejlů, je zde připravena spousta zábavných aktivit. Mezi ty nejoblíbenější patří projížďky na katamaránu, windsurfing nebo vodní lyže.

  Především rodiny s dětmi by neměly na svojí dovolené vynechat návštěvu delfinária, kde je dokonce možnost s delfíny si zaplavat.

  Tak si vyberte z naší nabídky last minute zájezdů, vždyť i dovolená na Kubě se dá pořídit levně.

  Dovolená Cayo Guillermo Kuba | STUDENT AGENCY

  Počasí na Cayo Guillermo

  Cayo Guillermo je ideální destinací, kam utéct, když u nás panují mrazy. Právě zima a začátek jara jsou nejlepším obdobím pro návštěvu Kuby, průměrné teploty se pohybují v rozmezí od 27 do 32 stupňů, voda neklesá pod 25 °C a srážky skoro nehrozí.

  Dovolená Cayo Guillermo Kuba | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Pláž Playa Pilar

  Symbolem ostrova je nádherná pláž Playa Pilar, která bývá pravidelně řazena mezi nejkrásnější karibské pláže. Zajímavostí je, že pláž je pojmenovaná podle jachty jménem Pilar, jež kdysi patřila slavnému Ernestu Hemingwayovi.

  Potápění u korálového útesu

  Nedaleko ostrova se nachází jeden z nejdelších korálových útesů na světě táhnoucí se v neuvěřitelné délce 400 kilometrů. V potápěčských centrech vám vypůjčí potřebné vybavení, popřípadě také můžete využít služby instruktora, abyste si tuhle nádheru mohli na vlastní oči prohlédnout.

  Město Morón

  Přes den poklidné městečko ožívá především večer, kdy se spousta lidí schází na náměstí El Rápido. Zažijete tu typickou kubánskou atmosféru plnou hudby a tance. Pokud si uděláte procházku za město, objevíte Mléčné jezero, které je pojmenováno podle netradiční barvy vody.

  Projížďka na katamaránu

  Oblíbenou, skoro až adrenalinovou atrakcí na ostrově Cayo Guillermo, je jízda na speciálním katamaránu. Přezdívka tohoto plavidla je vodní Formule 1, proto se musíte připravit na to, že po hladině letí vysokou rychlostí. Stojí to ale za to.

  Dovolená Cayo Guillermo Kuba | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Kuba
  Hlavní město: Havana
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 53
  Měna: CUP
  Napětí el. proudu: většina hotelů používá 220 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Dovolená Kuba

  Další oblíbená letoviska na Kubě