STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Řecko 2024

Řecko, země bohů. Kolébka antiky. Průzračné moře. Tisíce kilometrů nádherných pláží. Ostrovy, ostrůvky a malebná zákoutí. Fantastická kuchyně, vlídná atmosféra a pohostinnost. To vše a mnohem víc je Héllas.

Tato z nejoblíbenějších turistických destinací nabízí dostatečné vyžití pro každého. Baví vás moře a odpočinek na pláži? Vidíte se, jak s malou lodí brázdíte mezi ostrůvky a užíváte si pláže, které máte jen pro sebe? Láká vás vysokohorská turistika? Chcete poznávat starověkou historii a dávnou architekturu? Obdivovat nádhernou přírodu a ochutnávat proslulou místní kuchyni? V tom případě si nemusíte dál lámat hlavu, kam letos vyrazit dovolenou. Zájezd do Řecka je jednoduše jasná volba.

Pokud dáváte přednost aktivněji strávené dovolené a namísto slunění byste raději zažili trochu dobrodružství, vydejte se na poznávací zájezd do Řecka s cestovní kanceláří. Neuvěřitelně bohatá historie Řecka vás pohltí, ať už se rozhodnete prozkoumávat dávné ruiny antických Athén, užít si Řecko all inclusive v luxusních hotelech nebo zdolat Olymp a prohlédnout si Řecko tak, jak na něj shlížel mýtický Zeus.

Chcete pořídit zájezd nejlevněji? Vybírejte dovolenou v Řecku v rámci first minute nabídek za ty nejpříznivější ceny.

  Pro koho je vhodná dovolená v Řecku?

  Pro ty, kteří si chtějí odpočinout

  V Řecku panuje uvolněná nálada a tak je ideálním místem pro relax, opalování a vodní hrátky. Pokud zvolíte Řecko all inclusive, čeká vás dokonalý odpočinek.

  Pro milovníky dobrého jídla

  Řecká kuchyně je vyhlášená. Gyros možná najdete i ve vašem městě na každém rohu, ale ty nejlepší speciality si nejvíc vychutnáte přímo v místní taverně.

  Pro nadšence historie

  Dávné antické ruiny i památky najdete při dovolené v Řecku na každém kroku. Pokud vás poznávání historie baví, pak nesmíte poznávací zájezd do Řecka vynechat.

  Nejoblíbenější místa Řecka

  Mnoho turistů označuje Korfu za nejkrásnější ostrov v Řecku, a dokonce i na celém světě. Dovolenou si tu užijete na překrásných plážích, které jsou nesmírně rozmanité. Nedaleko Korfu v Jónském moři leží panenský ostrov Lefkada, který je velmi oblíbenou destinací turistů.

  Místní pláže bývají často označovány jako jedny z nejkrásnějších v Řecku. Na slunném Rhodu strávíte dokonalou dovolenou plnou odpočinku, dobrodružství i výletů. Najdete tady obrovské množství antických staveb a významných památek. Oblíbený ostrov Zakynthos turisté vyhledávají pro svoji dovolenou velmi často, a to nejenom kvůli dechberoucím plážím a tyrkysovému moři, ale také pro jeho přírodu. Kréta je tím pravým místem pro vyznavače aktivní dovolené. Letoviska poblíž hlavního města Heráklionu jsou vyhlášená velkými aquaparky, bary a restauracemi. Typické bílé domky s modrými střechami, kostelíky a malé přístavy obklopující moře, tak vypadá jedinečný pohled na malebné Santorini. Ostrov patřící do souostroví Kyklady a je asi nejromantičtějším ostrovem Řecka. Kos je druhý největší ostrov souostroví Dodekanésy a vyniká rovinatým povrchem, proto je skvělým místem pro cyklisty, kteří budou nadšení z velkého množství cyklostezek.

  Nejlépe hodnocené zájezdy do Řecka

  Stahuji data

  All inclusive zájezdy do Řecka

  Stahuji data

  Zájezdy do Řecka s dětmi

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou do Řecka?

  Průzračné moře a nádherné pláže jsou hlavními lákadly Řecka, které každý rok vyhledávají stovky tisíc turistů z celého světa. Řecko je domovem rozmanitých přírodních scenérií, od malebných pláží a ostrovů až po drsné hory a svěží lesy. Mnoho návštěvníků přijíždí do Řecka, aby obdivovalo úchvatné scenérie a užívalo si venkovních aktivit, jako je pěší turistika a koupání. Řecko má mnoho ostrovů a každý z nich má svůj jedinečný charakter a kulturu. Turisté tak mohou poznávat malebné vesničky, rozmanité pláže, pestrý noční život i tradiční způsob života.

  Řecko je známé svým uvolněným a pohodovým životním stylem, což z něj činí ideální místo pro odpočinek a regeneraci. Je to hlavně pohodová a přátelská atmosféra, která láká turisty se do Řecka vracet. Řekové jsou známí svou přátelskou a pohostinnou povahou a můžete očekávat vřelé přijetí od místních obyvatel.

  Řecko je kolébka západní civilizace s bohatou historií a kulturním dědictvím. Je proslulé svou monumentální architekturou, ať už to jsou typické bílé zdi a úzké uličky Santorini, pozůstatky Poseidonova chrámu na mysu Sunion nebo Meteora, byzantské monastýry v oblacích poblíž města Kalambaka, antické Athény nebo Olymp, ze kterého si prohlédnete Řecko tak, jak na něj shlížel mýtický Zeus.

  Proslulé jsou i místní kulinářské speciality. Vůně rozpáleného grilu láká na tradiční gyros v pitě a souvlaki z jehněčího nebo kuřecího masa. S hranolkami a tzatziki jsou stálicí mezi nejoblíbenějšími jídly. Musaku z mletého masa a lilků nebo jehněčí kuličky keftedes si dopřejte v útulných tavernách – každá má svůj „zaručeně nejlepší“ recept.

  Základní informace

  Stát: Řecko
  Hlavní město: Athény
  Jazyk: novořečtina
  Orientační délka letu z ČR: 2.5 - 3 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: +30
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  recko_1.jpg

  Počasí a podnebí v Řecku

  V Řecku převládá středomořské podnebí, které charakterizují dlouhá teplá a suchá léta a mírné a deštivé zimy. Letní dny jsou po většinu jasné a denní teploty se mohou vyšplhat až na 40 °C. V průměru se zde ale většinou dočkáte teplot kolem 30 °C, zásluhou severních větrů, které pobřeží ochlazují na příjemnější teploty. Dešťové přeháňky a bouřky mají většinou jen krátké trvání a obloha se vždy brzy opět rozjasní. Teplota moře se během léta pohybuje mezi 20 až 25 °C. Jaro a podzim nabízí příjemné počasí s teplotami kolem 25 °C. Jen občas slunečné počasí přeruší krátká přeháňka.

  Nejtepleji je v jižních částech Řecka, především na ostrovech Kréta, Kyklady, Mykonos, Naxos a Santorini, kde jsou nejmenší teplotní rozdíly mezi létem a zimou a hlavní letní sezóna trvá od května do října. Mezi nejdeštivější oblasti patří severozápad Řecka u ostrova Korfu, ale i zde většina dešťových srážek spadne v zimních měsících. Nejchladněji je od listopadu do března, v tomto období také spadne většina srážek. Na horách bývá zima chladnější a někdy tu dokonce i sněží.

  leden

  13 °C

  únor

  15 °C

  březen

  16 °C

  duben

  18 °C

  květen

  25 °C

  červen

  30 °C

  červenec

  31 °C

  srpen

  32 °C

  září

  29 °C

  říjen

  24 °C

  listopad

  19 °C

  prosinec

  15 °C

  Informace o destinaci Řecko

  Řecko se rozkládá se na jihu Balkánského poloostrova, na poloostrově Peloponés a na více než dvou tisících ostrovech a ostrůvcích. Hlavním městem jsou Athény. Celý stát je dosti hornatý, a to jak na pevnině, tak na ostrovech. Největším pohořím je Pindos v západní části Řecka. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy Řecka patří Kréta, Rhodos, Korfu nebo Zakynthos.

  Řecké pobřeží nabízí velmi kvalitní pláže, mnohé označené modrou vlajkou znamenající čisté moře. Břehy omývá Egejské, Jónské a Krétské moře. Navzdory vcelku malé rozloze je každý kout Řecka rozdílný a má svá specifika.

  Řecká kuchyně

  Při dovolené v Řecku vás přiláká vůně rozpáleného grilu, na kterém se nejspíš budou připravovat souvlaki, tradiční řecké špízy z jehněčího nebo kuřecího masa. Souvlaki jsou zároveň místní street food, jsou hotové hned a s hranolkami a okurkovým tzatziki salátem vás rozhodně zasytí. Větší jídla, jako je musaka z mletého masa a lilků nebo jehněčí kuličky keftedes, ochutnejte nejlépe v místních tavernách – každá má svůj „zaručeně nejlepší“ recept. Večer si přiťukněte anýzovým ouzem nebo klasickou Metaxou.

  Ceny v Řecku

  V Řecku jsou celkově vyšší ceny než v Česku. Vyplatí se navštívit místní tržiště, kde koupíte za dobrou cenu ovoce, zeleninu, olivy a olej. Tradiční pochoutky jako sýry, ryby a mořské plody jsou tu levnější než u nás, čerstvou regionální kuchyni navíc nikde jinde neochutnáte a patří k zážitkům z dovolené. Nějaké “nákupní šílenství” v obchodních centrech také nečekejte, oblečení a doplňky stojí v Řecku podobně jako v ČR.

  Vízum do Řecka

  Občané ČR mohou od 1. 5.2004 pobývat na území Řecka bez zvláštního omezení. Ke vstupu do země jim stačí platný cestovní doklad nebo občanský průkaz se strojově čitelnou zónou (vydaný po roce 2000). Vízum do Řecka.

  Zdravotní informace / očkování

  Očkování při cestách do Řecka není povinné. Další informace o zdravotní péči v Řecku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Tísňové volání: 112
  • První pomoc: 166
  • Lékařská pohotovost: 1016
  • Policie: 100
  • Turistická policie: 171
  • Hasiči: 199
  • Lesní požáry – hasiči: 191
  • Přístavní policie: 108
  • nformace o službě konajících lékárnách a nemocnicích: 1434
  • Centrum pro otravy: 210-779 3777
  • ELPA – silniční asistence: 10 400

  Státní svátky v Řecku:

  1. leden - Nový rok
  2. leden – svátek Theofania spojený s „žehnáním vod“
  3. březen (Den nezávislosti) – připomíná datum 25. 03. 1821, kdy byl zahájen národně osvobozenecký boj proti turecké nadvládě Velký pátek a Velikonoční pondělí
  4. květen - svátek pracujících
  5. srpen – svátek Panny Marie
  6. říjen (tzv. Den „OCHI“, tedy Den „NE“) – připomíná řecké odmítnutí italského ultimáta na „právo vstupu a přechodu“ fašistických vojsk v roce 1940, kterým byla zahájena řecko-italská válka Vánoce (25.–26. prosinec)