STUDENT AGENCY Dovolená

Zájezdy a dovolená Rhodos 2023

Rhodos, to je synonymum dovolené snů mnoha turistů.

Dovolenou na Rhodosu, slunném řeckém ostrově, si užijete plnou odpočinku, dobrodružství i výletů. Rhodos je také rájem antických staveb a významných památek. Narazíte na křižácké hrady, chrámy a kláštery stojící v horách. Pokud chcete vidět vše, vydejte se na poznávací zájezd na Rhodos a vydejte se pro pořádnou dávku historických vědomostí.

Koho historie tolik neláká a hledá spíše zábavu, bude nadšený z místních vodních parků s mnoha atrakcemi, krásnými plážemi, přírodou a blankytným mořem. Dovolená v Řecku Řecku na Rhodosu je jednoduše ideální místo pro celou rodinu.

Dovolenou v Řecku na ostrově Rhodos můžete pořídit za velmi příznivé ceny, pokud pořídíte pobyt z akčních nabídek zájezdů na Rhodos first minute, nebo last minute.

Vybírejte z nejširší nabídky zájezdů českých a německých CK na trhu.

Držíme vám místo na pláži.

  Pro koho je vhodná dovolená na Rhodosu?

  Pro obdivovatele antické historie

  Rhodos je známý svými zachovalými antickými památkami. V dějinách se jednalo o důležité sídlo filozofů a umělců starověkého Řecka.

  Pro ty, kteří milují slunce a moře

  Není náhodou, že se Rhodos těší takové oblibě. Dovolená na ostrově je kouzelně malebná. Nádherné pláže, horké slunce a průzračné moře.

  Pro aquaparkové nadšence, malé i velké

  Řekové milují vodní parky. Na pobřeží i ve vnitrozemí Rhodosu najdete ty nejlepší z celé Evropy, v čele s Faliraki Aquapark, který nemůžete vynechat.

  Nejoblíbenější místa na Rhodosu

  Ve městě Rhodos na každém kroku potkáváte významné památky, jako je například Hippokratovo náměstí nebo ulice Rytířů. Jednou ze zastávek, kterou bychom vám doporučili, je také přístav Mandraki, u něj měl údajně dříve stát slavný Rhodský kolos, gigantická socha boha Hélia.

  Archeologické naleziště Kamiros naleznete na severozápadním pobřeží ostrova Rhodos. Na tomto místě se dříve rozkládalo antické město. Nacházela se tady i akropole a dórský chrám boha Apollóna. Právě tady na vás spolehlivě dýchne atmosféra dob dávno minulých.

  Pláž Tsambika nabízí téměř 800 metrů jemného písku a průzračného moře. Nachází se na východním pobřeží ostrova Rhodos, přibližně 3,5 km jižně od letoviska Kolymbia. Na pláži Tsambika můžete strávit klidně celý den. K pláži je možné přijet autem, pronajmout si lehátka se slunečníky a v některé z restaurací si dát pravý řecký oběd.

  Údolí motýlů, několikakilometrové zelené údolí Petaloúdes, okouzlí milovníky přírody. Ti se tu budou kochat pohledem na pestrobarevné motýly, kterých se v údolí ukrývají celé tisíce. Procházky kolem říčky s vodopády a jezírky si zamilují všichni romanticky založení jedinci.

  V jihovýchodní části ostrova se nachází městečko Lindos se starověkou akropolí s chrámem Athény Lindské shlížející se na město a okolí. Město Lindos je chráněnou kulturní památkou a pro jeho návštěvu je vhodné v létě volit ranní hodiny, kdy ještě není takové horko. Cestu si můžete usnadnit pronájmem osla, který turisty vynáší až k Akropoli.

  Chcete-li svoji dovolenou strávit na akčním místě, letovisko Faliraki je pro vás jasnou volbou. Dokonale se vyřádíte ve zdejším aquaparku patřícímu k těm největším v celé Evropě. Svézt se tu můžete na téměř čtyřiceti tobogánech, z nichž ten nejdelší měří asi 140 metrů.

  Zájezdy na Rhodos

  Stahuji data

  Nejlépe hodnocené zájezdy na Rhodos

  Stahuji data

  Proč jet na dovolenou na Rhodos?

  Řecký ostrov Rhodos se nachází v Egejském moři a je největší z Dodekanéských ostrovů. Ostrov, který vyzývá k různým výletům, měří na délku zhruba 78 km a na šířku 38 km. Ať jste ubytováni v jakékoliv části ostrova, neváhejte navštívit město Rhodos nebo historický Lindos, milovníci přírody jistě navštíví údolí motýlů a plážoví povaleči nemohou vynechat návštěvu pláže Tsambika.

  Čtvrtý největší řecký ostrov obklopují písečné pláže s jemným pískem a průzračně čisté moře. To ale neznamená, že musíte celou svoji dovolenou na Rhodu strávit pouze opalováním a koupáním. Jestli toužíte obdivovat přírodní krásy a historické památky ostrova, pronajměte si auto nebo skútr a vydejte se za poznáním.

  Základní informace

  Stát: Řecko
  Hlavní město: Athény
  Jazyk: novořečtina
  Orientační délka letu z ČR: 2.5 - 3 hodiny
  Používané jazyky: angličtina, francouzština
  Mezinárodní předvolba: +30
  Měna: EUR
  Napětí el. proudu: 230 V, adaptér není nutný
  Časové pásmo: UTC+2 (+1h oproti ČR)
  recko_1.jpg

  Počasí a podnebí na Rhodosu

  Rhodos patří k nejteplejším středomořským ostrovům. Během roku zde nedochází k žádným výraznějším teplotním výkyvům.

  Už v dubnu si můžete užívat příjemné teploty pohybující se okolo 23 °C. V hlavní sezóně – v červenci a srpnu přichází tropické dny, kdy teplota stoupá nad 30 stupňů. I ta nejvyšší horka tu jsou ale snesitelná zásluhou severozápadního větru.

  Informace o destinaci Řecko

  Řecko se rozkládá se na jihu Balkánského poloostrova, na poloostrově Peloponés a na více než dvou tisících ostrovech a ostrůvcích. Hlavním městem jsou Athény. Celý stát je dosti hornatý, a to jak na pevnině, tak na ostrovech. Největším pohořím je Pindos v západní části Řecka. Mezi nejnavštěvovanější ostrovy patří Kréta, Rhodos, Korfu nebo Zakynthos.

  Řecké pobřeží nabízí velmi kvalitní pláže, mnohé označené modrou vlajkou znamenající čisté moře. Břehy omývá Egejské, Jónské a Krétské moře. Navzdory vcelku malé rozloze je každý kout Řecka rozdílný a má svá specifika.

  Řecká kuchyně

  Při dovolené v Řecku vás přiláká vůně rozpáleného grilu, na kterém se nejspíš budou připravovat souvlaki, tradiční řecké špízy z jehněčího nebo kuřecího masa. Souvlaki jsou zároveň místní street food, jsou hotové hned a s hranolkami a okurkovým tzatziki salátem vás rozhodně zasytí. Větší jídla, jako je musaka z mletého masa a lilků nebo jehněčí kuličky keftedes, ochutnejte nejlépe v místních tavernách – každá má svůj „zaručeně nejlepší“ recept. Večer si přiťukněte anýzovým ouzem nebo klasickou Metaxou.

  Ceny v Řecku

  V Řecku jsou celkově vyšší ceny než v Česku. Vyplatí se navštívit místní tržiště, kde koupíte za dobrou cenu ovoce, zeleninu, olivy a olej. Tradiční pochoutky jako sýry, ryby a mořské plody jsou tu levnější než u nás, čerstvou regionální kuchyni navíc nikde jinde neochutnáte a patří k zážitkům z dovolené. Nějaké “nákupní šílenství” v obchodních centrech také nečekejte, oblečení a doplňky stojí v Řecku podobně jako v ČR.

  Vízum do Řecka

  Občané ČR mohou od 1. 5.2004 pobývat na území Řecka bez zvláštního omezení. Ke vstupu do země jim stačí platný cestovní doklad nebo občanský průkaz se strojově čitelnou zónou (vydaný po roce 2000). Vízum do Řecka.

  Zdravotní informace / očkování

  Očkování při cestách do Řecka není povinné. Další informace o zdravotní péči v Řecku naleznete na webových stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

  Důležitá telefonní čísla:

  • Tísňové volání: 112
  • První pomoc: 166
  • Lékařská pohotovost: 1016
  • Policie: 100
  • Turistická policie: 171
  • Hasiči: 199
  • Lesní požáry – hasiči: 191
  • Přístavní policie: 108
  • nformace o službě konajících lékárnách a nemocnicích: 1434
  • Centrum pro otravy: 210-779 3777
  • ELPA – silniční asistence: 10 400

  Státní svátky v Řecku:

  1. leden - Nový rok
  2. leden – svátek Theofania spojený s „žehnáním vod“
  3. březen (Den nezávislosti) – připomíná datum 25. 03. 1821, kdy byl zahájen národně osvobozenecký boj proti turecké nadvládě Velký pátek a Velikonoční pondělí
  4. květen - svátek pracujících
  5. srpen – svátek Panny Marie
  6. říjen (tzv. Den „OCHI“, tedy Den „NE“) – připomíná řecké odmítnutí italského ultimáta na „právo vstupu a přechodu“ fašistických vojsk v roce 1940, kterým byla zahájena řecko-italská válka Vánoce (25.–26. prosinec)