STUDENT AGENCY Dovolená

Dovolená Kuba - Cayo Santa Maria

Malý ostrůvek se nachází při severním pobřeží Kuby, se kterou ho spojuje zhruba padesátikilometrová hráz. Cayo Santa Maria je součástí souostroví Jardines del Rey, jež bylo vyhlášeno biosférickou rezervací UNESCO.

Ostrov je doposud poklidným místem, které ani přes nádherné pláže a luxusní hotely není turisty tolik navštěvované. Tento malý kousek kubánského ráje ale podle nás za návštěvu rozhodně stojí.

Naplánujte si dovolenou na Kubu!

Naplánujte si i vy svoji dovolenou na Kubě a nebudete litovat, perfektní dovolenou můžete totiž pořídit za přívětivé ceny, obzvláště pokud využijete našich first minute nebo last minute nabídek. Tak se nenechejte dlouze přemlouvat a rezervujte si svoji dovolenou, z nabídky hotelů, z nichž většina nabízí stravování all inclusive, si zde vybere každý.

  Nejlépe hodnocené zájezdy

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Cayo Santa Maria

  Na panenském ostrově Cayo Santa Maria zažijete pohodovou dovolenou, kdy si užijete odpočinek na plážovém lehátku s koktejlem v ruce.

  Místní hotely nabízí kvalitní all inclusive služby, takže o vás bude královsky postaráno.

  Kromě toho tu skvělé podmínky i zázemí naleznou milovníci surfování, šnorchlování i potápění. Místo, na kterém si užijete romantické procházky mezi palmami při západu slunce, je tím správným cílem všech zamilovaných párů. A co takhle třeba svatební cesta na nejkrásnějším ostrůvku celé Kuby? Vybírejte z našich nabídek zájezdů na Kubu a prožijte nezapomenutelnou dovolenou.

  Dovolená Cayo Santa Maria Kuba | STUDENT AGENCY

  Počasí na Cayo Santa Maria

  Na ostrově Cayo Santa Maria panuje teplé počasí během celého roku, teploty běžně překračují třicet stupňů a voda se vyhřívá i na 27 °C. Ideální doba pro dovolenou je od prosince do dubna, kdy téměř neprší a panují tu ideální teploty pro dovolenou strávenou na pláži.

  Dovolená Cayo Santa Maria Kuba | STUDENT AGENCY

  Tipy na výlety

  Městečko Caibarien

  V rybářském městečku Caibarien zažijete kubánskou atmosféru se vším všudy. Typické pokrmy vám nejlépe připraví v tradičních restauracích. V místních podnicích se také zaposloucháte do rytmické hudby nebo se oddáte víru tance.

  Delfinárium

  Nejenom děti budou nadšené z návštěvy delfinária, které patří k vůbec největším v celé Latinské Americe. Prohlédnout si tu můžete veselé delfíny dovádějící v přírodních bazénech, dokonce si s nimi ale můžete i zaplavat.

  Město Remedios

  Remedios je zajímavé tím, že je jediným místem na Kubě, kde jsou na hlavním náměstí hned dva kostely. Důvodem, proč sem míří spousta turistů, je ale především legendární pouliční párty, která vrcholí o Vánocích. K vidění tu bývají ohňostroje, taneční vystoupení i alegorické vozy.

  Trinidad

  Za návštěvu stojí také Trinidad, město ležící v centrální části Kuby. Založeno bylo Španěly už v roce 1514, takže je jedním z nejstarších na celé Kubě. Zaujmou vás tu tradiční koloniální stavby, ale také všudypřítomná hudba, tanec a veselí.

  Dovolená Cayo Santa Maria Kuba | STUDENT AGENCY

  Základní informace

  Stát: Kuba
  Hlavní město: Havana
  Jazyk: španělština
  Orientační délka letu z ČR: 12 hodin
  Používané jazyky: angličtina, francouzština, italština, němčina
  Mezinárodní předvolba: + 53
  Měna: CUP
  Napětí el. proudu: většina hotelů používá 220 V, zásuvky typu A (2 ploché kolíky) a B
  Časové pásmo: UTC-5 (-6h oproti ČR)
  Dovolená Kuba

  Další oblíbená letoviska na Kubě