STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Zakynthos 2024

Objevte krásy řeckého Zakynthosu.

Dovolená na Zakynthosu, jednom z oblíbených řeckých ostrovů, je turisty vyhledávaná destinace. Zájezdy na Zakynthos jsou atratktivní nejenom kvůli dechberoucím plážím a tyrkysovému moři, ale také pro jeho rozmanitou malebnou přírodu.

Bujná zeleň, olivové a piniové háje, vinice a fíkovníky lákají na dlouhé procházky po okolí. Pojem Zakynthos a dovolená se skloňuje často i mezi turisty, kteří vyhledávají aktivní dovolenou. Na Zakynthosu mohou vyzkoušet surfování, jachting nebo šnorchlování.

Dovolenou v Řecku na ostrově Zakynthos můžete pořídit i za velmi příznivé ceny v rámci akčních first minute nebo last minute Zakynthos nabídek.

Nečekejte, až co na vás zbyde. Neváhejte a vybírejte z největší nabídky zájezdů českých a německých CK na jednom místě včas.

  Pro hoho je vhodná dovolená na Zakynthosu?

  Pro každého, kdo miluje Řecko

  Dovolená v Řecku znamená nádherné moře a pláže, krásnou přírodu a všudypřítomnou pohodovou atmosféru. Zakynthos není výjimkou.

  Pro nadšené obdivovatele přírodních krás

  Ostrov Zakynthos je přezdíván ostrovem vůní zásluhou orchidejí, které jsou pro něj typické. Stejně tak se mu říká ostrov želv, pro jejich zdejší koncentraci.

  Pro ty, kteří chtějí trávit dovolenou i aktivně

  Na Zakynthosu se nemusíte jen slunit na pláži a koupat v moři. Nabízí nepřebernou škálu sportovního a turistického vyžití. Jen si vybrat.

  Oblíbené lokality na Zakynthosu

  V přístavním městě Zakynthos, které leží na úpatí hory vrchu Bochali, se vám naskytne nádherný výhled na celý ostrov. Kromě toho si zde můžete prohlédnout významné památky, například katedrálu sv. Dionýsia, nebo se projít po přístavní promenádě. Pláž Xigia se díky obsahu síry ve vodě stala vyhledávanými přírodními mořskými lázněmi. Sirné prameny vyvěrající z podmořské jeskyně dodávají vodě charakteristický zápach i mléčně bílou barvu, především ale mají léčivé účinky.

  Zajímavým přírodním úkazem na Zakynthosu jsou Modré jeskyně. Nachází se na severním pobřeží ostrova a svoje jméno získaly díky tomu, že zde moře září výrazně modrou barvou. Tento jev způsobují vápencové

  Pláž Navagio patří k nejvyhledávanějším místům celého Řecka. Kdo by neznal pláž s vrakem pašerácké lodi obklopenou skalními masivy. Pláž je dostupná pouze lodí, výlet na tohle kouzelné místo byste si ale rozhodně neměli nechat ujít i když budete trávit dovolenou na Zakynthosu.

  Zájezdy na Zakynthos

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Zakynthos

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Zakynthos?

  Malebně kouzelný Zakynthos se stal v posledních letech významnou turistickou destinací. Návštěvníky tento řecký klenot přitahuje nejen svým dech beroucím pobřežím s dlouhými písčitými plážemi. Je to především nádherná příroda a tradiční venkovské atmosféra mnoha míst tohoto ostrova.

  Zakynthos s bílými útesy pokrytými bujnou zelení a rozlehlými divokými lesy nepostrádá krásné výhledy. Benátčané mu přezdívali Il Fiore di Levante (Květina východu). Stále je tu spousta odlehlých zákoutí, která stojí za to prozkoumat. Vydejte se na hornatý severozápad a hledejte divoké byliny (daří se tu rozmarýnu) a na začátku října růžové cyklámeny mezi olivovými háji.

  Zakynthos, známý také jako Zante, je jedinečný, protože se na něm nachází největší hnízdiště želv karetovitých v celém Středozemním moři. Ekologicky šetrné výlety lodí, které jsou povoleny Národním mořským parkem, vám umožní krásné želvy pozorovat, ale nerušit, se zastávkami na šnorchlování.

  I milovníci nočního života si přidjou na své. Žhavé slunce a ještě žhavější taneční parkety - to je lákavá kombinace. Pokud toužíte po pomalém letním koktejlu, vydejte se do města Zakynthos, kde si užijete o něco klidnější večer. Klubaři by měli zamířit do klubu Barrage. Tento průkopník house music, který patří k nejlepším klubům na světě, rozjíždí nezapomenutelné noci už od roku 1991. V Pure Zante si zase můžete užít klasickou párty u bazénu. Mezi další vyhlášená noční místa patří Zeros, Rescue a Sizzle.

  Základní informace

  Stát: Řecko
  Hlavní město: Athény
  Jazyk: novořečtina
  Orientační délka letu z ČR: 2.5 - 3 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: +30
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  recko_1.jpg

  Počasí a podnebí na Zakynthosu

  Hlavní turistická sezóna na Zakynthosu začíná v červnu a trvá až do září. V tomto období se průměrné teploty pohybují kolem 25 stupňů, v nejteplejších měsících červenci a srpnu dokonce sahají až přes třicítku.

  V zimě často prší, díky tomu je však ostrov stále krásně zelený.

  Informace o destinaci Řecko

  Řecko se rozkládá se na jihu Balkánského poloostrova, na poloostrově Peloponés a na více než dvou tisících ostrovech a ostrůvcích. Hlavním městem jsou Athény. Celý stát je dosti hornatý, a to jak na pevnině, tak na ostrovech. Největším pohořím je Pindos v západní části Řecka. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Kréta, Rhodos, Korfu nebo Zakynthos.

  Řecké pobřeží nabízí velmi kvalitní pláže, mnohé označené modrou vlajkou znamenající čisté moře. Břehy omývá Egejské, Jónské a Krétské moře. Navzdory vcelku malé rozloze je každý kout Řecka rozdílný a má svá specifika.

  Řecká kuchyně

  Při dovolené v Řecku vás přiláká vůně rozpáleného grilu, na kterém se nejspíš budou připravovat souvlaki, tradiční řecké špízy z jehněčího nebo kuřecího masa. Souvlaki jsou zároveň místní street food, jsou hotové hned a s hranolkami a okurkovým tzatziki salátem vás rozhodně zasytí. Větší jídla, jako je musaka z mletého masa a lilků nebo jehněčí kuličky keftedes, ochutnejte nejlépe v místních tavernách – každá má svůj „zaručeně nejlepší“ recept. Večer si přiťukněte anýzovým ouzem nebo klasickou Metaxou.

  Ceny v Řecku

  V Řecku jsou celkově vyšší ceny než v Česku. Vyplatí se navštívit místní tržiště, kde koupíte za dobrou cenu ovoce, zeleninu, olivy a olej. Tradiční pochoutky jako sýry, ryby a mořské plody jsou tu levnější než u nás, čerstvou regionální kuchyni navíc nikde jinde neochutnáte a patří k zážitkům z dovolené. Nějaké “nákupní šílenství” v obchodních centrech také nečekejte, oblečení a doplňky stojí v Řecku podobně jako v ČR.

  Vízum do Řecka

  Občané ČR mohou od 1. 5.2004 pobývat na území Řecka bez zvláštního omezení. Ke vstupu do země jim stačí platný cestovní doklad nebo občanský průkaz se strojově čitelnou zónou (vydaný po roce 2000). Vízum do Řecka.

  Zdravotní informace / očkování

  Očkování při cestách do Řecka není povinné. Další informace o zdravotní péči v Řecku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Tísňové volání: 112
  • První pomoc: 166
  • Lékařská pohotovost: 1016
  • Policie: 100
  • Turistická policie: 171
  • Hasiči: 199
  • Lesní požáry – hasiči: 191
  • Přístavní policie: 108
  • nformace o službě konajících lékárnách a nemocnicích: 1434
  • Centrum pro otravy: 210-779 3777
  • ELPA – silniční asistence: 10 400

  Státní svátky v Řecku:

  1. leden - Nový rok
  2. leden – svátek Theofania spojený s „žehnáním vod“
  3. březen (Den nezávislosti) – připomíná datum 25. 03. 1821, kdy byl zahájen národně osvobozenecký boj proti turecké nadvládě Velký pátek a Velikonoční pondělí
  4. květen - svátek pracujících
  5. srpen – svátek Panny Marie
  6. říjen (tzv. Den „OCHI“, tedy Den „NE“) – připomíná řecké odmítnutí italského ultimáta na „právo vstupu a přechodu“ fašistických vojsk v roce 1940, kterým byla zahájena řecko-italská válka Vánoce (25.–26. prosinec)